פייסבוק

גרמניה: אסור לפייסבוק להצליב מידע עם וואטסאפ ואינסטגראם

פייסבוק לא תוכל לעבד מידע אישי שמקורו בפעילות משתמשים מחוץ לאתר. הרשת החברתית גם לא תוכל להצליב מידע שנאסף מאפליקציות בשליטתה כמו וואטסאפ ואינסטגרם, או באפליקציות שבהן היא מתקינה תוספים, אלא בהסכמת המשתמש ובתנאי נוסף שתציע לו חלופה פוגענית פחות. כך פסק בית המשפט העליון הפדרלי בגרמניה בשבוע שעבר.

הקביעה מהווה "אור ירוק" לרשות התחרות הגרמנית (ה-FCO) לאכוף החלטה שקיבלה כבר ...

סדר דין אזרחי

שופט דורש מפייסבוק: המומחה חייב להתייצב בארץ, קורונה או לא

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את בקשת Facebook לדחות דיון שקבוע לחודש יולי בתובענה ייצוגית וקבע כי אין כל מניעה כי המומחה מטעמה יגיע לדיון מארצות-הברית. השופט מנחם רניאל קבע כי צו בריאות העם אינו מונע מהמומחה מטעמה של פייסבוק להגיע לארץ קודם לדיון וכי ככל והמצב ישתנה ניתן יהיה להגיש בקשה חדשה בעניין.

ההחלטה ניתנה במסגרת בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה ...

גוגל

צרפת: בית המשפט פסל חוק חדש שנועד למנוע ביטויי שנאה ברשת

בית המשפט החוקתי בצרפת פסל בשבוע שעבר את רוב הסעיפים המשמעותיים בחוק חדש שנועד להילחם בביטויי שנאה ברשת. החוק שנתקבל באסיפה הלאומית בחודש מאי השנה, מחייב שירותי מדיה חברתית וספקי תוכן אחרים להסיר תוכן פדופילי או תומך טרור בתוך שעה, ותוכן פוגעני אחר בתוך 24 שעות, וקובע קנסות של עד 4% מהמחזור השנתי של החברה במקרה של הפרה.

בית המשפט קבע ...

גוגל

צרפת: חוק חדש מחייב ספקי מדיה חברתית ותוכן להסיר תוך שעה תוכן פוגעני

חוק חדש בצרפת מחייב שירותי מדיה חברתית וספקי תוכן אחרים להסיר תוכן פדופילי או תומך טרור בתוך שעה מקבלת הודעה מהרשויות, וקובע קנסות של עד 4% מהמחזור השנתי של החברה במקרה של הפרה.

החוק, שנתקבל באסיפה הלאומית ביום רביעי, קובע כי תוכן פוגעני אחר יוסר בתוך 24 שעות מקבלת הודעה ממשתמשים. החוק מסדיר עוד מינוי של תובע מיוחד שיתמחה בתוכן דיגיטלי וכן ...

פייסבוק

אושר הסכם הפשרה בין פייסבוק ל-FTC בפרשת קיימברידג' אנליטיקה

בית משפט פדרלי בארה"ב אישר את הסכם הפשרה בין נציבות הסחר הפדרלית (Federal Trade Commission - FTC) לבין פייסבוק, לפיו הרשת החברתית תשלם קנס של 5 מיליארד דולר בעקבות מעורבותה בפרשת קיימברידג' אנליטיקה והפרתה את צו הפשרה המוסכם הקודם שנכרת בינה לבין הנציבות.

כזכור, הצדדים הגיעו לפשרה זו בעקבות חקירה שפתחה הנציבות נגד פייסבוק ב-2018. פייסבוק הואשמה בשימוש בפרקטיקות פסולות ...

פייסבוק

פייסבוק תובעת אתרים שקצרו מידע על משתמשים ומכרו לייקים

פייסבוק הגישה השבוע שתי תביעות נגד מפעילי אתרים שקצרו מהרשת החברתית נתונים מזהים כגון סיסמאות ושמות משתמש ומכרו ללקוחות לייקים באינסטגרם.

התביעה הראשונה הוגשה במדריד, ספרד. פייסבוק תבעה חברה מקומית בשם MGP25 Cyberint Services, המפעילה אתר מקוון שמוכר למשתמשים לייקים ותגובות באינסטגרם. החברה המשיכה בפעילותה גם לאחר שפייסבוק שלחה לה מכתב התראה לפני תביעה בו בדרישה שתחדול לאלתר מפעולותיה.

התביעה השנייה ...

חופש הביטוי

קריאה להחרים את פייסבוק בגלל פרסומים גזעניים

להחרים את פייסבוק ולהימנע מפרסום ברשת החברתית הפופולרית בחודש יולי בשל פעילותה הבלתי מספקת למניעת פרסומים גזעניים - כך קוראות קבוצות למען זכויות אדם בארצות-הברית, ביניהן הליגה נגד לשון הרע והאגודה לקידום קבוצות אתניות (NAACP).

לטענתן, פייסבוק אינה פועלת באופן מספק למניעת פרסומים בעלי אופי גזעני ולא מנעה פרסומים המכחישים את השואה ופרסומים הקוראים לנקוט באלימות כלפי מפגינים למען ...