חופש הביטוי

מייסד וויקיליקס שוחרר ושב לאוסטרליה

לאחר 14 שנים של מאבק משפטי, מתוכם 62 חודשים בכלא מאובטח בלונדון, מייסד אתר וויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', שוחרר ושב חזרה לאוסטרליה, במסגרת הסכם הטיעון שנחתם עמו. אסאנג' הגיע היום לאולם בית המשפט בארה"ב באיי מריאנה הצפוניים (הממוקמים כ-6,000 ק"מ מערבית להוואי), והודה באשמה בקשירת קשר שלא כדין להשגת והפצת מידע מסווג על תפקידו, באחת מהדלפות המידע הגדולות ביותר של חומר מסווג בתולדות צבא ארה"ב.

אסאנג' אמר במשפט ...

פרטיות וסייבר

אירופה: אסור לרשויות לדרוש מחברות תקשורת לפצח הצפנה

דרישת ממשלת רוסיה ורשויות הבטחון שלה מטלגרם למסור לה את מפתחות ההצפנה המשמשים לתקשורת בין משתמשים מהווה הפרה של הזכות לפרטיות המעוגנת במגילת זכויות האדם האירופאיות - כך פסק פה אחד בית המשפט לזכויות אדם בשטרסבורג בשבוע שעבר. פסק הדין ניתן בעתירה שהגיש תושב רוסיה נגד מדינתו, לאחר שבשנת 2017 רשות הבטחון הפדרלית ברוסיה (FSB) דרשה מטלגרם למסור לה את ...

אחריות ספקים

ארה"ב החזירה את כללי ניטרליות הרשת

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (Federal Communications Commission - FCC) החליטה אתמול ברוב דעות להתקין חזרה את הכללים להבטחת ניטרליות בתעבורת האינטרנט. ההחלטה מגיעה מספר שנים לאחר שהנציבות, בתקופת הנשיא לשעבר טראמפ, החליטה על ביטול של הכללים שהתקינה הנציבות בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה.

הכללים המקוריים (משנת 2015), שדומים להם הונהגו גם בארץ, נועדו לחייב ספקיות גישה לרשת לנהוג באופן שווה ...

פרטיות וסייבר

ארה"ב: נציבות התקשורת מעדכנת את הוראות הדיווח על אירועי אבטחה

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (Federal Communications Commission - FCC) מעדכנת את הכללים המחייבים ספקיות תקשורת לדווח לנציבות ולנושאי מידע במקרה של אירוע אבטחת מידע. העדכון מרחיב את סוגי המידע האישי שאירוע אבטחה אודותם מחייב דיווח. בעוד שבעבר רק אירוע אבטחה על נתוני מנוי מסוימים הקימו חובת דיווח, הכללים החדשים מחייבים דיווח על אירוע אבטחה שעניינו כל מידע אישי על מנוי. ...

אחריות ספקים

האיחוד האירופי אישר סופית את חוק הנתונים

מועצת האיחוד האירופי אישרה את חוק הנתונים (Data Act) הקובע כללים חדשים לאופן השימוש והניהול של נתוני מכשירים טכנולוגיים (שאינם מידע אישי) במדינות האיחוד האירופי. החוק ייושם באופן כמעט מלא כ-20 חודשים לאחר כניסתו לתוקף במהלך חודש דצמבר. הוא נועד להשלים את חוק הפיקוח על הנתונים (Data Governance Act) שנחקק לפני כשנה וחצי.

מטרת החוק החדש היא לקבוע את המסגרת ...

חופש הביטוי

פלורידה: מדיה חברתית אסורה לילדים מתחת לגיל 14

מושל פלורידה, רון דה סנטיס, חתם על חוק האוסר על ילדים מתחת לגיל 14 להצטרף לפלטפורמות מדיה חברתית במדינה כדוות פייסבוק, טיקטוק וכדומה. בנוסף, ילדים שמלאו להם 14 או 15 יצטרכו לקבל את הסכמת ההורים לפני שיוכלו להצטרף לרשתות חברתיות.

החוק אף מחייב חברות מדיה חברתית למחוק חשבונות קיימים של משתמשים מתחת לגיל 14. חברות שלא יעמדו בכך עשויות להיתבע ...

אחריות ספקים

ספרד: צו זמני לחסימת טלגרם

בית המשפט הגבוה בספרד הורה בצו זמני על חסימת שירותי טלגרם במדינה, החל מהיום. הצו ניתן לבקשת שירותי המדיה הגדולים במדינה שהלינו שהשירות מאפשר למשתמשיו לשתף באופן פיראטי תכנים מוגנים בזכויות יוצרים. הצו ניתן באופן זמני כדי לאפשר לבחון את הטענות נגד טלגרם, שאחזיתה בשוק בספרד מגיעה לכ-20% מתושבי המדינה. מקור: רויטרס.