זכויות יוצרים

טרנטינו נתבע על מכירת NFT של ספרות זולה

חברת ההפקות Miramax הגישה ביום שלישי האחרון תביעה נגד הבמאי קוונטין טרנטינו, לאחר שהוא הודיע כי בדעתו להציע למכירה תסריטים של שבע סצנות מהקלאסיקה "ספרות זולה" שנותרו מחוץ לחדר העריכה, כ-Non-Fungible Tokens (NFT).

Miramax, שהפיקה את הסרט טענה בתביעתה כי טרנטינו מנסה "להתעשר על חשבון הזכויות של Miramax", ומפר את החוזה שלו עמה. בתגובה לטענתו של טרנטינו לפיה מכירת ה-NFT ...

גוגל

גרוב.בוט מפסיק לפעול כי הפר את תנאי השימוש ביוטיוב

גרובי.בוט הודיעה כי היא תפסיק לספק את שירותיה בסוף החודש, וזאת לאחר שקיבלה מכתב התראה מיוטיוב הטוען כי היא מפרה את תנאי השימוש שלה.

גרובי.בוט מאפשרת לנגן מוסיקה בשרתי Discord (פלטפורמת הפצה דיגיטלית לקהילות). מספר המשתמשים בשירות נאמד בכ-250 מיליון וגרובי.בוט מותקנת ב-16 מיליון שרתי דיסקורד. היקף השימוש הוא שמשך את תשומת הלב של יוטיוב.

ניק אמרלן, מייסד גרובי.בוט סיפר ...

זכויות יוצרים

ת"א 64345-05-16 וכסלר ואח' נ' מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים בע"מ ואח'

אין חשיבות ל'כוונה' של מגדל או 'אי כוונתה' להפר את זכות היוצרים (פסק-דין, מחוזי ת"א, השופטת אסתר נחליאלי חיאט, 19.9.2021):

העובדות: התובעים טענו להפרת זכויות יוצרים וזכויות מוסריות של האמן יעקב וכסלר ז"ל, בשל שילוב ציוריו (חלק מאוסף האמנות של מגדל) בלוח שנה שפרסמה חברת מגדל ללקוחותיה וכן בדו"ח הכספי של החברה. הנתבעות 1-2 הן חברות בקבוצת מגדל והנתבעת 3 ...

זכויות יוצרים

ת"א 63724-01-20 ברדוגו נ' מ"י - חשב המשרד לפיתוח הנגב והגליל

הנתבעת, כגוף ציבורי גדול, היא בעלת משאבים להתחקות אחר זכויות היוצרים בצילום (פסק-דין, שלום ת"א, השופט עדי הדר):

העובדות: התובע, צלם במקצועו, טען כי הנתבעת הפרה את זכויות היוצרים שלו בפרסום צילום שהוא בעל הזכויות בו (של מתחם קבר רחל). הנתבעת טענה לטעות נקודתית מצערת בעמוד הפייסבוק האישי של השר (דאז) אריה דרעי. 

נפסק: התמונה שצולמה בקבר רחל היא יצירה אמנותית ...

זכויות יוצרים

ת"א 8919-05-18 קוסטיקה ואח' נ' אברהם

התובעים לא הוכיחו את זכויותיהם בלוגו (פסק-דין, שלום רמלה, השופט זכריה ימיני):

העובדות: תביעה לפיצוי ולצו מניעה קבוע בשל הפרת זכויות קניין רוחני. התובעים הם אחים המנהלים עסק של מנעולנות בפ"ת. הנתבע מנעולן באזור רמלה-לוד. התובעים טענו כי הנתבע השתמשו בלוגו שרכשו לעסקם מצדדים שלישיים, תוך שהוא מבצע עוולות של גניבת עין, הטעיה, הפרת זכויות יוצרים ועוד. הנתבע טען כי ...

זכויות יוצרים

תא"מ 2972-09-20 וולף נ' אליה

הזכויות בצילום דיוקן שייכות למזמין הצילום ולא לצלם (פסק-דין, שלום ת"א, השופט נמרוד אשכול):

העובדות: התובע, צלם עצמאי, טען להפרת זכויות היוצרים שלו בצילום של יו"ר נעמת. הנתבעת היא הבעלים של המגזין "ברנז'ה", לרבות אתר ועמוד הפייסבוק של העיתון המקוון "ברנז'ה ניוז". התובע טען כי הנתבעת השתמשה בצילום, שהתפרסם במקור בכתבה בעיתון "דבר", ללא הרשאה, הן באתר המגזין והן בעמוד הפייסבוק ...

זכויות יוצרים

ת"א 56470-10-18 ברדוגו נ' עיריית חיפה

עיריית חיפה תפצה את הצלם ישראל ברדוגו בכ-100,000 ש"ח (פסק-דין, שלום חדרה, השופט יניב הלר):

העובדות: התובע, צלם מקצועי, המפרסם את צילומיו ומציע אותם למכירה, גילה כי שניים מצילומי האוויר שצילם שימשו את עיריית חיפה בחמישה פרסומים שונים, שהועלו בעמוד הפייסבוק שלה. העירייה לא רכשה רישיון בצילומים ולא נתנה קרדיט כדין לתובע. 

נפסק: חוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007, מעניק לבעלים בזכות ...