אפל

ת"צ 71916-07-19 Apple Inc נ' חביב

נדחתה בקשת Apple לביטל היתר המצאה שניתן כלפיה בייצוגית בנושא "סירי" (החלטה, מחוזי מרכז-לוד, השופט מיכאל קרשן, 20.4.2022):

העובדות: בקשת Apple, חברה המאוגדת בקליפורניה, ארה"ב, לביטול היתר המצאה שניתן למשיב במעמד צד אחד לפי תקנה 502(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, במסגרת בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהגיש המשיב נגד המבקשת. בבקשת האישור טען המשיב כי כאשר העוזרת האישית הוירטואלית "סירי" ...

אפל

ע"ר 5402-10-21 אפל ישראל בע"מ ואח' נ' ברם ואח'

נדחה ערעור על ההחלטה כי ניתן להמציא כתבי בי-דין לאפל העולמית באמצעות אפל ישראל ואיי-דיגיטל (פסק-דין, מחוזי ת"א, השופטת שרה דותן):

העובדות: ערעור על החלטת רשמת ביהמ"ש שניתנה במסגרת הליך לאישור תובענה כייצוגית [ת"צ 47104-12-17]. הרשמת קבעה כי ניתן להמציא כתבי בי-דין עבור אפל העולמית (Apple Inc) באמצעות אפל ישראל ואיי-דיגיטל (חברות ישראליות). בבקשת האישור נטען, בתמצית, כי אפל החדירה ...

אפל

אפל, מטא ודיסקורד שיתפו מידע רגיש עם האקרים

אפל ומטא (חברת האם של פייסבוק) שיתפו מידע רגיש של משתמשיהן להאקרים שהתחזו לגורמי אכיפה בשנת 2021 - כך לפי שלושה גורמים המעורים בנושא. המידע הרגיש כלל כתובות IP, מספרי טלפון ואף כתובות מגורים. הן מסרו את המידע בתגובה לבקשות דחופות לגישה למידע שזייפו ושלחו ההאקרים אליהן.

ההאקרים הצליחו לגשת למידע הרגיש לאחר ששלחו את הבקשות מכתובות דואר אלקטרוני של גורמי אכיפה ...

אפל

ע"ר 45980-03-21 Apple Inc ואח' נ' יעקב ואח'

נדחה ערעור Apple על דחיית בקשתה לבטל היתר המצאה אל מחוץ לתחום השיפוט (פסק-דין, מחוזי ת"א, השופטת שרה דותן):

העובדות: ערעור על החלטת רשמת ביהמ"ש [ת"צ 27340-09-19], שדחתה את בקשת המערערות לביטול היתר המצאה מחוץ לתחום, שניתן לפי תקנות 500(4), 500(7) ו-500(7א) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984. המשיבים הגישו בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד המערערות, חברות זרות, בה נטען ...

אפל

אפל לא תשנה את מדיניות התשלומים שלה (בינתיים)

בית משפט פדרלי לערעורים קיבל את בקשתה של אפל לדחות את מועד ביצוע הצו שחייב אותה לשנות את מדיניות התשלומים שלה באפ-סטור. אפל מחייבת מפתחי אפליקציות להשתמש במערכת התשלומים שלה לביצוע תשלומים בתוך אפליקציות (in-app purchases), וגובה עמלה גבוהה בעבור העסקאות. הצו שחייב אותה לשנות זאת אמור היה להיכנס לתוקף אתמול.

הצו ניתן במסגרת סכסוך ארוך של אפל עם חברת הגיימינג Epic ...

אפל

נדחתה תביעה נגד אפל על הפרת זכויות יוצרים באיורי אמוג'י

אפל השתמשה רק ברעיון של אמוג'י המאוירים עם גיוון אתני (racially diverse) ולא העתיקה את האיורים כיצירות מוגנות בזכות יוצרים - כך פסק בית משפט פדרלי בקליפורניה שסילק תביעה שהוגשה נגד אפל בטענה כי העתיקה את האמוג'י מאפליקציה אחרת.

כתב התביעה האשים כי אפל העתיקה מגוון איורי אמוג'י של איברי גוף כגון ידיים, אצבעות, ואוזניים בגוונים שונים של עור בהיר ...

אחריות ספקים

הצעת חוק הגנת הצרכן (תיקון - מענה אנושי בשירותים מקוונים), התשפ"ב–2021

הצעת חוק פרטיות [פ/2867/24] של חברת הכנסת אלינה ברדץ' יאלוב ואח', המבקשת לחייב מפעילי פלטפורמות מקוונות (לרבות כאלה הפועלות מחוץ לישראל) לספק מענה אנושי (טלפוני או מקוון) בחינם לפניות של צרכנים. בנוסף, ההצעה קובעת זמני המתנה ותגובה קצרים בכל מקרה של פרסומים הנוגעים לעבירה של קריאת מעשה אלימות, פרסום מידע רגיש ופרסום המהווה הטרדה מינית.