פרטיות וסייבר

מבקר המדינה: משטרת ישראל בפיגור ניכר בהתמודדות עם פשיעת סייבר

מבקר המדינה קובע כי משטרת ישראל נמצאת בפיגור ניכר בהתמודדות עם פשיעת סייבר מורכבת טכנולוגית וכי המשך פעילותה במתכונתה הנוכחית עלול להרחיב את הפערים במענה הניתן לפשיעה זו. המבקר מציין כי קיימות תכניות עתידיות לחיזוק יכולות המשטרה בתחום פשיעת הסייבר, תכניות שיבשילו לאורך זמן, אך כי נדרשת פעולה נוספת כדי לענות על הליקויים שהועלו בדו"ח.

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא, פרסם השבוע את הדו"ח ...

פייסבוק

ה"ט 8215-04-17 אלמונית נ' פלמוני

(פסק-דין, שלום ראשל"צ, השופט רפי ארניה, 19.4.2017): המשיב אינו רשאי לפרסם הודעות בפייסבוק המתייחס לפרודתו, לרבות צילומים של דגים.

העובדות: בקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת באמצעות פייסבוק. הצדדים ניהלו מערכת יחסים זוגית, אך לאחר פרידתם לא חדל המשיב להטריד את המבקשת ובנותיה באמצעים שונים ובעיקר פרסומים ברשת החברתית פייסבוק.

נפסק: למשיב דף פומבי משלו בפייסבוק, בעל אלפי ...

גוגל

רע"פ 2376/17 אבו סארא נ' מדינת ישראל

(החלטה, ביהמ"ש העליון, השופט חנן מלצר, 18.4.2017): ביהמ"ש העליון לא יתערב בעונשו של איש דת שנשא נאום מסית שפורסם לאחר מכן ב- YouTube.

העובדות: בקשת רשות ערעור על פסק דינו של ביהמ"ש המחוזי בי-ם [עפ"ג 7773-11-16], בגדרו התקבל ערעור המשיבה ונדחה ערעור המבקש על גזר דינו של ביהמ"ש השלום בי-ם [ת"פ 44176-01-15]. ביהמ"ש המחוזי החמיר בעונשו של המבקש ...

פשעי מחשב

ארה"ב: העונש החמור אי פעם - 27 שנות מאסר להאקר רוסי

בית משפט פדרלי בארצות הברית גזר עונש תקדימי – והארוך אי פעם שהוטל בארה"ב על עבירות סייבר: 27 שנות מאסר להאקר רוסי, בנו של חבר פרלמנט שם, רומן ולרביץ' סזלנב. סזלנב הורשע בהפעלת רשת לזיוף כרטיסי אשראי וגניבת זהויות ובמכירת מיליוני כרטיסי אשראי ב"שוק השחור". פשעיו מוערכים בכ-170 מיליון דולר, סכום אשר עשוי עוד לגדול, ובין קורבנותיו נימנים כ-3,700 ...

פשעי מחשב

בן 18.5 נאשם באלפי איומים דרך האינטרנט. הציע שירותיו בדארקנט

פרקליטות המדינה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד תושב אשקלון, 18.5, בגין ביצוע שורה ארוכה של פעולות איום והפחדה כלפי למעלה מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם: חברות תעופה, שדות תעופה, בתי ספר, גני ילדים, קניונים, תחנות משטרה, שגרירות ישראל בארה"ב, מוסדות ציבוריים שונים ועוד.

הנאשם, שהיה קטין בעת שביצע חלק מהעבירות, פעל באמצעות האינטרנט והשתמש לטענת ...

פשעי מחשב

מתגבש הסדר טיעון בפרשת פריצת הסייבר ל-JP Morgan

גרי שאלון, הישראלי שהואשם בפריצה רחבת היקף למחשבים של גופים פיננסיים בארה"ב, לרבות JP Morgan, בדרך להסדר טיעון עם רשויות התביעה בארה"ב. שאלון, שמחזיק לכאורה ב-100 מיליון דולר בחשבונות בנק בחו"ל נמצא כעת במגעים לקראת הסדר הטיעון, במסגרתו הוא צפוי להודות שהוא הבעלים המוטב של כ-81 חשבונות בנק הפזורים ברחבי העולם, ולהסכים לחילוט אותם חשבונות לטובת משרד האוצר האמריקאי, זאת ...

חופש הביטוי

ת"פ 2183-01-16 מדינת ישראל נ' יונה ואח'

(פסק-דין, שלום י-ם, השופטת שרון לארי-בבלי, 6.4.2017): זיכוי נאשמים מעבירת איומים באמצעות פייסבוק על חבר הכנסת אחמד טיבי. אין עבירות האיומים דרך כתיבת תגובה בפייסבוק כדין עבירת איומים הנאמרים פנים מול פנים.

העובדות: בכתב האישום נטען כי הנאשמים איימו בפייסבוק על חבר הכנסת אחמד טיבי בפגיעה בחייו שלא כדין. הנאשמים כפרו בעובדות כתב האישום. הם הודו שכתבו את ...