פשעי מחשב

עונש תקדימי לתושב אילת שגנב 75,000 מטבעות קריפטוגרפיים מחברו

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר עונש של 8 שנות מאסר בפועל על א. זרד, תושב אילת, לאחר שהורשע בגניבת 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים השייכים לחברו, בהיקף של כ-22 מיליון ש"ח. בנוסף לעונש המאסר ישלם זרד קנס בגובה 5 מיליון ש"ח וכן יפצה את המתלונן בסך של 258,000 ש"ח. זרד ניצל את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן, שעסק בהשקעות במטבעות ...

מסחר אלקטרוני

סין מחרימה מטבעות וירטואליים. בתגובה - הם קורסים במסחר

הבנק המרכזי בסין (People's Bank of Chaina) אסר על מוסדות פיננסיים וחברות תשלומים מקוונים לספק שירותים הקשורים לעסקאות מטבעות קריפטו, בנימוק שהמטבעות הדיגיטליים אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. בנוסף הוא מזהיר מפני מסחר ספקולטיבי במטבעות כאלה. הבנק פרסם את ההודעה לפני ימים אחדים בחשבון ה- WeChat שלו.

לדברי הבנק הסיני, מחירי המטבעות הדיגיטליים שזינקו וצנחו לאחרונה, הגבירו את המסחר הספקולטיבי ופגעו קשות ביציבות ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

קטגוריה חדשה באתר - קריפטו ומטבעות דיגיטליים

אנחנו שמחים לספר שהוספנו קטגוריה חדשה לאתר (פרדון, כמקובל לומר - אנחנו מקשיבים לכם ולכן הוספנו קטגוריה חדשה באתר), שעניינה הבטים משפטיים של קריפטו ומטבעות דיגיטליים. חדשות, פסיקה, מאמרים וחקיקה (ככל שתהיה) - כל ההתפתחויות הרלבנטיות לנושאים אלה ירוכזו שם. להנאתכם.ן.

מסחר אלקטרוני

בנק ישראל נערך להנפקת שקל דיגיטלי

בנק ישראל הודיע אתמול (שלישי) כי הוא בוחן את האפשרות להנפיק מטבע דיגיטלי, ופועל להאיץ מחקר בנושא לאור ההתפתחויות המהירות בכלכלה הדיגיטלית ושוק התשלומים. הבנק הקים ועדת היגוי ייעודית בראשות המשנה לנגיד בנק ישראל, שתפקידה למפות את התועלות האפשריות, הסוגיות השונות, והסיכונים הכרוכים בהנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי.

"שקל דיגיטלי יכול להניב תועלות שונות למשק הישראלי, אך הנפקתו כרוכה גם ...

פרטיות וסייבר

מתקפת סייבר על חברה למימון רכב - מידע של לקוחות פורסם בטלגרם

קבוצת ההאקרים Black Shadow, הקבוצה האחראית למתקפת הסייבר על חברת שירביט, פרסמה אתמול בערוץ הטלגרם שלה כי פרצה לשרתי חברת ק.ל.ס קפיטל בע"מ, וכי לאחר שהחברה סירבה לשלם כופר של כחצי מיליון דולר בביטקוין, הם החלו בהדלפת המידע לרשת. כבר אתמול פורסמו צילומי תעודות זהות, צילומי צ'קים, וצילומים אישיים של ישראלים, לקוחות החברה.

ק.ל.ס קפיטל בע"מ היא חברה למימון רכישת רכב שפועלת 17 שנה. לפי ...

חתימות אלקטרוניות

שקל דיגיטלי - ניסוי של בנק ישראל

בנק ישראל ערך בחשאי ניסוי בשקל דיגיטלי, על גבי תשתיות בלוקצ'יין הפועלות בטכנולוגית אתריום. כך חושף גלובס (מאת גיא בן סימון). במסגרת הניסוי הנפיק הבנק טוקן המייצג שקלים דיגיטליים, והוקמו ארנקים אלקטרוניים שמתוכם יכולים המשתתפים להעביר ביניהם שקלים דמיוניים. אין המדובר בכסף 'אמיתי'. השימוש ב-Ethereum נעשה ברשת סגורה. הוא לא קושר לרשת הבלוקצ'יין הפועלת בפלטפורמה זו או למטבע הקריפטוגרפי שלה, ...

מסחר אלקטרוני

ה-IRS האמריקאי מציע: חובת דיווח על עסקאות במטבעות קריפטוגרפיים

משרד האוצר האמריקאי פירסם בסוף השבוע שעבר דוח הכולל הצעה לפיה, בדומה לעסקאות במזומן, כל עסקה במטבעות קריפטוגרפיים בסכום של 10,000$ או יותר תחויב בדיווח ל-IRS, רשות גביית המיסים האמריקאית. "מטבעות קריפטוגרפיים מציבים כבר עכשיו אתגר איתור קשה ומאפשרים ביצוע פעולות לא חוקיות", נימק משרד האוצר את הצעתו.

הדוח אינו מפרט את מלוא התנאים לקיום דרישת הדיווח (עבור היישום של חלקם יידרש אישור מהקונגרס), אך הוא קובע ...