חופש הביטוי

ת"א 37578-09-20 וקנין נ' ראידמן

העובדה שפרסום הנתבעת נעשה בחשבונה הפופולרי באינסטגרם שולל ממנה את הגנות החוק (פסק-דין, שלום ת"א, השופט יאיר דלוגין, 25.3.2022):

העובדות: תביעת לשון הרע בשל שני פרסומים של הנתבעת. הנתבעת הגיעה לקניון גינדי TLV ותיעדה את האינטראקציה שלה עם מפעילי דוכן פיצה במקום, בכל הנוגע להתנהלות בתקופת הקורונה. התביעה מבוססת על סרטון שהעלתה הנתבעת לעמוד האינסטגרם שלה, שלגביו טענה הנתבעת כי נעשה ...

סדר דין אזרחי

ת"א 10025-04-17 פלונית נ' אנגהאוס ישראל בע"מ ואח'

לא ניתן לבצע בדיקה פסיכיאטרית באמצעות ה-Zoom (החלטה, שלום ת"א, השופט משה תדמור-ברנשטיין):

העובדות: בקשת התובעת, המתגוררת בארה"ב, כי ביהמ"ש יורה שבדיקתה על-ידי מומחה שמונה לצורך מתן חוו"ד בעניינה בתביעות נזיקיות, תתבצע בהיוועדות חזותית ולא בפגישה פרונטלית. התובעת נימקה את בקשתה בקשיים שמערימה תקופת הקורונה ובקשייה הכלכליים. הנתבעים התנגדו לבקשה וטענו כי לא סביר לבצע בדיקה פסיכיאטרית בזום.

נפסק: יש לדחות את הבקשה. ...

ספאם ודואל

תאד"מ 12030-07-21 לדרמן ואח' נ' יסמן

מסרונים לעדכון שעות הפתיחה של בית עסק שנשלחו בזמן הסגר אינם "דבר פרסומת" (פסק-דין, שלום בת-ים, הרשם אדי לכנר, 30.3.2022):

העובדות: התובעים טענו כי הנתבע, בעל מסעדה, שלח 7 מסרונים פרסומיים אל חמשת התובעים, בניגוד להוראות סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982, ללא הסכמתם. הנתבע טען כי מדובר במסרונים אינפורמטיביים ללקוחות המסעדה בשל מגפת הקורונה. 

נפסק: דין התביעה להידחות. ...

סדר דין אזרחי

רע"א 49981-01-22 בן אהרון נ' סהר

ייתכן והגיעה העת להסתפק בהתייצבות דיגיטלית בעת אימות תצהיר (החלטה, מחוזי י-ם, השופט ארנון דראל):

העובדות: בקשת רשות ערעור על החלטת ביהמ"ש השלום בי-ם [ת"א 51414-07-20], שדחה את בקשת המבקש לדחות את תביעת המשיבה נגדו, בשל אי-הגשת תצהיר עדות ראשית מאומת כדין. ביהמ"ש השלום דחה את טענת המשיבה כי דרך הגשת התצהירים, בשלב ראשון ללא אימות, והגשת תצהיר מאומת רק ...

פרטיות וסייבר

המשטרה מפעילה תוכנת NSO לחדירה לטלפונים ניידים בלי צו שיפוטי

משטרת ישראל מרגלת אחר אזרחים שאינם חשודים בביצוע פשעים באמצעות תוכנת המעקב פגסוס של NSO - וזאת בלא צו שופט המתיר זאת ובלי הסמכה בחוק. כך חושף תחקיר כלכליסט מאת תומר גנון. החדירה למכשירי הטלפון הניידים בוצעה ללא צווי חיפוש וללא אישור וביקורת של בית משפט מחוזי, בניגוד לנדרש לפי חוק האזנת סתר.

בין השימושים שחושף תחקיר כלכליסט -  התחקות ...

סדר דין אזרחי

בע"מ 1416/22 פלונית נ' פלוני

מגמת הדין היא להרחיב את האפשרות לקיים דיונים בהיוועדות חזותית (פסק-דין, ביהמ"ש העליון, השופט שאול שוחט):

העובדות: בקשת רשות ערעור על החלטת ביהמ"ש המחוזי בב"ש [רמ"ש 45837-01-22], שקיבל את בקשת המשיב למתן רשות ערעור על החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה באשדוד [תמ"ש 80810-01-19], שדחה את בקשתו לקיים דיון הוכחות בהיוועדות חזותית. המבקשת, אחותו של המשיב, תושב ארה"ב, הגישה נגדו ...

סדר דין אזרחי

רמ"ש 45837-01-22 א.פ. נ' ר.א.

ישיבות הרות גורל מתקיימות היום בהיוועדות חזותית, גם מקום בו נדרשים התרשמות ישירה וקשר בלתי אמצעי (החלטה, מחוזי ב"ש, השופטת גאולה לוין):

העובדות: בקשת רשות ערעור על החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה באשדוד [תמ"ש 80810-01-19], שדחה את בקשת המבקש לקיים דיון הוכחות בהיוועדות חזותית. המשיבה, אחותו של המבקש, תושב ארה"ב, הגישה נגדו תביעה בנוגע לזכויות בדירה באשדוד. ביהמ"ש לענייני משפחה קבע כי ...