חופש הביטוי

ביהמ"ש הורה ליאיר נתניהו להסיר 'ציוץ' מטריד נגד ראשי המפגינים

בית המשפט השלום בירושלים הורה היום ליאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, להסיר 'ציוץ' מטריד שפרסם נגד ראשי המפגינים ולהימנע מלהטריד אותם במשך תקופה של 6 חודשים.

המבקשים, מייסדי עמותת "חוזה חדש", הגישו בקשה למתן צו למניעת הטרדה בעקבות 'ציוץ' שפרסם נתניהו ב"טוויטר". נתניהו פרסם צילום דף של רשם העמותות הכולל את פרטי המבקשים כמייסדי העמותה, לרבות כתובת מגוריהם, ואף ...

גוגל

צרפת: בית המשפט פסל חוק חדש שנועד למנוע ביטויי שנאה ברשת

בית המשפט החוקתי בצרפת פסל בשבוע שעבר את רוב הסעיפים המשמעותיים בחוק חדש שנועד להילחם בביטויי שנאה ברשת. החוק שנתקבל באסיפה הלאומית בחודש מאי השנה, מחייב שירותי מדיה חברתית וספקי תוכן אחרים להסיר תוכן פדופילי או תומך טרור בתוך שעה, ותוכן פוגעני אחר בתוך 24 שעות, וקובע קנסות של עד 4% מהמחזור השנתי של החברה במקרה של הפרה.

בית המשפט קבע ...

חופש הביטוי

עתירה טוענת - משרד הבריאות מנהל מידע באופן חובבני

בעתירה שהגיש גיא זומר, מייסד עמותת התמנון שפועלת להנגשת המידע, לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים טוען העותר כי טיפול משרד הבריאות במשבר הקורונה הוא חובבני ורשלני.

לטענת העותר, משרד הבריאות נוקט פעולות אשר יש בהן פגיעה בחופש התנועה והעיסוק של אזרחים כמו גם שימוש במערכות מידע בטחוניות לצורך מעקב אחר אזרחים, אך הנתונים אשר מובילים להחלטות פוגעניות אלה אינן נמסרים לציבור. ...

חופש הביטוי

קריאה להחרים את פייסבוק בגלל פרסומים גזעניים

להחרים את פייסבוק ולהימנע מפרסום ברשת החברתית הפופולרית בחודש יולי בשל פעילותה הבלתי מספקת למניעת פרסומים גזעניים - כך קוראות קבוצות למען זכויות אדם בארצות-הברית, ביניהן הליגה נגד לשון הרע והאגודה לקידום קבוצות אתניות (NAACP).

לטענתן, פייסבוק אינה פועלת באופן מספק למניעת פרסומים בעלי אופי גזעני ולא מנעה פרסומים המכחישים את השואה ופרסומים הקוראים לנקוט באלימות כלפי מפגינים למען ...

אחריות ספקים

ארה"ב: עתירה לפסילת הצו הנשיאותי לצימצום החסינות לשירותים מקוונים

הצו הנשיאותי שפרסם טראמפ לפני ימים אחדים, שנועד לצמצום החסינות המשפטית שהדין האמריקאי מעניק למפעילי שירותים מקוונים על תכנים שמשתמשים העלו, הוצא ע"י הנשיא בחריגה מסמכותו, בהיותו מפר את חופש הביטוי המעוגן בתיקון הראשון לחוקה האמריקאית. כך מלינה עתירה שהוגשה לבית משפט פדרלי ע"י המרכז לדמוקרטיה וטכנולוגיה, עמותה אמריקאית הפועלת לקידום חופש הביטוי ברשת.

העתירה טוענת כי הצו הנשיאותי הוצא ...

חופש הביטוי

אמזון ורדיט משעות חשבונות המקושרים לטראמפ בשל גילויי גזענות

Twitch, שירות הסטרימינג של אמזון, השעה באופן זמני את הערוץ של הנשיא טראמפ בשל התנהגות פוגענית, והתוכן הפוגעני ששודר בו הוסר. אחד התכנים שהוסרו היה שידור של עצרת בחירות מ2016 בה טען טראמפ כי מקסיקו שולחת אנסים וסוחרי סמים לארה"ב. תוכן נוסף שהוסר היה שידור של עצרת שהתקיימה לא מזמן בטולסה ובה השמיע טראמפ הערות גזעניות. Twitch הצהירה בשנה שעברה, כאשר הערוץ של ...

חופש הביטוי

ארה"ב: טוויטר לא אחראית לתוכן פרודי שמפרסמים משתמשיה

בית המשפט בוירג'יניה דחה תביעת לשון הרע של פוליטיקאי רפובליקני בארה"ב נגד טוויטר, בגין חשבונות טוויטר פיקטיביים שפרסמו תכנים פרודיים ומידע שקרי עליו. בסוף השבוע האחרון, קבע השופט ג'ון מרשל, כי לא ניתן להטיל ולייחס אחריות לטוויטר לאחר שמשתמשי הפלטפורמה הלעיגו באמצעות החשבונות הללו על הפוליטיקאי, דווין ג'ארלד נונס.

השופט ג'ון מרשל דחה את התביעה באומרו כי "נונס מבקש לייחס אחריות לטוויטר כדוברים ויוצרי ...