מין ופורנוגרפיה

ת"פ 38827-04-23 מדינת ישראל נ' קנטיאבונג

מאסר בפועל לנאשם שפרץ לבי"ס על-מנת לגלוש לאתרים פורנוגרפיים (גזר-דין, שלום קריות, השופטת סימי פלג קימלוב, 23.11.2023):

העובדות: הנאשם הורשע, לפי הודאתו, בעבירות של הסגת גבול פלילית וגניבה, לאחר שבמספר הזדמנויות פרץ בשעות הלילה לבית ספר בקיבוץ, לחדרה של יועצת ביה"ס, וגלש לאתרים פורנוגרפיים.

נפסק: הערכים החברתיים שנפגעו הם ההגנה על קניינו של האדם וההגנה על תחושת הביטחון של הציבור. ...

חופש הביטוי

ארה"ב: נדחתה תביעה נגד חוק לאימות גיל באתרים למבוגרים

שופט בית המשפט המחוזי בארה"ב דחה בשבוע שעבר את תביעת פעילי הגנת הפרטיות וחופש הביטוי נגד החוק לדרישות גיל לצפייה בפורנוגרפיה ברשת (SB287), שנועד למנוע את גישתם של קטינים לאתרים בעלי תנים פוגעניים (כמו אתרי פורנוגרפיה). law.co.il מזכיר כי פורנהאב חסמה בעקבות החוק את גישת משתמשיה ביוטה, בין היתר בשל חששות לפרטיות ולשלום הקטינים.

בתביעה שנדחתה, טענו העותרים כי ...

מין ופורנוגרפיה

תפ"ח 12765-02-21 מדינת ישראל נ' חסיד

רק הכלי באמצעותו התקיים המפגש היה וירטואלי, אולם הפוגע והנפגעת הם אנשים אמיתיים (הכרעת-דין משלימה, מחוזי ב"ש, השופטים ואגו, אינפלד וחזק, 23.10.2022):

העובדות: נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו שורת עבירות מין, ניסיון לעבירות מין והטרדות מיניות, שביצע בקטינים וקטינות באמצעות WhatsApp ו-Instagram. הנאשם התחזה בכזב לנערה בת 17, תוך שהוא משתמש בתמונותיה של הנפגעת באישום הראשון. הנאשם הודה בשבעה ...

מין ופורנוגרפיה

ת"פ 32498-03-21 מדינת ישראל נ' פלוני

גזר-דין על עבירות מין ברשתות החברתיות (גזר-דין, שלום קריית-שמונה, השופט מורן מרגלית):

העובדות: הנאשם הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בשורת עבירות מין שביצע באמצעות Instagram, Telegram ו-WhatsApp. הנאשם ערך תמונות וסרטונים של נשים, באמצעות תוכנת עריכה, כך שהפך את התוכן למיני. הנאשם הפיץ את התוכן הערוך באמצעות חשבונות בדויים בשירותים המקוונים לעיל. כתב האישום מנה 13 אישומים וייחס לנאשם עבירות של מעשה ...

מין ופורנוגרפיה

תפ"ע 69333-01-20 מדינת ישראל נ' פלג

גזר-דין בשל עבירות מין בקטינה שתחילתן בקשר אינטרנטי (גזר-דין, שלום ת"א, השופט איתן קורנהאוזר):

העובדות: הנאשם הורשע בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה, גרם בעילה אסורה בהסכמה והחזקת חומר תועבה. בהתאם לעובדות ההרשעה, הנאשם יצר קשר עם קטינה, תחילה באמצעות היישומון "אינסטגרם" ובהמשך באמצעות היישומונים "ווטסאפ" ו"טנגו". הנאשם ניהל עם הקטינה תכתובות בעלות תוכן מיני, ביודעו כי מדובר בקטינה בת חמש עשרה ...

אחריות ספקים

בריטניה אישרה חוק חדש לביקורת תכנים באינטרנט

בתי המחוקקים בבריטניה אישרו אתמול חקיקה חדשה ושנויה במחלוקת העוסקת בפיקוח ובקרה על אתרי אינטרנט והתכנים שבהם, ובראשם רשתות חברתיות כדוגמת מטא (פייסבוק לשעבר), טיקטוק ואתרי תכנים כדוגמת יו-טיוב. מטרתה המוצהרת של החקיקה היא "להפוך את בריטניה למקום הבטוח ביותר בעולם המקוון, בפרט לילדים", כך לפי אחד מחברי בית הלורדים שקידמו את החוק.

החוק יחייב אתרים להסיר תכנים בלתי חוקיים בזריזות ...

חופש הביטוי

ת"א 27218-07-21 פלונית נ' פלוני

בדיחות גסות ששלח עו"ד לקולגה במסרונים - אינם הטרדה מינית (פסק-דין, שלום הרצליה, השופט אמיר ויצנבליט):

העובדות: בעלי הדין הם עו"ד. התובעת טענה כי הנתבע הטריד אותה מינית וביצע כלפיה עוולות של לשון הרע ופגיעה בפרטיות, ביחס ל-6 מקרים, לרבות במפגשים בין הצדדים, בטלפון ובמסרונים. הנתבע הכחיש את הטענות. ביחס למסרונים טען כי מדובר בבדיחות WhatsApp שגרתיות.  

נפסק: הנתבעת ייחסה לתובע ...