פייסבוק

מטא/פייסבוק סוגרת את הארנק הדיגיטלי שלה - Novi

מיזם הארנק הדיגיטלי של מטא (חברת האם של פייסבוק), Novi, יחדל מלפעול החל מאחד בספטמבר ועל משתמשיו למשוך את היתרה והמידע שלהם ממנו "בהקדם האפשרי" - כך פרסמה מטא בעמוד המיזם ובעמוד השאלות והתשובות למשתמשיו. לאחר הסגירה, המשתמשים לו יוכלו יותר לגשת למידע המאוחסן בארנק.

מטא השיקה את מיזם ה-Novi בשנה עברה כדי להתחרות בתחום התשלומים בקריפטו. המיזם השתמש במטבע ה-USDP במקום במטבע ה-Diem, ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

בריטניה מקדמת רשת ביטחון למטבעות קריפטו יציבים

משרד האוצר של בריטניה פרסם אתמול מסמך התייעצות ובו הציע להעניק לבנק של אנגליה סמכויות ניהול, כך שיוכל להבטיח המשכיות של מטבעות קריפטו יציבים ולמנוע את קריסתם. מטבעות יציבים (stablecoins) הם מטבעות קריפטוגרפיים שמחירם נועד להיות צמוד לשער חליפין קבוע כמו כסף 'רגיל' (הידוע ככסף פיאט, לדוגמה הדולר, האירו או השקל), מתכת יקרה או כל כלי פיננסי אחר.

לפי האוצר הבריטי, קריסה של חברות לניהול נכסים ...

זכויות יוצרים

מלחמות קופים וטענות להפרת זכויות בעולם ה-NFT

Yuga Labs, החברה שעומדת מאחורי פרויקט ה-NFT הפופולארי Bored Ape Yacht Club (BAYC), תובעת את האמן ריידר ריפס, לאחר שהעמיד למכירה NFTs של העתקים של דמויות הקופים הדיגיטליות שזכויות השימוש בהן נמכרות לרוכשי ה-NFTs במסגרת הפרויקט.

סדרת ה-NFTs של ריפס מושתתת גם היא על תמונותיהם של הקופים המוכרים, אך בניגוד לסדרה המקורית הן משויכות ל-NFTs אחרים, ולא לטוקנים המקוריים של ה-BAYC. ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

סופית: בנקים לא ימנעו שירותים רק כי מקור הכסף בקריפטו

בנק לא יסרב לתת שירותי תשלום אגב פעילות במטבע וירטואלי רק בשל העובדה שהשירות קשור במטבעות וירטואליים, זאת אם נותן השירות במטבעות וירטואליים שהינו צד לעסקה קיבל רישיון למתן השירות בישראל. על הבנק לקבוע את אופן פעילותו גם אל מול נותן שירות במטבע וירטואלי אשר התאגד בחו"ל וקיבל רישיון או נרשם בהתאם לדרישות החוק והרגולציה במדינתו. במסגרת זאת על התאגיד ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

לראשונה בעולם: סרט באורך מלא יושק כ-NFT

הבמאי קווין סמית' הודיע כי ישיק את סרטו החדש, KillRoy Was Here, כקולקציית secret NFT. זהו הסרט הראשון אי פעם באורך מלא שיושק כ-NFT. בניגוד ל-NFTs רגילים, המכילים תעודה דיגיטלית המעידה על בעלות ביצירה, כשאותה יצירה ממשיכה להיות זמינה לכל ברשת.

NFTs סודיים מכילים פריטים מוצפנים, שהצפייה והשימוש בהם זמינים רק לרוכשיהם. קולקציית ה-NFT תכיל 5,555 פריטים, שחלקם יכללו תכנים אקסקלוסיביים (למשל, ...

פרטיות וסייבר

בנק ישראל מפרסם ממצאי ניסוי ראשון בשקל הדיגיטלי

ועדת ההיגוי של בנק ישראל להנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי פרסמה את ממצאי הניסוי הטכנולוגי הראשון שערך בנק ישראל במסגרת פרוייקט "השקל הדיגיטלי" – מטבע מדינתי (Central Bank Digital Currency – CBDC) מבוסס אית'ריום. הניסוי נערך בחלקו בתנאי מעבדה, ובחלקו תוך שימוש בכסף "אמיתי" ובהשתתפות גופים פיננסיים, בתי עסק וצרכנים שונים.

בשלב הראשון של הניסוי הוקמה תשתית ניסיונית על גבי בלוקצ'יין ...

קריפטו ומטבעות דיגיטליים

ארה"ב: טיוטת הצעת חוק לפיקוח על שוק הקריפטו

פטור ממיסוי מתחת ל-200 דולר, הפרדת נכסים וירטואליים בין ניירות ערך לסחורות וחובות חדשות על תהליך הנפקת "מטבעות יציבים" (Stablecoins) – אלה מקצת ההוראות המצויות בטיוטת הצעת לחדשנות פיננסית אחראית (Responsible Financial Innovation Act). הצעת החוק גובשה על-ידי מחוקקות מהמפלגה הדמוקרטית והרפובליקנית בארה"ב והיא נחשבת לשיתוף הפעולה המהותי והמקיף ביותר בניסיון לספק ודאות ובהירות כלכלית לתעשיות הקריפטו והבלוקצ'יין.

הצעת ...