גוגל

גוגל תמחק נתוני מיקום על ביקור במרפאות להפלות

גוגל הודיעה כי תמחק ממאגריה מידע הנוגע לנתוני המיקום של משתמשיה שביקרו במרפאות פוריות, קליניקות לביצוע הפלות, ומתקנים רפואיים לטיפול בהתמכרויות, מיד לאחר תיעודו. השינוי במדיניות של גוגל נועד להיאבק בהשלכות הפוטנציאליות של החלטת בית המשפט העליון האמריקאי שביטל את הלכת Roe v Wade שלפיה הזכות לבצע הפלה היא זכות חוקתית.

מאז פורסם פסק הדין של בית המשפט העליון, מדינות ...

גוגל

גוגל אוסרת להשתמש במערכות תשלומים חיצוניות

גוגל החלה לאכוף את האיסור להשתמש במערכות תשלום חיצוניות עבור רכישות דיגיטליות בפלטפורמת האנדרואיד. חברות דוגמת אמזון, בארנס אנד נובל ונטפליקס ביטלו את האפשרות לרכוש דרך האפליקציות שלהן בהתאם. כך הודיעו אמזון ובארנס אנד נובל בתחילת החודש, רגע לפני תום ההארכה שנתנה גוגל למפתחים המשתמשים בחנות האפליקציות שלה (Google Play).

גוגל עדכנה את המדיניות בספטמבר 2020, והבהירה אילו רכישות בתוך האפליקציה (in-app purchases) דורשות שהמפתחות ישתמשו ...

גוגל

פשרה: גוגל תשלם 90 מיליון דולר על חיוב להשתמש במערך התשלומים שלה

גוגל הסכימה לפשרה לפיה תפקיד 90 מיליון דולר בקרן לקידום מפתחי אפליקציות בגין הפרות כללי התחרות ההוגנת והערמת קשיים על מפתחי האפליקציות כדי למנוע תשלום מחוץ למערכת התשלומים של גוגל.

בתביעה שהוגשה לבית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו טענו מפתחי האפליקציות, כי גוגל מערימה קשיים מסחריים וטכניים, בין היתר על ידי כריתת הסכמים עם יצרני טלפונים חכמים, הסכמי חלוקת הכנסות והצבת חסמים טכניים ...

גוגל

הדור הבא של גוגל אליטיקס: האם יתגבר על בעיות הפרטיות באירופה?

גוגל השיקה בשבוע שעבר את שירות גוגל אנליטיקס 4 שלה, כחלופה לשירות ה-Universal Analitycs. גוגל אנליטיקס הוא שירות המספק ניטור סטטיסטי לפעילות באתר אינטרנט. גוגל הצהירה כי השירות החדש תוכנן עם פרטיות בבסיסו, ועל כן לא יאחסן עוד כתובת IP, לא יסתמך באופן בלעדי על עוגיות, ויאפשר בקרות מקיפות ומפורטות יותר לגבי איסוף ושימוש בנתונים.

גוגל אנליטיקס 4 הוכרז לאחר שה-EDPS, רשות ...

גוגל

אפליקציה שהפרה את תנאי יו-טיוב נסגרת בעקבות דרישה מגוגל

אפליקציית יו-טיוב Vanced תוסר מן הרשת בעקבות התרעה משפטית מגוגל – כך פרסם אתמול צוות Vanced בערוצו הרשמי בטוויטר ובטלגרם.

Vanced היא אפליקציית צד-שלישי פופולרית ליו-טיוב בפלטפורמת האנדרואיד, אשר ניתנת להתקנה מחוץ לחנות האפליקציות הרשמית של גוגל. האפליקציה מאפשרת למשתמשים לחסום פרסומות ביו-טיוב ללא מנוי פרימיום, לשנות את פלטת הצבעים, להחזיר את כפתור הדיסלייק, לנגן סרטונים כאשר מסך ...

גוגל

רוסיה: קנס לגוגל בגלל אחסון מידע מחוץ למדינה

בית המשפט במוסקבה קנס את גוגל ב-15 מיליון רובל (כמיליון ש"ח) בשל "סירובה החוזר" למקם את מאגרי המידע הכוללים מידע אישי של משתמשים רוסיים, בשטח רוסיה - כך הודיע השירות הפדרלי לפיקוח בתחום תקשורת, טכנולוגיות מידע ותקשורת המונים, הרוסקומנדזור, לפני כשבועיים. הרוסקומנדזור ציין כי גוגל נקנסה ב-3 במיליון רובל (כ-133 אלף ש"ח) בשל הפרה דומה ב-2021, כפי שדיווחנו כאן בעבר.

בית המשפט גם ...

גוגל

גוגל: הסירה מהחנות אפליקציות שאספו מידע אישי ללא הרשאה

גוגל הודיעה כי תסיר מספר לא מבוטל של אפליקציות שנתגלו ככאלו האוספות מידע אישי ומעבירות אותו הלאה לצדדים שלישיים - וזאת ללא כל הרשאה מן המשתמשים.

בעקבות תחקיר שנערך על ידי מספר אקדמאיים באוניברסיטאות מובילות בארה"ב, גילתה גוגל כי במספר אפליקציות המוצגות בחנות האפליקציות שלה, קיימות אפליקציות הטומנות בחובן קוד זדוני הקוצר מידע אישי דוגמת מספר טלפון, כתובות אימייל, מיקום ומזהים ייחודים ...