רגולציה וממשל

האיחוד האירופי פרסם תקנות כלליות לשימוש ברחפנים

האיחוד האירופי פרסם כללים לשימוש ברחפנים שנועדו לחול באופן אחיד ברחבי היבשת ולסייע למפעילי הכלים להבין באופן ברור את גבולות השימוש המותר והאסור בכלי הטיס - כך לפי הרשות לביטחון תעופה באיחוד (EASA). החלת כללים אחידים לשימוש ברחפנים משמעה גם אפשרות לשימוש ברחפנים ללא התחשבות בגבולות מדיניות היבשת ומבלי לחשוש מרגולציה שונה בעניין בכל מדינה.

"מעת שמפעיל הרחפן קיבל אישור מהמדינה ...

פרטיות וסייבר

צרפת: 400,000 € קנס על חשיפת מסמכים אישיים באינטרנט

רשות הגנת המידע בצרפת (CNIL) הטילה לאחרונה קנס בסך של 400,000 אירו על חברת נדל"ן צרפתית. בחקירת הרגולטור התברר כי החברה הפרה את עקרון מזעור המידע בתקנות האירופיות להגנת מידע (GDPR), לפי סעיף 5.1 וחובת אבטחת המידע לפי סעיף 32. לעניין מזעור המידע קבע הרגולטור כי יש לארכב מידע הנדרש למטרת בירור משפטי עתידי, בנפרד מהמאגר העיקרי.

חברת הנדל"ן SERGIC עוסקת במכירה ...

זכויות יוצרים

האם מדינות ארה"ב חסינות מתביעות על הפרת זכות יוצרים?

מדינת צפון קרוליינה בארה"ב פרסמה באינטרנט צילומים תיעודיים של חילוץ אוצרות מהספינה "הנקמה של המלכה אן", שטבעה מול חופי המדינה בשנת 1718. הצילומים מצויים בבעלותה הקניינית של חברת הפקות שהתבקשה לתעד את ניסיונות החילוץ שנעשו בעשורים האחרונים. היא תבעה את צפון קרוליינה על הפרת זכויות היוצרים שלה ביצירות הצילומיות ודרשה פיצויים כספיים על ההפרה.

צפון קרוליינה התגוננה בטענה כי הוראה מפורשת ...

פרטיות וסייבר

רוסיה: טינדר תידרש למסור מידע על משתמשיה לרשויות

אפליקציית ההיכרויות הפופולארית - טינדר - נענתה לדרישת הרשויות ברוסיה להיכלל במרשם של חברות אינטרנט המחוייבות למסור מידע על משתמשיהן לרשויות. טינדר אישרה כי נענתה לדרישה להיכלל במרשם אך הדגישה כי לא מסרה לרשויות כל מידע אישי על משתמשיה. צעד זה הוא חלק ממגמה מתגברת ברוסיה להגברת הרגולציה על האינטרנט. עד כה נכללו במרשם בעיקר חברות רוסיות, אך השלטונות פועלים כעת כדי לכלול ...

מסחר אלקטרוני

בנק לאומי יאפשר לביטס אוף גולד פעילות בחשבון למסחר בביטקוין

ברוקר הביטקוין Bits of Gold, העוסק בקנייה ובמכירה של מטבעות דיגיטליים, הגיע להסכם פשרה עם בנק לאומי ולפיה חשבון הבנק של החברה בבנק לא ייסגר והיא תוכל להמשיך בפעילותה בו בתחום המטבעות הדיגיטליים. להסכם הפשרה ניתן תוקף של פסק-דין על-ידי בית המשפט העליון (השופטים ברק-ארז, קרא וגרוסקופף), שדן בהליכי הערעור בין הצדדים.

Bits of Gold עוסקת במסחר במטבעות דיגיטליים וחשבון ...

פרטיות וסייבר

הליגה הספרדית האזינה לאוהדים כדי לחשוף שידורים מפרים של משחקים

האפליקציה של ליגת הכדורגל הספרדית (Laliga) האזינה למיקרופון בטלפון של האוהדים ואיכנה את מיקומם על מנת לזהות ברים המפרים זכויות שידור. התוצאה - קנס של 250,000 אירו שהוטל השבוע על הליגה בעוון הפרת עקרון השקיפות לפי סעיף 5.1 בתקנות הגנת המידע (GDPR) וזכות נושא המידע לחזור בו מהסכמה שנתן לפי סעיף 7.3 בתקנות. הרגולטור קבע כי יש ליידע ...

ספאם ודואל

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב נגד שיחות פרסומת אוטומטיות

נציבות התקשורת הפדרלית בארצות-הברית (Federal Communications Commission - FCC) אישרה פה אחד להתיר לחברות סלולריות בארה"ב לחסום כברירת מחדל שיחות פרסומות בחיוג אוטומטי למנויי סלולר, אלא אם כן המנוי מבקש להסיר את החסימה. לדברי הנציבות, שיחות פרסומות אוטומטיות הן התחום בו מקבלת הנציבות את מספר התלונות הגבוה ביותר מקרב הציבור האמריקאי, שבשנה שעברה קיבל כמעט 48 מיליארד שיחות פרסומות אוטומטיות.

אחד מנציגי הדמוקרטים ...