אחריות ספקים

האיחוד האירופי אישר סופית את חוק הנתונים

מועצת האיחוד האירופי אישרה את חוק הנתונים (Data Act) הקובע כללים חדשים לאופן השימוש והניהול של נתוני מכשירים טכנולוגיים (שאינם מידע אישי) במדינות האיחוד האירופי. החוק ייושם באופן כמעט מלא כ-20 חודשים לאחר כניסתו לתוקף במהלך חודש דצמבר. הוא נועד להשלים את חוק הפיקוח על הנתונים (Data Governance Act) שנחקק לפני כשנה וחצי.

מטרת החוק החדש היא לקבוע את המסגרת ...

אחריות ספקים

בריטניה אישרה חוק חדש לביקורת תכנים באינטרנט

בתי המחוקקים בבריטניה אישרו אתמול חקיקה חדשה ושנויה במחלוקת העוסקת בפיקוח ובקרה על אתרי אינטרנט והתכנים שבהם, ובראשם רשתות חברתיות כדוגמת מטא (פייסבוק לשעבר), טיקטוק ואתרי תכנים כדוגמת יו-טיוב. מטרתה המוצהרת של החקיקה היא "להפוך את בריטניה למקום הבטוח ביותר בעולם המקוון, בפרט לילדים", כך לפי אחד מחברי בית הלורדים שקידמו את החוק.

החוק יחייב אתרים להסיר תכנים בלתי חוקיים בזריזות ...

פרטיות וסייבר

אירופה: טיוטת הנחיה חדשה מרחיבה את הכללים החלים על Cookies

מועצת הרגולטורים האירופאים לפרטיות (ה- EDPB) מבקשת את הערות הציבור לטיוטת הנחיות העוסקות בהיקף התחולה של סעיף 5(3) לדירקטיבה האירופית על פרטיות בתקשורת אלקטרונית (ePrivacy) הידועה הודות להוראותיה בדבר שימוש ב-Cookies. טיוטת ההנחיות מציינת שיטות מעקב חדשות במרחב הדיגיטלי המעלות חששות לפגיעה בהגנה על מידע. מטרת ההנחיה היא להבהיר אילו שיטות מעקב חדשות חוסות תחת ה- ePrivacy, ולהעניק לבעלי שליטה ...

פרטיות וסייבר

ליטא: אסור להשתמש במידע מספקי תקשורת לחקירות שחיתות

ה-ePrvacy Directive, הקובעת הוראות מיוחדות לעיבוד מידע אישי בשירותי תקשורת, אינה מאפשרת לרשויות להשתמש במידע שנאסף במקור לצורך מאבק בפשיעה חמורה, לצרכים נוספים כמו חקירות מנהליות של שחיתות במגזר הציבורי. ניתן להשתמש במידע רק להליכים פליליים. כך פסק בית המשפט המנהלי העליון של ליטא.

פרקליט ציבורי בליטא פוטר משום שמסר, לטענת הפרקליטות, מידע שלא כדין לחשוד ולעורך דינו במהלך חקירה. ...

חתימות אלקטרוניות

קנדה: שימוש באימוג'י 👍 תקף כמו חתימה על חוזה

חקלאי ייאלץ לשלם 82,000 דולר קנדי אחרי ששלח איומוג'י של אגודל מורם (👍) לתמונה של חוזה, אך לא פעל לפיו - כך פסק שופט בבית המשפט בססקצ'ואן, קנדה. לפי השופט, האימוג'י תקף בדיוק כמו חתימה, ובתי המשפט צריכים להסתגל "למציאות החדשה" של התקשורת בין אנשים.

התובע, קנט מיקלבורו, שוחח בטלפון עם הנתבע, כריס אכטר, ביקש לרכוש ממנו פשתן, שלח לו תמונה של חוזה ...

רגולציה וממשל

בריטניה מעדכנת את הנחיות ניטרליות הרשת

משרד התקשורת הבריטי (Ofcom) פרסם לאחרונה את סיכום המסקנות מהבדיקה הממושכת שערך על אודות היישום של כללי ניטרליות הרשת בממלכה המאוחדת. לפי משרד התקשורת בבריטניה, כללי ניטרליות הרשת, שמעוגנים בחקיקה שמקורה באיחוד האירופי, פועלים כהלכה. לצד זאת, המשרד פרסם כמה חידודים על האופן בו הוא רואה את ישום הכללים. בין היתר, ספקי תקשורת רשאים להציע שירותי פרימיום המיועדים לאוכלוסיות הצורכות שירותים ...

רגולציה וממשל

ארה"ב תחזור לקדם את כללי ניטרליות הרשת

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (Federal Communications Commission - FCC) החליטה לפני ימים אחדים לחזור ולקדם את התקנת הכללים להבטחת ניטרליות בתעבורת האינטרנט. ההחלטה על קידום הכללים מגיעה מספר שנים לאחר שהנציבות, בתקופת הנשיא לשעבר טראמפ, החליטה על ביטול של הכללים שהתקינה הנציבות בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה.

הכללים המקוריים (משנת 2015), שדומים להם הונהגו גם בארץ, נועדו לחייב ספקיות ...