חופש הביטוי

ת"א 11499-04-19 שולפטר נ' קסטינה תקשורת בע"מ ואח'

נדחתה בקשה שלא לשדר את התוכנית "המתחזים", שעסקה בשימוש התובעת בפייסבוק תחת זהות בדויה (פסק-דין, מחוזי י-ם, השופט רפאל יעקובי, 12.6.2019):

העובדות: תובענה לצו מניעה קבוע, שיאסור שידור כתבת תחקיר על התובעת. מדובר בכתבה העוסקת בהתנהלות התובעת ב"פייסבוק", תוך שימוש בזהות בדויה. הנתבעת מעוניינת לשדר את הכתבה בתוכנית "המתחזים" שהיא מפיקה. הנתבעת טענה כי אין להעניק לתובעת את הסעד שהיא עותרת ...

חופש הביטוי

ת"א 5475-90-74 נתניהו נ' בנימין

בנו של ראש הממשלה אינו גוף חזק ומאיים כשלעצמו לצורך תביעת השתקה (פסק-דין, שלום ת"א, השופט אבי שליו, 7.7.2019):

העובדות: תביעת לשון הרע. התובע הוא בנו של ראש הממשלה. הנתבע הוא פעיל חברתי ופוליטי המפרסם בעמוד הפייסבוק שלו פרסומים בעניינים פוליטיים וחברתיים, לרבות בעניין רוה"מ. עניין התביעה בפוסט שפרסם הנתבע בו ציין, בין היתר, כי רוה"מ פנה לראש המוסד וביקש ...

חופש הביטוי

תא"מ 13361-12-18 זגה נ' רבוך

מתאמנת במכון כושר תפצה את בעל המכון לאחר שהשמיצה אותו בפייסבוק (פסק-דין, שלום חיפה, השופטת סיגלית מצא, 10.7.2019):

העובדות: תביעת לשון הרע שעניינה בפרסום של הנתבעת על התובע בעמוד הפייסבוק של עיריית טירת הכרמל. התובע הוא מאמן כושר אישי ויועץ תזונה, המפעיל מכון כושר בטירת הכרמל, בו התאמנה גם הנתבעת.   

נפסק: הפרסום נעשה בדף הפייסבוק של עיריית ...

חופש הביטוי

ארה"ב: טראמפ הפר את החוקה כשחסם עוקבי טוויטר

השיח האינטראקטיבי בחשבון הטוויטר של הנשיא טראמפ הוא "פורום ציבורי" להשמעת דעות, ומשכך חסימת עוקבים על-ידי הנשיא בשל דעתם מהווה אפליה אסורה המפרה את התיקון הראשון לחוקה האמריקאית המבטיח חופש ביטוי - כך פסק היום בית משפט פדרלי לערעורים בניו-יורק, שאישר את פסק הדין של הערכאה הנמוכה יותר משנה שעברה ודחה את ערעור הנשיא.

את התביעה הגישו קבוצה של אזרחים שאותם ...

חופש הביטוי

סין מאלצת תיירים להתקין בטלפון שלהם תוכנת ריגול

תיירם החוצים את גבול סין באזורים הקרובים לשינג'יאנג (Xinjiang), נאלצים להתקין על הטלפונים שלהם תוכנת ריגול. התוכנה מספקת לרשויות הסיניות גישה, בין היתר, לכל הודעות הטקסט שלהם. כך חושפת חקירה משותפת של ה- New York Times, ה- Guardian, ה- Süddeutsche Zeitung ו- Motherboard..כ-100 מליון תיירים מבקרים באזור זה מידי שנה.

התקנת התוכנה עוקפת את חנות האפליקציות של גוגל. האפליקציה אוספת את כל רשומות היומן של הטלפון, אנשי ...

חופש הביטוי

ת"פ 62472-07-17 מדינת ישראל נ' שמאסנה

גזר-דינו של נאשם שפרסם דברי הסתה לטרור בפייסבוק (גזר-דין, שלום י-ם, השופט איתן כהן, 3.7.2019):

העובדות: הנאשם הורשע, לפי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, ב-14 עבירות של תמיכה בארגון טרור (סעיף 4 לפקודה למניעת טרור) וכן ב-3 עבירות של הסתה לאלימות או טרור (סעיף 144ד2 לחוק העונשין).

לפי האישום, הנאשם פרסם בחשבון הפייסבוק שלו קריאות למעשי אלימות וטרור וכן דברי שבח ...

גוגל

רע"פ 4559/19 כהן נ' מדינת ישראל

בית המשפט העליון דחה בקשת רשות ערעור של ברק כהן על הרשעתו בהעלבת עובד ציבור והעונש שנגזר עליו (החלטה, ביהמ"ש העליון, השופט יוסף אלרון, 10.7.2019):

העובדות: בקשת רשות ערעור על פסק-דינו של ביהמ"ש המחוזי בת"א [ע"פ 12781-03-18], בגדרו נדחה ערעור המבקש על הכרעת-דינו וגזר-דינו של ביהמ"ש השלום בת"א [ת"פ 50825-01-15]. ביהמ"ש השלום הרשיע את המבקש בעבירות של העלבת עובד ציבור (סעיף ...