פייסבוק

פייסבוק: לא נוכל להמשיך לספק שירותים באירופה

פייסבוק הודיעה לבית המשפט הגבוה באירלנד כי אינה רואה איך תוכל להמשיך לספק את שירותיה באירופה אם יוקפא מנגנון העברת המידע שלה מן האיחוד האירופי לארצות-הברית. הדברים נכתבו בתצהיר שהגישה פייסבוק בתמיכה בתביעתה נגד הרגולטור האירי לפרטיות, שהוציא צו מקדמי האוסר על החברה להעביר מידע לארצות-הברית. 

בתצהיר כותבת Yvonne Cunnane, ראשת תחום הגנת המידע ויועצת משפטית בפייסבוק אירלנד, כי "אין זה ...

פייסבוק

קליפורניה: חוק חדש על הסכמה הורית לחשבונות ילדים ברשתות חברתיות

רשת חברתית לא תאפשר למשתמשים קטינים לפתוח חשבון ללא הסכמה הורית מאומתת אם לרשת יש ידיעה ממשית שמדובר במשתמש שגילו צעיר מ-13. כך קובע חוק חדש שאושר בבתי המחוקקים בקליפורניה וצפוי להכנס לתוקף ביולי 2021 בכפוף לאישור מושל המדינה. החוק קובע כי רשת חברתית שבוחרת להתעלם במודע מגילו של המשתמש תחשב כמי שידעה על גילו.

"רשת חברתית" שעליה יחול החוק ...

פייסבוק

ארה"ב: צפויה תביעה פדראלית נגד פייסבוק על פגיעה בתחרות

נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (ה- FTC) חוקרת בימים אלה את פייסבוק בגין הפרת דיני התחרות וצפויה להגיש תביעה נגד החברה עד תום שנת 2020. 

במוקד החקירה נמצאות הרכישות שעשתה פייסבוק של חברות קטנות יותר שהיוו תחרות נגד החברה, ביניהן רכישת אינסטגרם ווואטסאפ. למרות שה- FTC בדקה ואישרה את הרכישות, בסמכותה לחזור ולחקור אותן גם בדיעבד ולהגיש תביעה לבית המשפט בבקשה ...

אפל

שינוי בכללי הפרטיות של אפל לאייפון מכה גלים

אפל לא תאפשר עוד למפעילי אפליקציות גישה למזהה הייחודי שהיא מתחזקת לטובת פרסום ממוקד (Identifier For Advertising - IDFA), אלא בהסכמה מפורשת של המשתמש. בהתאם, אפל תדרוש מכל אפליקציה להציג לאישור המשתמש את השימושים השונים שלה למזהה הייחודי לפני שהאפליקציה תוכל לקבל גישה למזהה היחודי ממערכת ההפעלה iOS. ההחלטה תיושם בגרסת iOS 14 שתושק בהמשך השנה.

המזהה הייחודי של אפל הוא ...

אחריות ספקים

פייסבוק תומכת בחקיקה שתחייב ניידות מידע בין פלטפורמות

לקראת שימוע שתערוך נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (Federal Trade Commission - FTC) על הגברת החופש שניתן למשתמשים לנייד מידע בין פלטפורמות באינטרנט, פייסבוק הביעה את תמיכתה בחקיקה שתחייב זאת. הרשת החברתית כבר השיקה מוקדם יותר השנה כלי המאפשר לנייד באופן אוטומטי תמונות מחשבון המשתמש בפייסבוק לכלי התמונות של גוגל. הצעת חוק לניוד מידע, שזוכה לשם Access Act, כבר מתגלגלת במסדרונות ...

פייסבוק

אירלנד: בית המשפט הקפיא את הצו נגד פייסבוק שהורה על השעיית העברת מידע לארה"ב

בית המשפט הגבוה באירלנד הקפיא באופן זמני את הצו המקדמי שהוציא הרגולטור האירי לפרטיות לפיו נאסר על פייסבוק להמשיך להעביר מידע אישי מאירופה לארה"ב.

הצו המקדמי הוצא על ידי הרגולטור האירי בהמשך להחלטת בית המשפט הגבוה בעניין שרמס 2.  פייסבוק הגישה ערעור לבית המשפט ובית המשפט אישר לפני ימים אחדים אישר כי ידון בערעור, אך לא נקבע עדיין תאריך ...

פייסבוק

אירלנד: צו מקדמי מורה לפייסבוק להשעות העברת מידע מאירופה לארה"ב

רשות הגנת המידע באירלנד הוציאה צו מקדמי האוסר על פייסבוק להעביר מידע אישי מאירופה לארה"ב. הצו נשלח ככל הנראה בחודש שעבר ופייסבוק נדרשה להגיש את תגובתה.

הצו הוצא בעקבות החלטת בית המשפט הגבוה של האיחוד האירופי מחודש יולי האחרון (הידועה בשם "שרמס 2"), שפסלה את הסדר "מגן הפרטיות" שאיפשר העברת מידע אישי מאירופה לארה"ב, וסייגה את האפשרות להשתמש במנגנון הההוראות החוזיות ...