סדר דין פלילי

הממשלה רוצה להאריך את הסדר הקורונה לדיוני מעצר בהיוועדות חזותית

משרד המשפטים והמשרד לביטחון הפנים פרסמו להערות הציבור את טיוטת צו להארכת תוקפו של חוק קיום דיונים בהיוועדות חזותית בהשתתפות עצורים, אסירים וכלואים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה החדש, התשפ"ב-2022 - שנועד להאריך בשישה חודשים נוספים את החוק המסדיר את השתתפותם של עצורים ואסירים בדיונים בעניינם בבית המשפט, בהיוועדות חזותית (Video Conference), במהלך מגיפת הקורונה.

החוק נחקק בחודש אוגוסט 2020 ונועד ...

פרטיות וסייבר

נדחתה העתירה נגד הסמכת השב"כ לאתר נדבקי אומיקרון

ההיקף המצומצם של תחולת תקנות הסמכת השב"כ, נתוני היעילות שהוצגו בפני בג"ץ וגם שינוי המסוים במתכונת הפעלת כלי השב"כ בהשוואה לגלגוליו הקודמים בכך ש"חלק מסוים מהבדיקות נעשה באופן שונה [...] תוך מעורבות מרכיב של בדיקה אנושית".

אלה בין הסיבות שמנה בג"ץ כשהחליט הבוקר לדחות את עתירת האגודה לזכויות האזרח, עדאלה, רופאים לזכויות אדם ופרטיות ישראל נגד התקנות לשעת חירום שהסמיכו ...

פרטיות וסייבר

המשטרה מפעילה תוכנת NSO לחדירה לטלפונים ניידים בלי צו שיפוטי

משטרת ישראל מרגלת אחר אזרחים שאינם חשודים בביצוע פשעים באמצעות תוכנת המעקב פגסוס של NSO - וזאת בלא צו שופט המתיר זאת ובלי הסמכה בחוק. כך חושף תחקיר כלכליסט מאת תומר גנון. החדירה למכשירי הטלפון הניידים בוצעה ללא צווי חיפוש וללא אישור וביקורת של בית משפט מחוזי, בניגוד לנדרש לפי חוק האזנת סתר.

בין השימושים שחושף תחקיר כלכליסט -  התחקות ...

פרטיות וסייבר

איכוני השב"כ כי קורונה - לא רק טכניים. גם בדיקה אנושית

"חלק מסוים מבדיקות השב"כ נעשה באופן שונה מזה שבוצע במסגרת פעילות השירות בעת הסמכתו בחוק הוראת השעה, תוך מעורבות מרכיב של בדיקה אנושית", כך מסרה המדינה בתגובה שהגישה לעתירות האגודה לזכויות האזרח, עדאלה, רופאים לזכויות אדם ופרטיות ישראל בדרישה לפסול את התקנות לשעת חירום שהסמיכו את השב"כ לסייע שוב במאבק בקורונה. התגובה אינה מרחיבה לענין מהותה של הבדיקה האנושית אלא ...

פרטיות וסייבר

הממשלה מקדמת הצעת החוק להסמכת השב"כ למעקב אחר נדבקי אומיקרון

הממשלה אישרה אתמול (ג') במשאל טלפוני את קידום הצעת החוק שתעגן בחקיקה ראשית את סמכויות שב"כ ביחס למעקב אחר הנדבקים בווריאנט האומיקרון של נגיף הקורונה. זאת, בהמשך לתקנות שהותקנו ביום ראשון האחרון, המסמיכות את השב"כ באופן זמני לאכן את המכשירים הסלולריים של הנבדקים ושל מי ששהה בקרבתם, שתוקפן יפוג ביום חמישי הקרוב.

בטיוטת הצעת החוק מוצע, כי הכרזת ...

פרטיות וסייבר

הבוט הממשלתי לתחקור אפדימיולוגי בוואטסאפ מפר את החוק

כאשר משרד הבריאות בוחר לשלוח הודעות וואטסאפ למאומתי קורונה באמצעות שירותי "בוט" בוואטסאפ הוא בהכרח משתף מידע רגיש על מאומתים בישראל עם חברת האם של וואטסאפ, מטא, ועם פייסבוק שבשליטתה. פעילות זו נעשית ללא הסכמה חופשית ומדעת של המאומת/ת, וללא הסמכה חוקית.

כך מתריעה עמותת פרטיות ישראל במכתב ששלחה היום לשר הבריאות, מנכ"ל משרדו ופרוייקטור הקורונה. העמותה מצביעה על ...

פרטיות וסייבר

הופסקו איכוני השב"כ כי אומיקרון. בינתיים

וזו הודעת מזכירות הממשלה -

"היום (ה׳), 2 בדצמבר 2021, כ"ח בכסלו תשפ"ב, בחצות, יפקעו התקנות לשעת חירום שאישרה הממשלה לשימוש באיכונים סלולאריים ע"י שירות הביטחון הכללי (שב"כ) לאיתור מאומתים בזן האומיקרון. בהתאם למדיניות שהוגדרה מראש בקבינט הקורונה, לפיה השימוש באיכוני השב"כ ייעשה במשורה ותוך בחינה יום-יומית, ולנוכח הערכת המצב העדכנית, החליטו ראש הממשלה ושר הבריאות, בעצה אחת עם גורמי המקצוע ...