אחריות ספקים

קנדה: גוגל תעביר עשרות מיליונים בשנה לתעשיית החדשות

ממשלת קנדה הודיעה שהגיעה להסכם עם גוגל, לפיו החברה תעביר סכום שנתי של 100 מיליון דולר קנדי (כ-74 מיליון דולר ארה"ב) לתעשיית החדשות המקומית. ההסכמה בין הצדדים מגיעה בעקבות חוק מקומי (Online News Act) שחייב את ענקיות הטכנולוגיה לשלם למו"לים עבור תוכן חדשותי שהן מפרסמות או משתמשות בו. בעקבות ההסכמות, הוסר האיום של גוגל לחסום את האפשרות לחפש חדשות מקנדה בשירות (בניגוד לפייסבוק ...

אחריות ספקים

פלטפורמות עשויות להיות אחראיות לנזק נפשי שנגרם למשתמשים צעירים

ניתן לתבוע בנזיקין ענקיות טכנולוגיה בגין עיצוב פלטפורמות המדיה החברתית שלהן באופן שגורם להתמכרות ולנזק נפשי ופיזי למשתמשים צעירים. כך קבע בית משפט בלוס אנג'לס שבקליפורניה (Superior Court of Los Angeles) בסוף השבוע האחרון.  

ההחלטה ניתנה במסגרת דיון מאוחד במאות תביעות נגד ענקיות טכנולוגיה דוגמת פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, סנאפצ'ט ויוטיוב, בטענה כי הפלטפורמות פוגעות במשתמשים - ובעיקר משתמשים קטינים - ...

אחריות ספקים

האיחוד האירופי אישר סופית את חוק הנתונים

מועצת האיחוד האירופי אישרה את חוק הנתונים (Data Act) הקובע כללים חדשים לאופן השימוש והניהול של נתוני מכשירים טכנולוגיים (שאינם מידע אישי) במדינות האיחוד האירופי. החוק ייושם באופן כמעט מלא כ-20 חודשים לאחר כניסתו לתוקף במהלך חודש דצמבר. הוא נועד להשלים את חוק הפיקוח על הנתונים (Data Governance Act) שנחקק לפני כשנה וחצי.

מטרת החוק החדש היא לקבוע את המסגרת ...

אחריות ספקים

בריטניה אישרה חוק חדש לביקורת תכנים באינטרנט

בתי המחוקקים בבריטניה אישרו אתמול חקיקה חדשה ושנויה במחלוקת העוסקת בפיקוח ובקרה על אתרי אינטרנט והתכנים שבהם, ובראשם רשתות חברתיות כדוגמת מטא (פייסבוק לשעבר), טיקטוק ואתרי תכנים כדוגמת יו-טיוב. מטרתה המוצהרת של החקיקה היא "להפוך את בריטניה למקום הבטוח ביותר בעולם המקוון, בפרט לילדים", כך לפי אחד מחברי בית הלורדים שקידמו את החוק.

החוק יחייב אתרים להסיר תכנים בלתי חוקיים בזריזות ...

אחריות ספקים

פסיקה: אסור לבית הלבן לדרוש הסרת תוכן כוזב בנושא קורונה

ממשל ביידן חרג מגבולות התיקון הראשון לחוקה האמריקאית, המבטיח את חופש הביטוי, כאשר הפעיל לחץ על הרשתות החברתיות הגדולות להסיר תוכן מטעה ושקרי בנוגע למגיפת הקורונה. כך פסק בית משפט פדרלי לערעורים (ה-5th Circuit Court of Appeals) בניו-אורלינס. ההחלטה אישרה באופן מצומצם צו מניעה קודם של ערכאה נמוכה יותר.

בית המשפט מצא שהבית הלבן וה-General Surgeon Office (המקבילה האמריקאית ...

אחריות ספקים

ארה"ב: העליון ידון בדרישות המימשל מרשתות חברתיות להסיר תוכן

בית המשפט העליון של ארצות-הברית הסכים לדון בערעור של המימשל הפדרלי נגד החלטת ערכאות נמוכות יותר שאסרו עליו לדרוש הסרת תכנים כוזבים מרשתות חברתיות. בית המשפט העליון גם עיכב לעת עתה את תוקפו של צו המניעה שאסר על המימשל לפעול בנושא. התיק צפוי להיות מהחשובים ביותר בארצות-הברית לחופש הביטוי באינטרנט והוא יתמקד בשאלה מתי מאמצי המימשל למנוע הפצת אינפורמציה כוזבת ...

אחריות ספקים

בעקבות המלחמה - אירופה פועלת נגד תוכן כוזב בפייסבוק וטיקטוק

הנציבות האירופית דורשת ממטא (חברת האם של פייסבוק ואינסטרגם) ומטיקטוק לספק מידע על הצעדים שנקטו כדי לעמוד בהוראות חוק השירותים הדיגיטליים (DSA) לנוכח הגידול בתוכן הכוזב והבלתי חוקי שמתפרסם בהן בעקבות המלחמה בעזה. הנציבות הורתה לחברות לנקוט בצעדים לציית לחוק במסגרת לוח הזמנים שנקבע להן.

חוק השירותים הדיגיטליים עוסק בהסדרת המרחב הדיגיטלי, בהגנה על זכויות היסוד של המשתמשים ובהגנה מפני ...