בינה מלאכותית

לא התעייפנו? עוד ייצוגית נגד ChatGPT בטענה להפרת זכויות יוצרים

מחבר רבי המכר של הניו יורק טיימס, ג'וליאן סנקטון, וסופרים נוספים הם האחרונים בשרשרת ארוכה של יוצרים המגישים תביעה ייצוגית נגד OpenAI ומייקרוסופט, בטענה שהפרו את זכויות היוצרים שלהם כשהשתמשו ביצירותיהם ללא רשות כדי לאמן את מודל הבינה המלאכותית GPT. זה המודל שמניע את ChatGPT.

על פי התביעה שהוגשה לבית משפט פדרלי בניו יורק, OpenAI ומייקרוסופט העתיקו וכרו נתונים יצירות ...

בינה מלאכותית

ענקי הבינה המלאכותית מקימים גוף לפיתוח אחראי של AI

חברות מובילות בתחום הבינה המלאכותית – Antropic, גוגל, מייקרוסופט ו-OpenAI –הכריזו על הקמת “Frontier Model Forum”, גוף תעשייתי חדש המכוון לפיתוח בטוח ואחראי של בינה מלאכותית.

הפורום מיועד לקדם מחקר בטוח בנושאי בינה מלאכותית במטרה לתמוך בפיתוח אחראי של מודלים ל-AI, לצמצם את הסיכונים ולצבע הערכות סיכונים. מטרות נוספות כוללות סיוע לציבור בהבנת היכולות, המגבלות וההשפעה של טכנולוגיית הבינה ...

מיקרוסופט

ת"א 51304-08-23 פאסט קורפורייט בע"מ נ' מיקרוסופט ישראל בע"מ ואח'

לא ניתן להמציא את ההליך למיקרוסופט העולמית דרך מיקרוסופט ישראל (החלטה, מחוזי ת"א, השופט הרי קירש):

העובדות: בקשה לסעד זמני. המבקשת פיתחה "חנות אפליקציות" שבאמצעותה ניתן להוריד ולרכוש יישומונים של צדדים שלישיים. החנות פועלת על גבי מערכת ההפעלה Windows של מיקרוסופט. המבקשת טענה כי המשיבות סיווגו את החנות שלה כתוכנה פוגענית, ומונעות את הורדתה והשימוש בה. המבקשת טענה כי נגרמים לה נזקים ...

בינה מלאכותית

קליפורניה: אור ירוק להמשך התביעה נגד Copilot, בכפוף לתיקונה

התובענה נגד מיקרוסופט, GitHub ו-OpenAI, לפיה הן הפרו זכויות יוצרים, הסכמים, זכויות פרטית וחוקי חברות כשהשתמשו בקוד פתוח מגיטהאב כדי לאמן את תוכנת הבינה המלאכותית Copilot – לא תידחה. כך קבע בית משפט פדרלי בקליפורניה, ובכך דחה את טענות הנתבעים לסלק את התביעה על הסף. התובעים טענו בין היתר כי Codex ו-Copilot - כלי בינה מלאכותית שגיטהאב מציעה לאחר ...

בינה מלאכותית

מפרסמי תוכן בדרך לעימות סביב השימוש בבינה מלאכותית?

בשבועות האחרונים החלו מפרסמי תוכן לבחון יחד עם News Media Alliance, קבוצת פרסום תוכן, כיצד מתאמנים כלי בינה מלאכותית (AI) כמון ChatGPT, Bing ו-Bard על התוכן שלהם, כיצד יש לתגמל את יוצרי התוכן ומהן האפשרויות המשפטיות שלהם. ChatGPT פותח על ידי OpenAI, פועל ככלי עצמאי אך גם משולב במנוע החיפוש של מיקרוסופט (Bing Chat) ובכלים אחרים. גם גוגל שחררה כלי AI מתחרה משלה, הנקרא Bard.

בלב הדיון עומדת ...

מיקרוסופט

ארה"ב: מאסר לרוסי שגרף מיליונים מגניבת דוחות כספיים של טסלה ומיקרוסופט

תשע שנות מאסר בגין סחר בלתי חוקי בשוק המניות האמריקאי, בהיקפים נרחבים, הוטלו על איש עסקים רוסי, שהורשע בגניבת מידע פיננסי סודי מתאגידי ענק בארה"ב ובהם טסלה, מיקרוסופט וסנאפ. ולדיסלב קליושין, בעל חברת אבטחת המידע 13-M, נחשב בעל קשרים לדרגים הבכירים ביותר במימשל פוטין. דינו נגזר בבית משפט פדרלי בבוסטון.

לפי כתב האישום, החל מינואר 2018 ועד ספטמבר 2020, קליושין ...

בינה מלאכותית

מייקרוסופט לוקחת אחריות להפרת זכויות יוצרים של CoPilot

מיקרוסופט מתחייבת לשפות את המשתמשים של CoPilot - מערכת הבינה המלאכותית שלה - מתביעות בטענה להפרת זכויות יוצרים. החברה הכריזה בבלוג הרשמי שלה, שתיקח על עצמה את האחריות במקרה שהלקוחות יתבעו על הפרת זכויות יוצרים. CoPilot משולב בין השאר בתוכנות אופיס של MS.

"באופן ספציפי, אם צד שלישי יתבע לקוח מסחרי בטענה להפרת זכויות יוצרים בגין שימוש ב-CoPilot של מיקרוסופט ...