דיני עבודה

מבקר המדינה: לבחון גישה לתכתובות ווטסאפ של עובדי מדינה לצורכי ביקורת

"העובדה שחלק מההתכתבויות המקצועיות מתנהלות באמצעות טלפונים סלולריים של עובדי ציבור, בוואטסאפ, יכולה להוות בעיה בתיעוד פעולות המינהל הציבורי בכלל, ואף בביקורת" ועל כן "בעתיד לא יהיה מנוס מלקבוע האם ואיך תתאפשר גישה למכשירים אלה ולדומיהם, לצורך איתור מידע, שכן אנו כבר נמצאים במדרון תלול" - כך הצהיר מבקר המדינה בכנס לשכת רואי החשבון באילת.

לדברי המבקר, גופים מבוקרים "מבקשים להגביל ...

דיני עבודה

סע"ש 24067-09-16 שטטר נ' פישר תעשיות פרמצבטיות בע"מ

(החלטה, אזורי לעבודה נצרת, השופט ד"ר טל גולן): בקשה לקבלת דו"ח איכון סלולרי של עובד לשעבר אינה מידתית ופוגעת בפרטיות מעבר לנדרש, אף שמדובר במידע רלוונטי לבירור המחלוקת.

העובדות: בקשת הנתבעת לקבלת דו"ח איכון (לתקופה של חודשיים) למכשיר טלפון נייד של התובע, שניתן לו על-ידי הנתבעת לצרכי עבודתו. עניין התביעה בעילות שונות ממשפט העבודה, לרבות פיטוריו של התובע מהנתבעת. הנתבעת ...

דיני עבודה

בר"ע 47064-05-17 Mandache נ' לאובר ואח'

(החלטה, עבודה ארצי, השופטת חני אופק גנדלר, 25.5.2017): הבקשה להעיד מרומניה באמצעים טכנולוגיים נדחתה, כיוון שאינה עומדת באמות המידה הנדרשות ולא נתמכה בתצהיר.

העובדות: בקשת רשות ערעור על החלטת ביה"ד האזורי לעבודה בת"א [סע"ש 17051-02-15], שדחתה את בקשת המבקשת כי יתאפשר לה להעיד ממקום מגוריה ברומניה באמצעים טכנולוגיים. ברקע הדברים תביעה שהגישה המבקשת בקשר להעסקתה כמטפלת סיעודית של ...

דיני עבודה

סע"ש 42715-12-15 סויטי נ' פלאפון תקשורת בע"מ

(פסק-דין, אזורי לעבודה י-ם, השופט כאמל אבו קאעוד): פיצוי של 40,000 ש"ח לעובדת שפוטרה ללא שימוע לאחר שהחליפה את תמונת הפרופיל בחשבון הפייסבוק שלה לתמונת מפגע מירושלים.

העובדות: התובעת, עובדת הנתבעת, החליפה את תמונת הפרופיל שלה בחשבון הפייסבוק הפרטי, שם הזדהתה כעובדת הנתבעת, בתמונתו של מי שביצע פיגוע דקירה בנער בירושלים. האם יש בפיטוריה לאלתר, לאחר חלופת מסרונים בינה לבין ...

דיני עבודה

סע"ש 18279-06-16 אקספו ניהול בע"מ ואח' נ' כהן

(החלטה, אזורי לעבודה ת"א, השופטת יפית זלמנוביץ גיסין): בקשת התובעות לאפשר להן לנטר את תיבת הדוא"ל שהיתה בשימוש הנתבע בתקופת עבודתו אצלן. הנתבע שימש כמנהל מחלקת אשראי אצל התובעות. לטענת התובעות הנתבע חבר לאדם נוסף והודיע להן כי בכוונתו להקים חברה שתעסוק בתחום של מימון קבוצות רכישה (תחום שהתובעות פעילות בו).

בבקשתן טענו התובעות כי לאחר שעזב הנתבע את עבודתו, הופנו ההודעות שנשלחו ...

דיני עבודה

סע"ש 22573-02-16 אפריאט נ' איי.ג'י.אם.די. בע"מ

(פסק-דין, אזורי לעבודה ת"א, השופטת מירב קליימן, 19.4.2017): תביעת מועמד שטען כי לא התקבל לעבודה בנתבעת משום שבתמונת הוואטסאפ שלו הוא מצולם על רקע דגל הגאווה. 

העובדות: הנתבעת עוסקת בפרסום ושיווק באינטרנט. התובע הגיש מועמדות למשרה שפרסמה הנתבעת. לאחר ראיון עבודה הודיע נציג הנתבעת לתובע על קבלתו לעבודה והצדדים סיכמו, גם במסגרת תכתובת וואטסאפ, כי התובע יתחיל בעבודה ...

דיני עבודה

הצעת חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם (תיקון - תחולת החוק על עובדי מחשוב), התשע"ז-2017

הצעת חוק פרטית [פ/4084/20] של חברי הכנסת אילן גילאון ועמיר פרץ, המבקשת לבטל את ההחרגה של עובדי מחשוב מההגנות של השוואת תנאים והחשבתם כעובדי המעסיק בפועל, בהעסקה ממושכת לפי חוק העסקת עובדים על-ידי קבלני כוח אדם.