קריפטו ומטבעות דיגיטליים

בנק ישראל יבחן הנפקת מטבע דיגיטלי

המשנה לנגיד בנק ישראל בישר לאחרונה על התחלת פרויקט לצורך בחינת הנפקת מטבע דיגיטלי. את הפרטים מסר המשנה לנגיד בנאומו בכנס "המנועים של האקוסיסטם הישראלי" שערך גלובס, שם הסביר כי "השקל הדיגיטלי יכול להיות קטליזטור של טכנולוגיה ואמון להגברת התחרות במערכת הפיננסית".

בנאומו ציין המשנה לנגיד כי לאורך השנים המחוקק, הרגולטורים ובנק ישראל קידמו צעדים שונים לצורך הגברת התחרות במערכת ...

פרטיות וסייבר

15 קבוצות תקיפה בסייבר פועלות במהלך המלחמה נגד ישראל

במהלך מלחמת חרבות ברזל חלה התעצמות הדרגתית בפעילות הסייבר נגד ישראל. כך עולה מדוח חדש, שפרסם אתמול מערך הסייבר שמסכם את החודשים הראשונים למלחמה. הדוח קבע כי מאחורי המתקפות עומדות כ-15 קבוצות תקיפה עיקריות המזוהות עם איראן, חיזבאללה וחמאס.

על פי הדוח, פעילות הסייבר נגד ישראל מתפרשת על שיטות שהפכו ממוקדות יותר ומכוונות לגרום שיבוש ממשי בפעילות ארגונים המהווים ...

גוגל

גוגל תובעת נוכלים שפעלו בגוגל פליי

גוגל הגישה תביעה נגד נוכלים בטענה לשימוש לרעה בחנות Google Play והפרת תנאי שימוש של פלטפורמות שונות. זאת, לאחר שהם העלו אפליקציות השקעה וסחר בקריפטו זדוניות, והונו למעלה מ- 100 אלף משתמשים ברחבי העולם. התביעה הוגשה לבית המשפט הפדרלי המחוזי בניו יורק.

לפי התביעה, הנתבעים סיפקו מידע כוזב והציגו מצגי שווא לגוגל אודות זהותם, מיקומם, ומאפייני האפליקציות בעת הגשת האפליקציות ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

נוהל חדש יאפשר לבעלי מטבעות קריפטו לשלם מס במישרין לרשות המסים

רשות המסים הציגה לאחרונה נוהל חדש, במסגרת הליך משפטי, שיאפשר לבעלי מטבעות דיגיטליים לשלם מס על רווחיהם ממימוש המטבעות - קושי שנבע בעיקר בשל סירוב של בנקים רבים לאפשר הפקדה של כספים שמקורם בעסקאות במטבעות דיגיטליים (בשל חשש הנובע בעיקר מפעולות המשמשות להלבנת הון ומימון טרור). הנוהל טרם פורסם או הוצג לציבור הרחב.

הרשות ציינה כי הנוהל אמור להיכנס לתוקף ...

פשעי מחשב

יוזמה בינלאומית נגד כופרות: ישראל תחנוך את ירדן

50 מדינות החליטו על מדיניות משותפת נגד תשלום כופר, לרבות גיבוש רשימה שחורה משותפת של ארנקים המעורבים בתוכנות כופר, והתחייבות לסייע לכל מדינה חברה שנפגעה ממתקפת כופר משמעותית. בין המדינות נמנית גם ישראל. ההחלטה התקבלה במסגרת ה- Counter Ransomware Initiative (CRI)  ("היוזמה נגד כופרה") - שקיימה לאחרונה את הכינוס השנתי השלישי שלה בוושינגטון הבירה.

המדינות החברות הדגישו את מחויבותן המשותפת ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

לראשונה: המצאת כתב בי-דין בביטקוין

בית המשפט הפדרלי בקליפורניה התיר לראשונה לאדם שהפסיד 100,000 דולרים כשהאקרים פרצו למכשירו, לתבוע את הבעלים האלמוניים של ארנק הקריפטו המכיל את כספיו, באמצעות קישור לתביעה האזרחית שהוגשה כחלק מעסקת ביטקוין שנשלחה לארנק. הפורצים השתמשו במספר הטלפון של התובע כדי לפרוץ לחשבון ה-Coinbase שלו, ולגנוב את המטבעות הקריפטוגרפיים שלו. התובע תבע גם את Coinbase, שלטענת התובע, הייתה צריכה לזהות ולעצור את ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

מעתה ניתן להשקיע בביטקוין ללא ארנק דיגיטלי

הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) אישרה אתמול להשיק קרנות סל מחקה (ETF) שיאפשרו להשקיע בביטקוין באופן ישיר, ללא ארנק דיגיטלי. ה-ETF נועדו לאפשר השקעה "בטוחה" וסולידית יותר לנכס הביטקוין התנודתי, בדומה לאופן בו רוכשים קרן העוקבת אחר מדד S&P 500. ה-SEC אישרה את כל 11 הבקשות שהגישו הגופים הפיננסיים להשקת קרן ETF על הביטקוין.

בשש השנים האחרונות סירבה ה-SEC להשיק קרנות סל לביטקוין, בטענה המרכזית שמחיר הביטקוין ...