פרטיות וסייבר

היועמ"ש דורש מהמשטרה הבהרות על השימוש בתוכנת NSO

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פנה אל מפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, וביקש הבהרות בעקבות חשיפת כלכליסט מהיום כי המשטרה משתמשת בתוכנת פגסוס של NSO, המשמשת לחדירה חשאית לטלפונים סלולריים, בלי צווי בית משפט.

המשטרה מכחישה את הטענות בתוקף והשר לביטחון פנים עמר בר-לב מסר כי "לאחר בירור, לא מתבצעת חדירה למכשירים ללא אישור שופט". המפכ"ל פרסם בצהריים הודעה ...

פרטיות וסייבר

גרמניה שוקלת לסגור את טלגרם בגלל קבוצות ימין קיצוניות

גרמניה שוקלת לסגור את טלגרם - אפליקציית התקשורת המוצפנת שהפכה פופולרית במיוחד בשנה האחרונה. זאת, לאור החשדות הגוברים כי קבוצות ימין קיצוניות עושות בה שימוש, בין היתר, למטרות התארגנות לאירועי מחאה כנגד השלטון והתנהלותו שלעתים קרובות הופכות אלימות במיוחד.

השבתת פעילות האפליקציה בגרמניה תתאפשר, אם יקבע כי השימוש בה עלול לפגוע בבטחון המדינה ולהפר את חוקי המדינה והאיחוד האירופי. עם ...

גוגל

אירופה: השימוש בגוגל אנליטיקס מפר את הוראות ה-GDPR

בשני הליכי אכיפה נפרדים - הממונה על הגנת המידע במוסדות האיחוד האירופי (European Data Protection Supervisor - EDPS) ורשות הגנת הפרטיות באוסטריה - אסרו על שימוש בגוגל אנליטיקס משום שהכלי מעביר מידע אישי לארה"ב בניגוד לכללים שנקבעו בפסק הדין בעניין שרמס ובהנחיות הרגולטורים האירופאים לפרטיות.

הממונה על הגנת המידע במוסדות האיחוד בחן תלונה שהגישו חברי פרלמנט אירופאים ...

פרטיות וסייבר

שינוי דרמטי בתקשי"ר המדינה - הקלטת עובדים נאסרה

תקנון שירות המדינה (התקשי"ר) - קובץ ההוראות המסדיר את ניהול שירות המדינה בתחום משאבי האנוש - תוקן אתמול והוא אוסר כעת על הקלטת עובד מדינה אחד בידי אחר, אלא אם נעשה הדבר בהסכמה. הוראות חוק האזנת סתר, לעומת זאת, קובעות כי הקלטה בידי אחד הצדדים לשיחה איננה האזנת סתר אסורה.

התקשי"ר המתוקן מורה עוד שאין זה משנה אם בין הצדדים ...

פייסבוק

בג"ץ: 10bis תמסור לרשויות התחרות הודעות שהוחלפו בין מנהלי חברה בוואטסאפ

בית המשפט העליון, בשבתו כבג"ץ, קבע כי אין פסול בדרישת רשויות התחרות כי חברת 10bis תמסור לה הודעות שהוחלפו בין מנהלי חברה בוואטסאפ. 10bis, אחת מהשחקניות בתחום ההזמנות והמשלוחים ממסעדות, עתרה לבג"ץ נגד דרישה למסירת מידע ששלחו לה רשות התחרות והממונה על התחרות (מכוח סעיף 46(ב) לחוק התחרות הכלכלית, התשמ"ח-1988), וזאת כחלק מבדיקה שרשויות התחרות עורכת בתחום.

המידע שדרשו רשויות התחרות כלל גם מסרונים, ...

פרטיות וסייבר

הוראת השעה תוארך כדי להמשיך באיסוף טביעות אצבע למאגר הביומטרי

שרת הפנים, איילת שקד, החליטה על הארכה בשלוש שנים נוספות של הוראת השעה שצפויה לפקוע ביוני 2022, כך שיימשך איסופן של טביעות אצבע למאגר הביומטרי הלאומי. לדברי משרד הפנים, ההחלטה התקבלה לאחר דיון שערכה השרה "בהשתתפות נציגי הרשות לניהול המאגר הביומטרי, רשות האוכלוסין ונציגי מערך הסייבר, ולאור ההמלצות והנתונים שהוצגו בפניה". החלטת שרת הפנים טעונה אישור של ועדה בכנסת.

מטרת ...

פרטיות וסייבר

מתי מעבד מידע GDPR-י רשאי להשתמש במידע לצרכיו?

מעבד מידע (processor) לא רשאי להשתמש לצרכיו-העצמיים במידע שהוא מקבל לעיבוד מלקוחו - בעל השליטה במידע (controller) - אלא אם החוזה עם הלקוח התיר לו לעשות כן, ואז מעבד המידע נושא באחריות כ-controller על העיבוד הנוסף. כך קובעות הבהרות חדשות שמפרסמת רשות הגנת המידע בצרפת (CNIL).

ההבהרות ממשיכות ומסבירות מתי בעל השליטה המקורי במידע יכול להרשות למעבד המידע שימוש משני ...