חופש הביטוי

ארה"ב: טוויטר לא אחראית לתוכן פרודי שמפרסמים משתמשיה

בית המשפט בוירג'יניה דחה תביעת לשון הרע של פוליטיקאי רפובליקני בארה"ב נגד טוויטר, בגין חשבונות טוויטר פיקטיביים שפרסמו תכנים פרודיים ומידע שקרי עליו. בסוף השבוע האחרון, קבע השופט ג'ון מרשל, כי לא ניתן להטיל ולייחס אחריות לטוויטר לאחר שמשתמשי הפלטפורמה הלעיגו באמצעות החשבונות הללו על הפוליטיקאי, דווין ג'ארלד נונס.

השופט ג'ון מרשל דחה את התביעה באומרו כי "נונס מבקש לייחס אחריות לטוויטר כדוברים ויוצרי ...

חופש הביטוי

תא"מ 26456-07-16 כהן נ' ששון ואח'

ביקורת צרכנית מזויפת היא לשון הרע (פסק-דין, שלום ראשל"צ, השופטת כרמית בן אליעזר, 30.10.2017):

העובדות: תביעת לשון הרע ותביעה שכנגד. התובע עוסק בתיקון טלפונים ניידים. הנתבעת הגיעה אל חנות התובע יחד עם אמה, על-מנת להלין על טיפול שביצע במכשיר הטלפון הנייד שלה. במעמד זה התנהל דין ודברים בין הצדדים שעלה לטונים צורמים, עד להזמנת משטרה למקום. אירוע זה הוא נשוא ...

גוגל

צרפת: בית המשפט פסל חוק חדש שנועד למנוע ביטויי שנאה ברשת

בית המשפט החוקתי בצרפת פסל בשבוע שעבר את רוב הסעיפים המשמעותיים בחוק חדש שנועד להילחם בביטויי שנאה ברשת. החוק שנתקבל באסיפה הלאומית בחודש מאי השנה, מחייב שירותי מדיה חברתית וספקי תוכן אחרים להסיר תוכן פדופילי או תומך טרור בתוך שעה, ותוכן פוגעני אחר בתוך 24 שעות, וקובע קנסות של עד 4% מהמחזור השנתי של החברה במקרה של הפרה.

בית המשפט קבע ...

חופש הביטוי

ת"א 23060-08-19 בן חיים ואח' נ' תאגיד השידור כאן

שידור סרטון של התובעים בכתבה על ביטול פסטיבל בשל סחר בסמים - אינו לשון הרע (פסק-דין, שלום חיפה, השופטת איילת הוך-טל, 20.4.2020):

העובדות: תביעת לשון הרע. התובעים הם זוג נשוי. הנתבע הוא תאגיד השידור הציבורי "כאן". עניין התביעה בכתבה שפורסמה בערוץ שעסקה בביטול הפסטיבל "דוף" עקב חשד לסחר בסמים. במסגרת הכתבה רואיין מארגן הפסטיבל ולאחר הראיון איתו הופיע סרטון של כ-6 ...

חופש הביטוי

ת"א 5530-10-18 סח נ' ג'ובילי

פיצוי של 20,000 ש"ח עבור פרסומי לשון הרע בפייסבוק (פסק-דין, שלום טבריה, השופטת ברכה לכמן, 13.4.2020):

העובדות: תביעת לשון הרע שעניינה בפרסומים בדף הפייסבוק של הנתבע. הנתבע לא הכחיש את הפרסומים, אך טען כי התובע מסלף את העובדות וכי הפרסום חוסה תחת חופש הביטוי. 

נפסק: שישה מהפרסומים מהווים לשון הרע לפי החוק, שכן יש בהם כדי לבזות ולהשפיל את התובע, ...

חופש הביטוי

קריאה להחרים את פייסבוק בגלל פרסומים גזעניים

להחרים את פייסבוק ולהימנע מפרסום ברשת החברתית הפופולרית בחודש יולי בשל פעילותה הבלתי מספקת למניעת פרסומים גזעניים - כך קוראות קבוצות למען זכויות אדם בארצות-הברית, ביניהן הליגה נגד לשון הרע והאגודה לקידום קבוצות אתניות (NAACP).

לטענתן, פייסבוק אינה פועלת באופן מספק למניעת פרסומים בעלי אופי גזעני ולא מנעה פרסומים המכחישים את השואה ופרסומים הקוראים לנקוט באלימות כלפי מפגינים למען ...

חופש הביטוי

תא"מ 19869-09-17 נקניק נהריה כשר, זוגלובק בע"מ נ' אפוטה

מנהלת קבוצת פייסבוק תפצה את זוגלובק לאחר שפרסמה כי היא משתמשת ב"נוצות", "מקור של ציפור" ו"מיצי קיבה של תרנגולת" (פסק-דין, שלום ת"א, השופט אודי הקר, 14.4.2020):

העובדות: תביעת לשון הרע. התובעת היא חברה העוסקת בייצור ושיווק מוצרי מזון. הנתבעת מנהלת קבוצה לנשים ואמהות בפייסבוק המונה 4,000 משתתפים. עניין התביעה בפרסום של הנתבעת בקבוצת הפייסבוק שלטענת התובעת מייחס לה ייצור נקניקיות ...