פרטיות וסייבר

המשטרה מלבינה ראיות מחדירה לטלפונים באמצעות צווים בדיעבד

חטיבת הסייבר של המשטרה מסמנת אזרחים ישראלים כיעדי מודיעין ("מטרות") ובונה עליהם פרופילים באמצעות שימוש בתוכנת פגסוס של NSO. הדבר נעשה בלא צו שיפוטי מתאים. אם נמצא מידע המצדיק חקירה, הוא מועבר מיחידת הסייבר לגורמי החקירה במשטרה כ"מידע מודיעיני שהושג באמצעים טכנולוגיים" ואלה פונים לבתי המשפט ומבקשים צווים שבמסגרתם יתפסו כראיות את המידע שהם יודעים כבר שקיים בטלפונים הסלולריים של ...

גוגל

אירופה: השימוש בגוגל אנליטיקס מפר את הוראות ה-GDPR

בשני הליכי אכיפה נפרדים - הממונה על הגנת המידע במוסדות האיחוד האירופי (European Data Protection Supervisor - EDPS) ורשות הגנת הפרטיות באוסטריה - אסרו על שימוש בגוגל אנליטיקס משום שהכלי מעביר מידע אישי לארה"ב בניגוד לכללים שנקבעו בפסק הדין בעניין שרמס ובהנחיות הרגולטורים האירופאים לפרטיות.

הממונה על הגנת המידע במוסדות האיחוד בחן תלונה שהגישו חברי פרלמנט אירופאים ...

פרטיות וסייבר

בולגריה מפרה זכויות אדם באמצעות מעקב אלקטרוני

חוק אמצעי המעקב המיוחדים של בולגריה (Special Surveillance Means Act), המאפשר מעקב סודי אחר אזרחי בולגריה באמצעים אלקטרוניים וכן ניטור של התקשורת הפרטית שלהם עם אחרים, מפר את האמנה האירופית לזכויות אדם. כך קבע בית הדין האירופי לזכויות אדם בשטרסבורג, במסגרת עתירה שהוגשה על ידי אזרחים בולגרים וארגוני זכויות אדם אירופאים.

חוק המעקב, בשילוב עם מספר סעיפים בחוק העונשין ...

פרטיות וסייבר

הוראת השעה תוארך כדי להמשיך באיסוף טביעות אצבע למאגר הביומטרי

שרת הפנים, איילת שקד, החליטה על הארכה בשלוש שנים נוספות של הוראת השעה שצפויה לפקוע ביוני 2022, כך שיימשך איסופן של טביעות אצבע למאגר הביומטרי הלאומי. לדברי משרד הפנים, ההחלטה התקבלה לאחר דיון שערכה השרה "בהשתתפות נציגי הרשות לניהול המאגר הביומטרי, רשות האוכלוסין ונציגי מערך הסייבר, ולאור ההמלצות והנתונים שהוצגו בפניה". החלטת שרת הפנים טעונה אישור של ועדה בכנסת.

מטרת ...

פרטיות וסייבר

רוסיה: נעצרו חברי כנופית האקרים העומדת מאחורי תקיפות סייבר מרובות ברחבי העולם

סוכנות הביון הרוסית, ה-FSB, עצרה השבוע את חברי כנופיית ההאקרים REvil, העומדת מאחורי שורה של תקיפות סייבר ברחבי העולם, והגישה כתבי אישום נגד כמה מהם. במסגרת המעצר נתפשו, כך לטענת גורמים רוסים, למעלה מ-426 מיליון רובל (כ-17 מיליון שקלים), כ-10 אחוזים מהם במטבעות קריפטוגרפיים, וכן עשרות מכוניות יוקרה.

המעצר מגיע לאחר שממשלת ארצות הברית הודיעה כי היא מציעה פרס בגובה ...

פרטיות וסייבר

היועמ"ש דורש מהמשטרה הבהרות על השימוש בתוכנת NSO

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פנה אל מפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, וביקש הבהרות בעקבות חשיפת כלכליסט מהיום כי המשטרה משתמשת בתוכנת פגסוס של NSO, המשמשת לחדירה חשאית לטלפונים סלולריים, בלי צווי בית משפט.

המשטרה מכחישה את הטענות בתוקף והשר לביטחון פנים עמר בר-לב מסר כי "לאחר בירור, לא מתבצעת חדירה למכשירים ללא אישור שופט". המפכ"ל פרסם בצהריים הודעה ...

פרטיות וסייבר

המשטרה מפעילה תוכנת NSO לחדירה לטלפונים ניידים בלי צו שיפוטי

משטרת ישראל מרגלת אחר אזרחים שאינם חשודים בביצוע פשעים באמצעות תוכנת המעקב פגסוס של NSO - וזאת בלא צו שופט המתיר זאת ובלי הסמכה בחוק. כך חושף תחקיר כלכליסט מאת תומר גנון. החדירה למכשירי הטלפון הניידים בוצעה ללא צווי חיפוש וללא אישור וביקורת של בית משפט מחוזי, בניגוד לנדרש לפי חוק האזנת סתר.

בין השימושים שחושף תחקיר כלכליסט -  התחקות ...