אפל

ועכשיו תור אפל: תובעת את אפיק על הפרת חוזה

הסכסוך בין אפל לאפיק, מפתחת המשחק הפופולרי פורטנייט (Fortnite), ממשיך להכות גלים, והפעם תורה של אפל: החברה הגישה תביעה נגד אפיק בגין הפרת חוזה. 

הסכסוך בין החברות החל כאשר אפיק עקפה את מנגנון התשלומים של אפל ואפשרה למשתמשי פורטנייט לבצע רכישות במשחק מבלי שאפיק תידרש לשלם לאפל 30% מהכנסות האפליקציה כנדרש באפסטור. בעקבות זאת, אפל הסירה את פורטנייט מחנות האפליקציות שלה ואפיק הגישה תביעה לבית המשפט הפדרלי ...

אפל

אפיק נגד אפל בתביעה שניה: 'מנצלת את כוחה לנקום בנו'

חברת המשחקים המקוונים EPIC, מפתחת המשחק פורטנייט (Fortnite), הגישה תביעה נגד אפל בטענה כי אפל מנצלת את כוחה על מנת לכפות את תנאיה על החברה.

אפיק, שבימים אלה מנהלת תביעה נוספת נגד אפל בגין החלטה של האחרונה להסיר את המשחק פורטנייט מחנות האפליקציות של החברה, התבשרה על ידי אפל כי החל מה- 28 באוגוסט חשבונות המפתחים של אפיק יבוטלו וישלל ...

אפל

אפיק מבקשת מבית משפט להחזיר את פורטנייט לאפסטור

חברת המשחקים אפיק, מפתחת המשחק הפופולרי פורטנייט (Fortnite) הגישה בקשה לצו מניעה נגד אפל שהסירה את המשחק מחנות האפליקציות שלה. 

נזכיר כי הסכסוך בין החברות החל כאשר אפיק מחתה בפומבי על דרישתה הגורפת של אפל ממפתחי אפליקציות המוצגות באפסטור לשלם לחברה 30% מהכנסות האפליקציות. החברה לא הסתפקה במילים אלא גם יצרה מעקף למנגנון התשלומים של אפל. בעקבות כך אפל הסירה את פורטנייט מחנות האפליקציות שלה ואפיק הגישה ...

אפל

יצרנית פורטנייט בקרב ראש בראש עם אפל

אפל הסירה הבקר מחנות האפליקציות שלה את המשחק הפופולרי Fortnite, זאת לאחר שחברת Epic Games המפעילה את המשחק, הפרה בהפגנתיות את תנאי השימוש של החנות. שעות קלות לאחר מכן המשחק הוסר גם מחנות האפליקציות של גוגל. כתגובה לכך, Epic הגישו תביעה שהוכנה מבעוד מועד בטענה ש"אפל מנצלת את כוחה העצום כדי לשמר את המונופול בשוק עיבוד התשלומים באפליקציות", ובנוסף פרסמה ...

אפל

רוסיה: אפל מנצלת לרעה את מעמדה כמונופול

רשות ההגבלים העסקיים הרוסית (ה-FAS) קבעה כי אפל מנצלת לרעה את שליטתה בשוק האפליקציות הסלולריות המיועדות למערכת ההפעלה iOS. 

חקירת הרשות החלה בעקבות תלונה של יצרנית האנטי-וירוס והאבטחה קספרסקי (Kaspersky Lab) שטענה כי אפל סירבה לעלות ל-Appstore אפלקציה לבקרת הורים שפיתחה קספרסקי מפני שהיא מתחרה באפליקציה שפיתחה אפל עצמה. 

אפל מצידה טענה כי האפליקציה סורבה מאחר ואינה מספקת הגנה מספקת ...

אפל

שינוי בכללי הפרטיות של אפל לאייפון מכה גלים

אפל לא תאפשר עוד למפעילי אפליקציות גישה למזהה הייחודי שהיא מתחזקת לטובת פרסום ממוקד (Identifier For Advertising - IDFA), אלא בהסכמה מפורשת של המשתמש. בהתאם, אפל תדרוש מכל אפליקציה להציג לאישור המשתמש את השימושים השונים שלה למזהה הייחודי לפני שהאפליקציה תוכל לקבל גישה למזהה היחודי ממערכת ההפעלה iOS. ההחלטה תיושם בגרסת iOS 14 שתושק בהמשך השנה.

המזהה הייחודי של אפל הוא ...

אפל

ביהמ"ש: אפל רשאית להסיר את פורטנייט אך לא את כלי הפיתוח של אפיק

בית משפט פדרלי בקליפורניה קבע כי Apple רשאית להסיר מחנות האפליקציות שלה (App Store) את המשחק הפופולרי פורטנייט (Fortnite), וזאת בשל הפרת כללי המדיניות של החנות המקוונת. עם זאת, בית המשפט קבע עוד כי אפל אינה רשאית לבטל את רישיונותיה של מפתחת המשחק, חברת Epic, להשתמש בכלי הפיתוח של אפל או לבטל את השימוש בכלי הפיתוח של Epic עצמה. 

נזכיר כי ...