פרטיות וסייבר

ת"ק 32830-11-23 יוסף נ' הוט - מערכות תקשורת בע"מ

"אין מנוחה ואין שלווה לחוטא המבקש לעזוב את הברית עם הוט" (פסק-דין, תביעות קטנות בת-ים, השופט יאיר חסדיאל, 30.6.2024):

העובדות: במשך תקופה של שבועיים קיבל התובע 18 שיחות מנציגי הנתבעת, שהתמידו בהצעותיהם אליו לחזור ולצרוך את שירותי "הוט", מהם בחר להתנתק, חרף הפצרותיו העקביות להיעזב במנוחה. 

נפסק: הקשבה לשיחות מלמדת כי אין מנוחה ואין שלווה לחוטא המבקש לעזוב את הברית ...

ספאם ודואל

הצעת חוק התקשורת (בזק ושידורים)(תיקון - איסור על מסרוני פלאש), התשפ"ד-2024

הצעת חוק פרטית [פ/4522/25] של חבר הכנסת נאור שירי ואח', המבקשת להרחיב את "חוק הספאם" [סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982], כך שיחול גם על "מסרון פלאש" (Flash SMS), המוגדר כמסרון "המתקבל ומוצג באופן מיידי בציוד קצה של נמען או קבוצת נמענים...".

חופש הביטוי

מייסד וויקיליקס שוחרר ושב לאוסטרליה

לאחר 14 שנים של מאבק משפטי, מתוכם 62 חודשים בכלא מאובטח בלונדון, מייסד אתר וויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', שוחרר ושב חזרה לאוסטרליה, במסגרת הסכם הטיעון שנחתם עמו. אסאנג' הגיע היום לאולם בית המשפט בארה"ב באיי מריאנה הצפוניים (הממוקמים כ-6,000 ק"מ מערבית להוואי), והודה באשמה בקשירת קשר שלא כדין להשגת והפצת מידע מסווג על תפקידו, באחת מהדלפות המידע הגדולות ביותר של חומר מסווג בתולדות צבא ארה"ב.

אסאנג' אמר במשפט ...

אחריות ספקים

הצעת חוק התקשורת (בזק ושידורים)(תיקון - הגנה על קטינים מפני תוכן פוגעני באינטרנט באמצעות אומדן גיל), התשפ"ד-2024

הצעת חוק פרטית [פ/4518/25] של חברת הכנסת מיכל שיר סגמן ואח', שמטרתה לתקן את חוק התקשורת כך שייקבע מנגנון לאומדן גיל שימנע חשיפה של קטינים לתכנים פוגעניים ברשת, לרבות תכני אלימות קשה ופורנוגרפיה. ההצעה מבקשת להרחיב את סעיף 4ט לחוק התקשורת, כך שיובהר כי תוכן פוגעני כולל גם תוכן של אלימות קשה. בנוסף, ההצעה מבקשת להגדיר תהליך של אומדן גיל, ...

פייסבוק

ת"פ 31871-09-21 מדינת ישראל נ' אורגד

העבירה של הטרדה באמצעות מתקן בזק חלה גם על הודעות ווטסאפ (הכרעת-דין, שלום נצרת, השופטת רות שפילברג כהן):

העובדות: נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של הטרדה באמצעות מתקן בזק (סעיף 30 לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982). הנאשם, פסיכולוג חינוכי, טיפל במתלוננת, עד שהאחרונה ביקשה לסיים את הטיפול. לאחר שהנאשם שלח למתלוננת הודעות WhatsApp, המתלוננת השיבה לנאשם כי ...

פרטיות וסייבר

ת"צ 47795-11-17 לדרמן ואח' נ' הוט מובייל בע"מ

שיחות שיווק טלפוניות חוזרות ונשנות מקימות עילה לאישור התובענה כייצוגית (החלטה, מחוזי ת"א, השופטת שושנה אלמגור, 7.6.2024):

העובדות: בקשה לאישור תובענה כייצוגית. המבקשים טענו למסכת ממושכת של שיחות טלפון בהן ניסו מוקדנים מטעם המשיבה לשכנע אותם לצרוך את שירותי התקשורת שלה. המבקשים טענו כי השיחות הטרידו אותם וכי למרות דרישותיהם החוזרות, ואף תלונות שהגישו במשטרה, לא חדלו הנציגים להתקשר. המבקשים טענו, בין ...

אחריות ספקים

ארה"ב החזירה את כללי ניטרליות הרשת

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (Federal Communications Commission - FCC) החליטה אתמול ברוב דעות להתקין חזרה את הכללים להבטחת ניטרליות בתעבורת האינטרנט. ההחלטה מגיעה מספר שנים לאחר שהנציבות, בתקופת הנשיא לשעבר טראמפ, החליטה על ביטול של הכללים שהתקינה הנציבות בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה.

הכללים המקוריים (משנת 2015), שדומים להם הונהגו גם בארץ, נועדו לחייב ספקיות גישה לרשת לנהוג באופן שווה ...