פייסבוק

מטא/פייסבוק סוגרת את הארנק הדיגיטלי שלה - Novi

מיזם הארנק הדיגיטלי של מטא (חברת האם של פייסבוק), Novi, יחדל מלפעול החל מאחד בספטמבר ועל משתמשיו למשוך את היתרה והמידע שלהם ממנו "בהקדם האפשרי" - כך פרסמה מטא בעמוד המיזם ובעמוד השאלות והתשובות למשתמשיו. לאחר הסגירה, המשתמשים לו יוכלו יותר לגשת למידע המאוחסן בארנק.

מטא השיקה את מיזם ה-Novi בשנה עברה כדי להתחרות בתחום התשלומים בקריפטו. המיזם השתמש במטבע ה-USDP במקום במטבע ה-Diem, ...

פייסבוק

שוב מאירלנד: קנס של 17 מיליון אירו על META

רשות הגנת הפרטיות האירית מטילה קנס של 17 מיליון אירו על META, חברת האם של פייסבוק, בגין שרשרת אירועי אבטחת מידע, עליהם דיווחה פייסבוק במחצית השניה של שנת 2018.

מהחלטת הרשות עולה כי במהלך שישה חודשים בשנת 2018, פייסבוק דיווחה על לא פחות מ- 12 אירועי אבטחת מידע בהם היו מעורבים חשבונות של כ-30 מיליון משתמשים של פייסבוק. ובתום חקירה של ...

אפל

אפל, מטא ודיסקורד שיתפו מידע רגיש עם האקרים

אפל ומטא (חברת האם של פייסבוק) שיתפו מידע רגיש של משתמשיהן להאקרים שהתחזו לגורמי אכיפה בשנת 2021 - כך לפי שלושה גורמים המעורים בנושא. המידע הרגיש כלל כתובות IP, מספרי טלפון ואף כתובות מגורים. הן מסרו את המידע בתגובה לבקשות דחופות לגישה למידע שזייפו ושלחו ההאקרים אליהן.

ההאקרים הצליחו לגשת למידע הרגיש לאחר ששלחו את הבקשות מכתובות דואר אלקטרוני של גורמי אכיפה ...

חופש הביטוי

בעקבות המלחמה: מטה תתיר פרסום פוסטים נגד רוסיה

מטה (Meta) הודיעה כי תימנע באופן זמני מהסרת פוסטים של אזרחי רוסיה, אוקראינה ופולין, הכוללים ביטויים אלימים שמפרים את כלליה, דוגמת "מוות לפולשים הרוסים" או "מוות לפוטין". עם זאת, החברה הבהירה כי לא תאפשר פרסום פוסטים הכוללים פרטים על מיקום, מטרות ספציפיות או אופן ביצוע, או פוסטים הקוראים לאלימות נגד אזרחים רוסים. ההחלטה מגיעה לאחר שממשלת רוסיה הודיעה בשבוע שעבר ...

אחריות ספקים

ענקיות הטכנולוגיה מבקרות את הצעת החוק האוסטרלית נגד הטרלה

יו-טיוב, טוויטר ומטא (בשמה הקודם - פייסבוק) הגישו לוועדה של הסנאט באוסטרליה את הסתייגויותיהן מהצעת החוק נגד הטרלה במדיה חברתית שנדונה כעת בפרלמנט האוסטרלי.

הצעת החוק נגד-הטרלה נועדה להגן על תושבי אוסטרליה המנהלים עמודים ברשתות חברתיות מפני חבות משפטית על פרסומי לשון הרע שאחרים מעלים לעמודים אלה. מנגד, החוק נועד להגביל את כוחן של פלטפורמות רשת חברתית להתגונן בטענת ...

פייסבוק

אירופה: הנחיה חדשה על איסור השימוש ב"תבניות אפלות"

מועצת הרגולטורים האירופאים לפרטיות (ה-EDPB) פרסמה לפני ימים אחדים טיוטת הנחיה חדשה על איסור השימוש ב"תבניות אפלות" בממשקי פלטפורמות מדיה חברתית.

תבניות אפלות הן ממשקי משתמש שמתמרנים את נושא המידע לקבל החלטות שלא התכוון להן ועלולות לכרסם בהגנת המידע. הן כוללות מקרים של העמסת יתר בבקשות, מידע ואפשרויות; עידוד נושא המידע לדלג על הגדרות הפרטיות בממשק המשתמש; תמרון רגשי של ...

חופש הביטוי

ועדות פייסבוק בממשלה פרסמו קול קורא בנושא תוכן פוגעני

הוועדה להתאמת המשפט לאתגרי החדשנות והאצת הטכנולוגיה פרסמה קול קורא לציבור לקבלת הערות הציבור בנושא תכנים פוגעניים ברשתות החברתיות. במקביל, פורסמה באתר הועדה הודעה הממקדת את נושאי ההתייחסות הרצויים. 

במסגרת הקול הקורא, מבקשת הוועדה לקבל את הערות הציבור הרחב בעניין, תוך התמקדות בנושאים הבאים:

  • הגדרת תוכן פוגעני – לטענת הוועדה, ההגדרה הקיימת בחוק היא חלקית ולא ממצה וכתוצאה מכך אינה ...