אפל

בריטניה: רשות התחרות תפתח בחקירה נגד אפל וגוגל

רשות התחרות בבריטניה הודיעה כי תפתח בחקירה נגד ענקיות הטכנולוגיה אפל וגוגל בחשד כי הדומיננטיות של שתי החברות בשוק מערכות ההפעלה של טלפונים סלולריים וחנויות האפליקציות, פוגעת בתחרות. החקירה נועדה לבחון אם הפעילות של שתי החברות, המהוות דואופול בפועל, פוגעת בצרכנים וכן בעסקים של מפתחי אפליקציות. (מקור: רויטרס, מאת: ידריסה שבונג).

החקירה בבריטניה מצטרפת לגל של חקירות ופעולות רגולטוריות בעיקר בארה"ב ...

אפל

הצעות חוק בקונגרס האמריקני נגד התנהלות מונופוליסטית של ענקיות האינטרנט

מחוקקים משתי המפלגות בארה"ב הגישו אתמול לבית הנבחרים חמש הצעות חוק שבמהותן מכוונות נגד אמזון, פייסבוק, גוגל ואפל במטרה לנטרל את התנהלותן המונופוליסטית שעליה דיווחה ועדת חקירה מיוחדת של הקונגרס בשנה שעברה. ביסוד ההצעות עומדות הגבלות שיוצבו לענקיות האינטרנט בפני רכישות ומיזוגים ואיסור הפעלת קווי-מוצר שמעמידים אותן בניגוד עניינים.

אחת הצעות החוק, המכונה 'הקץ למונופולין של פלטפורמות", מכוונת לחברות שמפעילות ...

פרטיות וסייבר

ארה"ב: צו נשיאותי להגנה על מידע רגיש מגורמים זרים עוינים

הבית הלבן פרסם בסוף השבוע צו מנהלי המבקש להתמודד עם הסיכונים שמציבים בפני הביטחון הלאומי, מדיניות החוץ והכלכלה של ארצות הברית יישומי תוכנה מחוברים (connected software applications) שתוכננו, פותחו, יוצרו או הופצו על ידי גורמים זרים עוינים. יישומים אלה הם תוכנות המיועדות לשימוש במכשירי קצה, היכולות לאסוף, לעבד או לשדר מידע דרך האינטרנט.

בדברי ההסבר המתלווים לצו, נאמר כי הגישה ...

פרטיות וסייבר

פרטיות דיגיטלית לתלמידים - מדריך חדש

הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים פרסמה השבוע טיוטת מדריך בנושא "פרטיות תלמידים במוסדות חינוך בעידן הדיגיטלי", להתייחסות הציבור. מטרתו העיקרית של המדריך היא להנגיש את העקרונות המשפטיים המרכזיים בנושא פרטיות תלמידים במוסדות חינוך (בדגש על פרטיות בעידן הדיגיטלי), ולהציע המלצות ליישום הדין במשרד החינוך ובמוסדות החינוך בישראל. המדריך מיועד בעיקרו למנהלי מוסדות חינוך, למנהלי מחלקות חינוך ברשויות מקומיות, ...

פרטיות וסייבר

אירופה: הסכמים אחידים חדשים להעברת מידע בינמדינתית ולהתקשרות עם מעבדי מידע

נציבות האיחוד האירופי פרסמה לפני ימים אחדים שני חוזים אחידים חדשים המכסים היבטים שונים ב-GDPR. הראשון הוא הוראות חוזיות אחידות שנועדו להכשיר העברת מידע אישי ממדינות האיחוד האירופי ליעדים מחוץ לאיחוד. השני הוא חוזה שנועד להתקשרויות בין בעלי שליטה במידע לבין מעבדי מידע.

חוזה העברת המידע (Standard Contractual Clauses) מסדיר את האפשרות של גורם חוץ-אירופאי לקבל מידע אישי שמקורו באירופה ...

מסחר אלקטרוני

רע"א 3817/21 מדינת ישראל – הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן נ' בוקינג.קום ישראל הזמנות למלונות אונליין בע"מ

אין הצדקה להטיל עיצום כספי על בוקינג ישראל, לה אישיות משפטית נפרדת מהחברה המפרה - בוקינג הולנד (החלטה, ביהמ"ש העליון, השופט אלכס שטיין, 10.6.2021):

העובדות: בקשת רשות ערעור על פסק-דינו של ביהמ"ש המחוזי בת"א [ע"א 49010-05-20], במסגרתו נדחה ערעור המבקשת על פסק-דינו של ביהמ"ש השלום בת"א [עש"א 46570-06-18]. ביהמ"ש השלום קיבל את ערעור המשיבה על החלטת המערערת ...

רגולציה וממשל

בג"ץ 2481/21 גבאי נ' שר המשפטים ואח'

על רשויות המדינה להקדים ולשקוד על הטמעת הוראות תקנות הנגישות (פסק-דין, ביהמ"ש העליון, השופטים עמית, אלרון וגרוסקופף, 7.6.2021):

העובדות: עתירה למתן צו על תנאי, במסגרתה העלה העותר שורת טענות נגד תקינותם של הליכים משפטיים אזרחיים והליכי אכיפה וגבייה שהוא צד להם. בין היתר טען העותר, הסובל מלקויות ראיה, לפגם בנגישות בהליכי ההוצאה לפועל. לטענתו, מידע רב באתר ההוצאה לפועל אינו ...