גוגל

רוסיה: קנס לגוגל בגלל אחסון מידע מחוץ למדינה

בית המשפט במוסקבה קנס את גוגל ב-15 מיליון רובל (כמיליון ש"ח) בשל "סירובה החוזר" למקם את מאגרי המידע הכוללים מידע אישי של משתמשים רוסיים, בשטח רוסיה - כך הודיע השירות הפדרלי לפיקוח בתחום תקשורת, טכנולוגיות מידע ותקשורת המונים, הרוסקומנדזור, לפני כשבועיים. הרוסקומנדזור ציין כי גוגל נקנסה ב-3 במיליון רובל (כ-133 אלף ש"ח) בשל הפרה דומה ב-2021, כפי שדיווחנו כאן בעבר.

בית המשפט גם ...

אחריות ספקים

ארצות-הברית: נציבות הסחר מחריפה המאבק בביקורות מזויפות

איסור על עריכה וסינון של ביקורות צרכנים, הטלת אחריות על פלטפורמות מדיה חברתית בגין שימוש בכלי שקיפות לא מספקים, הטלת חובות לגבי שימוש בתגיות ובדמויות וירטואליות לקידום מוצרים והטלת מגבלות ייחודיות לגבי פרסום סמוי המכוון לקטינים - אלה בין האמצעים הכוללת טיוטת עדכונים להנחיות הפרסום, שפרסמה נציבות הסחר הפדראלית (FTC) בארצות הברית. ה-FTC עושה זאת במסגרת מאבקה נגד ביקורות מזויפות ומוטות, ...

פרטיות וסייבר

ארה"ב: הקונגרס נקרא לפעול נגד הסכנות בבינה מלאכותית

כלי בינה מלאכותית עלולים להיות בלתי מדויקים ומפלים ולעודד שימוש גובר בשיטות של מעקב מסחרי אחר יחידים. לכן על המחוקקים ומעצבי המדיניות לנקוט במשנה זהירות כאשר הם קובעים שניתן לעשות שימוש בבינה מלאכותית כפתרונות מדיניות. כך ממליצה נציבות הסחר הפדרלית של ארה"ב (FTC) בדו"ח שהעבירה בתחילת השבוע לקונגרס, בנושא הסכנות שבשימוש בבינה מלאכותית לפתרון בעיות ברשת.

הדו"ח, שהנציבות הפיקה ...

מסחר אלקטרוני

מידע מביט ופייבוקס יוצג כחלק מהפעולות בחשבונות הבנק

תאגיד בנקאי יחויב להציג ללקוחותיו מידע על פעולות התשלום שביצעו או שבוצעו לטובתם באפליקציות תשלום כדוגמת Bit ו-Paybox, במטרה לאפשר ללקוח לקבל גילוי אפקטיבי ולעקוב אחר פעולות כאמור. כך קובעות הוראות ניהול בנקאי תקין (נב"ת) מס' 427 של הפיקוח על הבנקים שפורסם היום (א').

הנב"ת נועד להשלים את חוק שירותי תשלום, התשע"ט-2019, המסדיר את תחום שירותי התשלום ואמצעי התשלום, לנוכח ...

רגולציה וממשל

בנק ישראל: בנקים רשאים להשתמש במחשוב ענן עבור מערכות ליבה

תאגיד בנקאי יוכל להשתמש במחשוב ענן גם עבור מערכות הליבה שלו ולשם ביצוע פעילויות מהותיות שוטפות, כך לפי תיקון לחוזר ניהול בנקאי תקין (נב"ת) 362 של הפיקוח על הבנקים שפורסם היום (ב'), ללא שינויים מטיוטת התיקון שהתפרסמה לפני כחודש. עד כה אסר הנב"ת על השימושים כאמור, ובדברי המבוא לתיקון הבנ"ת הובהר כי השינוי בגישה נובע מההבנה לפיה שירותי מחשוב ענן מקדמים ...

פרטיות וסייבר

בנק ישראל מפרסם ממצאי ניסוי ראשון בשקל הדיגיטלי

ועדת ההיגוי של בנק ישראל להנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי פרסמה את ממצאי הניסוי הטכנולוגי הראשון שערך בנק ישראל במסגרת פרוייקט "השקל הדיגיטלי" – מטבע מדינתי (Central Bank Digital Currency – CBDC) מבוסס אית'ריום. הניסוי נערך בחלקו בתנאי מעבדה, ובחלקו תוך שימוש בכסף "אמיתי" ובהשתתפות גופים פיננסיים, בתי עסק וצרכנים שונים.

בשלב הראשון של הניסוי הוקמה תשתית ניסיונית על גבי בלוקצ'יין ...

פרטיות וסייבר

הרשות להגנת הפרטיות מפרסמת: המלצות למשתמשי הקורקינטים החשמליים

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה את המלצותיה למשתמשים בכלים זעירים שיתופיים ובעיקר - קורקינטים חשמליים המוצעים לשימוש ברחבי העיר על ידי חברות פרטיות שונות. 

השימוש בכלי זעיר שיתופי, כרוך במסירת מידע אישי רב ובעל ערך כלכלי לא מבוטל לרבות פרטי האשראי של המשתמש, נתוני המיקום שלו ופרטיו האישיים הכוללים בין היתר את תצלום רשיון הנהיגה שלו אשר עלול בתצורות מסוימות לסייע ...