מסחר אלקטרוני

היועמ״ש: תניות השיפוט הזרות של פייסבוק - מקפחות

היועץ המשפטי לממשלה הביע בפני בית המשפט העליון את עמדתו ביחס לתניות שיפוט זר וברירת דין בהסכמים אחידים של חברות אינטרנט. היועץ סבור כי התנאים האחידים, דוגמת אלה שקבעה פייסבוק, הקובעים כי כל מחלוקת בין הרשת החברתית למשתמש תידון בבית משפט בקליפורניה ולפי הדין המקומי, הם תנאים מקפחים שדינם להתבטל.

בשנת 2014 הגיש אוהד בן חמו בקשה לאישור תובענה ייצוגית ...

חופש הביטוי

ת"פ 2183-01-16 מדינת ישראל נ' יונה ואח'

(פסק-דין, שלום י-ם, השופטת שרון לארי-בבלי, 6.4.2017): זיכוי נאשמים מעבירת איומים באמצעות פייסבוק על חבר הכנסת אחמד טיבי. אין עבירות האיומים דרך כתיבת תגובה בפייסבוק כדין עבירת איומים הנאמרים פנים מול פנים.

העובדות: בכתב האישום נטען כי הנאשמים איימו בפייסבוק על חבר הכנסת אחמד טיבי בפגיעה בחייו שלא כדין. הנאשמים כפרו בעובדות כתב האישום. הם הודו שכתבו את ...

אחריות ספקים

ארה"ב: נדחתה תביעת משפחות קורבנות הטרור נגד פייסבוק

ניצחון לפייסבוק בשתי תביעות שהוגשו בשם קורבנות פיגועי טרור ומשפחותיהם שביקשו לטעון כי הרשת החברתית סייעה לקבוצות טרור, ביניהן חמאס, בכך שהעניקה להם שירותים להפצת תכנים מסיתים. ביהמ"ש קיבל את בקשת פייסבוק לדחיית התביעה על הסף, וקבע כי הרשת החברתית, כמו ספקיות תוכן נוספות, נהנית מחסינות מפני אחריות משפטית על תוכן פוגעני ולא חוקי שמקורו בצדדים שלישיים.

השופט קבע בפסק דינו ...

פייסבוק

ה"ט 8215-04-17 אלמונית נ' פלמוני

(פסק-דין, שלום ראשל"צ, השופט רפי ארניה, 19.4.2017): המשיב אינו רשאי לפרסם הודעות בפייסבוק המתייחס לפרודתו, לרבות צילומים של דגים.

העובדות: בקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת באמצעות פייסבוק. הצדדים ניהלו מערכת יחסים זוגית, אך לאחר פרידתם לא חדל המשיב להטריד את המבקשת ובנותיה באמצעים שונים ובעיקר פרסומים ברשת החברתית פייסבוק.

נפסק: למשיב דף פומבי משלו בפייסבוק, בעל אלפי ...

חופש הביטוי

ת"א 7633-09-15 הירש נ' אברהם

(פסק-דין, שלום נצרת, השופטת רים נדאף, 8.2.2017): פיצוי בסך 15,000 ש"ח עבור עשרות פרסומי לשון הרע בפייסבוק הוא הולם וראוי בנסיבות העניין.

העובדות: תביעת לשון הרע. התובע, עו"ד במקצועו, טען בין היתר כי הנתבעת נטפלה אליו ללא כל סיבה ופרסמה אודותיו לשון הרע במסגרת עשרות פרסומים, לרבות באינטרנט, ברשת החברתית פייסבוק ובע"פ. הנתבעת לא הכחישה את עצם ...

פייסבוק

פייסבוק תחדל מהצגת פרסומות ממוקדות לפי נטייה מינית

בעקבות לחצים שהפעיל רגולטור הפרטיות הגרמני, פייסבוק הסכימה לחדול מהצגת פרסומות ממוקדות למשתמשים בהתאם לנטייתם המינית. על אף שהרשת החברתית חדלה מהנוהג המפר, רגולטור הפרטיות הצרפתי קבע כי עליה לשלם קנס בסך 150,000 אירו על הצלבת מידע אישי של משתמשים לצורך הצגת פרסומות ממוקדות ומעקב לא חוקי אחר פעילות משתמשים ברשת החברתית ומחוצה לה.

בתגובה להטלת הקנס בצרפת, פייסבוק טענה כי ...

פייסבוק

ווטסאפ נקנסה ב-3 מיליון אירו על ליקויים בקבלת הסכמת המשתמשים לשיתוף המידע עם פייסבוק

רשות ההגבלים העסקיים באיטליה הטילה על ווטסאפ קנס של 3 מיליון אירו על ליקויים באופן בו החברה ביקשה וקיבלה את הסכמת משתמשיה לשיתוף המידע האישי שלהם עם פייסבוק. הרגולטור האיטלקי האשים את החברה בכך שבקשת ההסכמה, שנתנה דגש מופרז על הצורך להסכים לתנאים החדשים, יצרה אצל המשתמשים את הרושם כאילו לא יוכלו להמשיך להשתמש בווטסאפ אלא אם יתנו את הסכמתם להעברת המידע ...