פרטיות וסייבר

הפחתה דרמטית של קנס הענק על בריטיש איירווייז בשל הפרות ה-GDPR

כשנה ורבע לאחר שרשות הגנת המידע בבריטניה (ICO) הודיעה על כוונתה להטיל קנס בסך 183.39 מיליון לירה שטרלינג (כ-230 מיליון דולר) על חברת התעופה בריטיש איירוייז בשל הפרות של ה-GDPR, החליטה לאחרונה הרשות על הפחתה של כ-90% בגובה הקנס כך שחברת התעופה תחויב בקנס של 20 מיליון ליש"ט.

כזכור, ההחלטה על הכוונה להשית את הקנס המקורי התקבלה בסיום חקירה שהחלה ...

אפל

ביהמ"ש בקליפורניה: פורטנייט לא חוזר לאפסטור

בית המשפט בקליפורניה פסק כי אפל אינה מחויבת להחזיר את המשחק הפופולרי פורטנייט (Fortnite) לחנות האפליקציות שלה (האפסטור) וזאת מאחר ואפיק, מפתחת המשחק, הפרה את ההסכם שלה עם אפל. ההחלטה ניתנה בעקבות בקשתה של אפיק לסעד זמני שיורה לאפל להשיב את פורנטנייט לאפסטור עד לתום הסכסוך המשפטי המתנהל בין הצדדים. 

הסכסוך בין החברות החל במחאתה של אפיק על מנגנון התשלומים ...

חופש הביטוי

בעקבות פייסבוק גם טוויטר תחסום תוכן מכחיש שואה

יומיים בלבד לאחר שפייסבוק הודיעה על עדכון מדיניות תוכן השנאה שלה ואיסור על פרסום תכנים שמכחישים או מעוותים את השואה, טוויטר מצטרפת אליה ומודיעה כי תחסום תוכן מכחיש שואה מהשירות שלה. 

פייסבוק הודיעה כי מלבד הסרת תוכן מכחיש שואה, היא מתכוונת להתחיל להפנות משתמשים שמחפשים מושגים הקשורים להכחשת שואה, למקורות תוכן מהימנים. מוניקה בירט, סגן נשיא למדיניות תוכן בפייסבוק פירסמה הצהרה לפיה ההחלטה נובעת מעליה ...

פרטיות וסייבר

הכנסת אישרה את המשך הסמכת השב"כ. "המדינה זנחה את המגן 2"

ועדת חוץ ובטחון אישרה להאריך את הסמכת השב"כ להעביר מידע למשרד הבריאות על המקומות שבהם שהו חולי קורונה מאובחנים והאנשים שעימם נפגשו, במסגרת המאבק במגפה. אישור וועדה נחוץ לפי החוק המסמיך את השב"כ. הדיון התמקד בנזק למשק שנגרם מבידודי שווא למשק ודרישת יו"ר הוועדה, ח"כ צבי האוזר, לקצר את חובת הבידוד.

לוועדה הוגש דיווח עדכני של משרד הבריאות מ-8.10.2020 שלפיו ...

גוגל

העליון בארה"ב דן בתביעת אורקל נגד גוגל על העתקת ג'אווה

בית המשפט העליון הפדרלי בוושינגטון קיים לפני ימים אחדים דיון לשמיעת טיעונים בסכסוך זכויות היוצרים של העשור - ערעור על פסק הדין מ-2018 של בית משפט פדרלי לערעורים בארה''ב (Court of Appeals for the Federal Circuit) שמצא כי ההעתקה והשימוש של גוגל ב-37 מחבילות ה-Java API מהווים הפרת זכויות יוצרים. הכרעת בית המשפט העליון צפויה בשנה הבאה.

כזכור, הסכסוך נמצא ...

אחריות ספקים

ארה"ב: גוברים המאמצים לצמצום החסינות לשירותים מקוונים

מספר חודשים לאחר שהנשיא טראמפ פרסם את הצו הנשיאותי לצמצום החסינות המשפטית שהדין האמריקאי מעניק למפעילי שירותים מקוונים על תכנים שמשתמשים פרסמו, נשמעים קולות משלוש זרועות השלטון האמריקאי - המבצעת, המחוקקת והשופטת - המביעים כוונה לצמצם את החסינות.

במרכז הסוגיה עומד סעיף 230 לחוק הפדרלי על מהוגנות בתקשורת (Communications Decency Act). הסעיף, שנחקק בקונגרס בשנת 1996, קובע כי למעט סייגים מצומצמים, ...

רגולציה וממשל

אחרי 20 שנה - מדיניות רישוי שירותי האינטרנט עודכנה (ונשארה זהה)

שר התקשורת, יועז הנדל, פרסם אתמול (ג') נוסח עדכני של מסמך "מדיניות רישוי שירותי אינטרנט". מסמך המדיניות העדכני של משרד התקשורת זהה ברובו המכריע למסמך המדיניות הקודם, שפרסם השר בנימין בן-אליעזר ז"ל בשנת 2000. התיקונים היחידים במסמך המדיניות נובעים מהחלטת המשרד לאפשר פרישה מיידית של תשתיות אינטרנט בפס רחב בכל יישוב קטן שירצה בכך, ללא צורך להמתין ...