אפל

הצעות חוק בקונגרס האמריקני נגד התנהלות מונופוליסטית של ענקיות האינטרנט

מחוקקים משתי המפלגות בארה"ב הגישו אתמול לבית הנבחרים חמש הצעות חוק שבמהותן מכוונות נגד אמזון, פייסבוק, גוגל ואפל במטרה לנטרל את התנהלותן המונופוליסטית שעליה דיווחה ועדת חקירה מיוחדת של הקונגרס בשנה שעברה. ביסוד ההצעות עומדות הגבלות שיוצבו לענקיות האינטרנט בפני רכישות ומיזוגים ואיסור הפעלת קווי-מוצר שמעמידים אותן בניגוד עניינים.

אחת הצעות החוק, המכונה 'הקץ למונופולין של פלטפורמות", מכוונת לחברות שמפעילות ...

מסחר אלקטרוני

סין מחרימה מטבעות וירטואליים. בתגובה - הם קורסים במסחר

הבנק המרכזי בסין (People's Bank of Chaina) אסר על מוסדות פיננסיים וחברות תשלומים מקוונים לספק שירותים הקשורים לעסקאות מטבעות קריפטו, בנימוק שהמטבעות הדיגיטליים אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. בנוסף הוא מזהיר מפני מסחר ספקולטיבי במטבעות כאלה. הבנק פרסם את ההודעה לפני ימים אחדים בחשבון ה- WeChat שלו.

לדברי הבנק הסיני, מחירי המטבעות הדיגיטליים שזינקו וצנחו לאחרונה, הגבירו את המסחר הספקולטיבי ופגעו קשות ביציבות ...

מסחר אלקטרוני

אמאזון תאפשר לספריות ציבוריות לרכוש רשיונות לספרים אלקטרוניים בהוצאתה

במסגרת הסכם שנחתם לאחרונה בין אמאזון ובין הספריה הציבורית הדיגיטלית של אמריקה (Digital Public Library of America - DPLA), התחייבה אמאזון להפוך כ-10,000 כותרים אלקטרוניים בהוצאתה לזמינים עבור ספריות ציבוריות ברחבי ארה"ב. במקביל, אושרה במרילנד הצעת חוק ראשונה מסוגה, המחייבת מוציאים לאור ומפיצים אלקטרוניים, דוגמת אמאזון, לאפשר לספריות ציבוריות במדינת מרילנד לרכוש רישיון לספרים אלקטרוניים (e-books) ולספרים מוקלטים (audiobooks) בהוצאתם. ...

מסחר אלקטרוני

בנק ישראל נערך להנפקת שקל דיגיטלי

בנק ישראל הודיע אתמול (שלישי) כי הוא בוחן את האפשרות להנפיק מטבע דיגיטלי, ופועל להאיץ מחקר בנושא לאור ההתפתחויות המהירות בכלכלה הדיגיטלית ושוק התשלומים. הבנק הקים ועדת היגוי ייעודית בראשות המשנה לנגיד בנק ישראל, שתפקידה למפות את התועלות האפשריות, הסוגיות השונות, והסיכונים הכרוכים בהנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי.

"שקל דיגיטלי יכול להניב תועלות שונות למשק הישראלי, אך הנפקתו כרוכה גם ...

מסחר אלקטרוני

הצעת חוק הבנקאות (שירות ללקוח)(תיקון - שירות מקוון ללקוח), התשפ"א-2021

הצעת חוק פרטית [פ/96/24] של חבר הכנסת יעקב אשר ואח', המבקשת להנגיש מידע ללקוחות הבנקים בהתאם להתקדמות הטכנולוגית. לפי ההצעה, תאגיד בנקאי יאפשר ללקוחותיו לקבל מידע לגבי חשבונם, ללא תשלום ובאמצעות האינטרנט, לפחות 7 שנים אחורה. המידע יכלול את פירוט תנועות העו"ש, העתקי הודעות ומכתבים שנשלחו ללקוח, אישורי יתרה שנתיים, פירוט הפקדות בקופות ובקרנות והעתקי שיקים שהופקדו או נמשכו.

הצעות ...

מסחר אלקטרוני

ארה"ב: תביעה ממשלתית ראשונה נגד אמזון בגין הפרת דיני התחרות

התובע הכללי של מחוז קולומביה, הגיש תביעה נגד אמזון בגין הפרת דיני התחרות. אמזון מואשמת בכך שגרמה להעלאה מלאכותית של מחירים תוך ניצול מעמדה המונופוליסטי.

זו התביעה הממשלתית הראשונה שמוגשת נגד אמזון בארה"ב והיא מייצגת את השינוי בעמדת הרגולטורים ביחס לדומיננטיות של אמזון בשוק האמריקאי. כזכור, בשנה שעברה אמזון (יחד עם פייסבוק, גוגל ואפל) עמדה במוקד חקירה של ועדה מיוחדת של בית הנבחרים ...

מסחר אלקטרוני

ה-IRS האמריקאי מציע: חובת דיווח על עסקאות במטבעות קריפטוגרפיים

משרד האוצר האמריקאי פירסם בסוף השבוע שעבר דוח הכולל הצעה לפיה, בדומה לעסקאות במזומן, כל עסקה במטבעות קריפטוגרפיים בסכום של 10,000$ או יותר תחויב בדיווח ל-IRS, רשות גביית המיסים האמריקאית. "מטבעות קריפטוגרפיים מציבים כבר עכשיו אתגר איתור קשה ומאפשרים ביצוע פעולות לא חוקיות", נימק משרד האוצר את הצעתו.

הדוח אינו מפרט את מלוא התנאים לקיום דרישת הדיווח (עבור היישום של חלקם יידרש אישור מהקונגרס), אך הוא קובע ...