סדר דין אזרחי

משרד המשפטים התקין הוראת שעה המאפשרת המצאת כתבי בי-דין בדואר-אלקטרוני

שר המשפטים, אמיר אוחנה, התקין אתמול (ב') הוראת שעה בעקבות משבר הקורונה, המשנה זמנית את תקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, ומאפשרת המצאת כתבי בי-דין בדוא"ל בנסיבות מסוימות הקבועות בהוראת השעה. הוראת השעה, שתעמוד בתוקפה עד ליום 1.7.2020, קובעת כי בעל דין או עו"ד רשאים להמציא כתבי בי-דין בתובענה באמצעות משלוחו בדוא"ל שהוא אחד מהבאים:

  • הכתובת שבכתב בי–הדין שהגיש הנמען לבית ...
פרטיות וסייבר

ועדת השירותים החשאיים הסמיכה השב"כ לסייע במאבק בקורונה

הוועדה, בראשות ח"כ (רא"ל מיל.) גבי אשכנזי (כחול לבן) קיבלה את ההחלטה פה אחד. ההסמכה היא מכוח סעיף 7(ב)(6) לחוק השב"כ המסמיך את השירות לפעול פעילות בתחום שקבעה הממשלה, באישור ועדת הכנסת לעניני השירות, "שנועדה לשמור ולקדם אינטרסים ממלכתיים חיוניים לביטחון הלאומי של המדינה". הוועדה החליטה כך בעת שהיא דנה בהסמכת הממשלה את השירות לסייע למשרד הבריאות בהתחקות אחר נתיבי ...

פרטיות וסייבר

בריטניה: ניתוח מגמות כלליות של נתוני מיקום עוזר למאבק בקורונה

ניתוח מגמות כלליות של נתוני מיקום מסייע להתמודד עם משבר נגיף הקורונה. כאשר נתונים אלו הם אנונימיים ונאספים כראוי, הם אינם חוסים תחת הוראות חוק הגנת המידע מכיוון שאינם מזהים איש. בנסיבות אלה, וככל שקיימים אמצעי הגנה מתאימים, ניתוח נתוני המיקום לא יהווה הפרה של חוק הגנת המידע. כך מבהיר סגן נציב הרגולטור הבריטי על הפרטיות, ה-ICO, סטיב ווד, בהצהרה ...

זכויות יוצרים

ארה"ב: משרד זכויות היוצרים עבר לעבודה מרחוק והוסמך להאריך מועדים

משבר הקורונה לא פוסח גם על משרד זכויות היוצרים האמריקאי, הממוקם בבניין ספריית הקונגרס בוושינגטון הבירה ומעניק שירותי רישום ותיעוד של זכויות יוצרים. המשרד נסגר לציבור הרחב. צוות העבודה שלו, לרבות העובדים הבוחנים ומאשרים בקשות לרישום זכויות יוצרים, עבר לעבודה ממוחשבת מרחוק. המשרד מעודד את הציבור להגיש בקשות לרישום ותיעוד זכויות יוצרים באמצעות המערכת הממוחשבת שלו.

בהנחיה שפרסם, קבע המשרד ...

פרטיות וסייבר

בדיקות בחברה פרטית לגילוי קורונה. ומה על הפרטיות?

חברת מיי הריטג' הישראלית תקים מעבדת בדיקות לגילוי קורונה שתאפשר עריכתן של כ- 20,000 בדיקות ביום. המעבדה תוקם עד 9 בפאריל, בשיתוף פעולה עם חברת BGI, ענקית הגניטיקה הסינית, אשר הקימה מערך דומה בעיר ווהאן שבסין, מקור התפרצות המגיפה. כלכליסט מדווח (מאת מאיר אורבך) כי למאגר צפויות לעלות דגימות  RNA ויראליות, אשר לפיהן ניתן יהיה לבדוק האם הנבדק נושא את הנגיף.

לנוכח ...

פרטיות וסייבר

משרד המשפטים חסם העברת מידע על חולים לרשויות מקומיות. הסיבה? פרטיות

משרד המשפטים הורה לעצור העברת מידע על חולי קורונה ממשרד הבריאות לרשויות המקומיות, כשהוא מנמק זאת בקשיים משפטיים. העברת המידע החלה הבוקר אך הופסקה בהוראת המשרד. הרשויות דורשות לקבל את המידע על החולים בתחומן, ובדרג שר הפנים - שר הבריאות סוכם על ההעברה. 

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, אמר אתמול כי "משרד הבריאות יחל להעביר לנו נתונים מדי יום על ...

זכויות יוצרים

ארכיב האינטרנט מנגיש ספרים בגלל הקורונה ומואשם בהפרת זכויות

אגודת הסופרים בארצות הברית טוענת שארכיב האינטרנט פוגע בסופרים בעת משבר הקורונה לאחר שהשיק "ספריית חירום לאומית" מקוונת ובה כ- 1.4 מיליון ספרים. בין היצירות המוגנות בזכויות יוצרים שניתן לקרוא כעת בחינם באינטרנט כוללות רומנים מאת ג'יי קיי רולינג, סטיבן קינג ועוד.

ארכיב האינטרנט (IA) שהוקם בשנת 1996 הוא ארגון ללא מטרות רווח המקים ספריה דיגיטלית של אתרי אינטרנט, סרטים, ...