מין ופורנוגרפיה

אירופה: הצעה לחקיקה נגד ניצול מיני של קטינים באינטרנט

נציבות האיחוד האירופאי מקדמת הצעה לחקיקה חדשה למניעה ומאבק בניצול מיני של קטינים באינטרנט, לאחר שמצאה כי המערכת הוולונטרית הנוכחית לאיתור ודיווח על מקרים כאלו אינה מספקת.

הכללים החדשים, ככל שיתקבלו, יטילו על חברות חובות כדוגמת הערכת סיכונים ושימוש באמצעים להפחתת סיכונים ע"י ספקי אחסון ותקשורת; חובות גילוי לגבי חומר פוגעני, במענה לצווים של הרשויות האירופאיות; אמצעי הגנה חזקים לזיהוי חומר ...

מין ופורנוגרפיה

ת"פ 18951-12-19 מדינת ישראל נ' שמש

גזר-דינו של נאשם שהתחבר מרחוק למצלמות האבטחה במכון יופי וצפה בנשים שעברו טיפולים בעירום (גזר-דין, שלום קריות, השופט יוסי טורס):

העובדות: הנאשם הורשע [הכרעת דין מיום 7.3.2021] בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום - ריבוי עבירות של חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה אחרת, פגיעה בפרטיות, מעשה מגונה וכן סחיטה באיומים. הנאשם עסק בהתקנת מצלמות המאפשרות גישה מרחוק. המתלוננת ...

מין ופורנוגרפיה

הצעת חוק סינון תכנים פוגעניים באינטרנט במוסדות חינוך, התשפ"ב-2022

הצעת חוק פרטית [פ/3531/24] של חבר הכנסת מופיד מרעי, המבקשת לקבוע כי מערכות המחשבים של מוסדות חינוך, המיועדות לשימוש תלמידי המוסד, לא יחוברו לאינטרנט אלא אם הותקנו בהן אמצעים טכנולוגיים המונעים גישה לתכנים פוגעניים. חבר הכנסת איתן כבל ואח' הגישו הצעת חוק זהה בכנסת ה-20 [פ/1642/20].

מין ופורנוגרפיה

הצעת חוק העונשין (תיקון - איסור צריכת חומר תועבה), התשפ"ב-2022

הצעת חוק פרטית [פ/3085/24] של חברת הכנסת אבתיסאם מראענה, המבקשת לקבוע עבירה של צפייה (צריכה לשימוש אישי) בתוכן פדופילי ולא רק על החזקתו או פרסומו. חברת הכנסת רונית תירוש הגישה הצעת חוק זהה בכנסת ה-18 [פ/4428/18].

מין ופורנוגרפיה

ת"פ 36481-01-20 מדינת ישראל נ' הראש

הנאשם ביצע מעשים בעלי אופי מיני, אך הורשע בעבירות מרמה ומחשבים (גזר-דין, שלום י-ם, השופטת ג'ויה סקפה שפירא):

העובדות: הנאשם הורשע, לפי הודאתו, בכתב אישום הכולל 20 עבירות של מידע כוזב במחשב, ו-6 עבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה. הנאשם התקין בטלפון שלו אפליקציית WhatsApp Business ותוכנה המאפשרת את הכפלת השימוש בטלפון על ידי יצירת משתמשים שונים עם מספרים שונים. בעזרתן, ...

מין ופורנוגרפיה

הצעת חוק סינון אתרים פוגעניים במקומות ציבוריים, התש"ף–2022

הצעת חוק פרטית [פ/3469/24] של חבר הכנסת אורי מקלב ואח', המבקשת לחייב גופים המאפשרים גלישה חופשית באינטרנט לציבור, להפעיל כברירת מחדל שירות סינון אתרים פוגעניים, למעט כשהגלישה מתבצעת באמצעות קוד גישה ייחודי שיינתן לבני 18 ומעלה לבקשתם.

הצעות חוק זהות הוגשו על-ידי חבר הכנסת מקלב ואח' בכנסת ה-19 [פ/2810/19], בכנסת ה-20 [פ/1667/20], בכנסת ה-22 [פ/894/22] ובכנסת ה-23 [ ...

מין ופורנוגרפיה

הצעת חוק בבריטניה: אתרי פורנו יחויבו לוודא גיל המשתמשים

אתרי פורנו בריטיים יחויבו לוודא שגיל הגולשים בהם הוא לפחות 18, כך לפי הצעת חוק חדשה שמטרתה להגן על גולשים ברשת מפני תוכן פוגעני (The Online Safety Bill). זוהי הרחבה של גרסה מוקדמת יותר של הצעת החוק, שהחילה את החובה האמורה רק על אתרים המאפשרים למשתמשים להעלות תוכן משלהם.

בבסיס החקיקה, מחקרים המראים כי כמחצית מבני ומבנות ה-11 עד 13 ...