מין ופורנוגרפיה

ת"פ 72783-12-20 מדינת ישראל נ' הוכמן

ארבע שנות מאסר לנאשם שהפיץ אלפי תכנים מיניים מזוהים של קטינות ונשים בטלגרם (גזר-דין, שלום נתניה, השופטת אליאנא דניאלי, 20.3.2024):

העובדות: ביהמ"ש הרשיע את הנאשם, לפי הודאתו, בריבוי עבירות של הטרדה מינית והתנכלות (סעיפים 3(א)(5א) ו-5(א) בחוק למניעת הטרדה מינית), ובריבוי עבירות של פגיעה בפרטיות (סעיפים 5 ו-2(4) לחוק הגנת הפרטיות). לפי האישום הנאשם הפעיל מספר חשבונות משתמש ב"טלגרם", יצר את ...

חופש הביטוי

ת"א 27218-07-21 פלונית נ' פלוני

בדיחות גסות ששלח עו"ד לקולגה במסרונים - אינם הטרדה מינית (פסק-דין, שלום הרצליה, השופט אמיר ויצנבליט):

העובדות: בעלי הדין הם עו"ד. התובעת טענה כי הנתבע הטריד אותה מינית וביצע כלפיה עוולות של לשון הרע ופגיעה בפרטיות, ביחס ל-6 מקרים, לרבות במפגשים בין הצדדים, בטלפון ובמסרונים. הנתבע הכחיש את הטענות. ביחס למסרונים טען כי מדובר בבדיחות WhatsApp שגרתיות.  

נפסק: הנתבעת ייחסה לתובע ...

מין ופורנוגרפיה

עפ"ג 10827-08-23 גברילוב נ' מדינת ישראל

קלות ההפצה שמאפשרת הקדמה הטכנולוגית מוסיפה נופך של חומרה למעשים (פסק-דין, מחוזי חיפה, השופטים שפירא, טאובר ושלאעטה חלאילה, 29.2.2024):

העובדות: ערעור על גזר דינו של ביהמ"ש השלום בחיפה [ת"פ 6249-09-21]. המערער הורשע, לפי הודאתו, בעבירות של הטרדה מינית והתנכלות, פגיעה בפרטיות, סחיטה באיומים והחזקת חומר תועבה ובו דמותו של קטין. על המערער נגזרו 40 חודשי מאסר בפועל, מאסר על ...

מין ופורנוגרפיה

ת"פ 32498-03-21 מדינת ישראל נ' פלוני

גזר-דין על עבירות מין ברשתות החברתיות (גזר-דין, שלום קריית-שמונה, השופט מורן מרגלית):

העובדות: הנאשם הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בשורת עבירות מין שביצע באמצעות Instagram, Telegram ו-WhatsApp. הנאשם ערך תמונות וסרטונים של נשים, באמצעות תוכנת עריכה, כך שהפך את התוכן למיני. הנאשם הפיץ את התוכן הערוך באמצעות חשבונות בדויים בשירותים המקוונים לעיל. כתב האישום מנה 13 אישומים וייחס לנאשם עבירות של מעשה ...

מין ופורנוגרפיה

תפ"ע 69333-01-20 מדינת ישראל נ' פלג

גזר-דין בשל עבירות מין בקטינה שתחילתן בקשר אינטרנטי (גזר-דין, שלום ת"א, השופט איתן קורנהאוזר):

העובדות: הנאשם הורשע בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה, גרם בעילה אסורה בהסכמה והחזקת חומר תועבה. בהתאם לעובדות ההרשעה, הנאשם יצר קשר עם קטינה, תחילה באמצעות היישומון "אינסטגרם" ובהמשך באמצעות היישומונים "ווטסאפ" ו"טנגו". הנאשם ניהל עם הקטינה תכתובות בעלות תוכן מיני, ביודעו כי מדובר בקטינה בת חמש עשרה ...

מין ופורנוגרפיה

ת"ק 3330-09-23 שחם נ' כהן

הטרדה מינית באפליקציית "גריינדר". אין מדובר ב"אקס-טריטוריה" בה חוקי המדינה אינם חלים (פסק-דין, תביעות קטנות י-ם, הרשם יגאל ברק-עופר):

העובדות: תביעה כספית שעניינה הטרדה מינית באפליקציית ההיכרויות "גריינדר", המיועדת לגברים מקהילת הלהט"ב. התובע טען כי התנהגות הנתבע, ששלח לתובע תמונות מיניות למרות בקשות התובע כי יימנע מכך, היא הטרדה מינית. 

נפסק: חשיפת איבר מין בפני אדם אחר שלא בהסכמתו היא ...

מין ופורנוגרפיה

ת"פ 38827-04-23 מדינת ישראל נ' קנטיאבונג

מאסר בפועל לנאשם שפרץ לבי"ס על-מנת לגלוש לאתרים פורנוגרפיים (גזר-דין, שלום קריות, השופטת סימי פלג קימלוב):

העובדות: הנאשם הורשע, לפי הודאתו, בעבירות של הסגת גבול פלילית וגניבה, לאחר שבמספר הזדמנויות פרץ בשעות הלילה לבית ספר בקיבוץ, לחדרה של יועצת ביה"ס, וגלש לאתרים פורנוגרפיים.

נפסק: הערכים החברתיים שנפגעו הם ההגנה על קניינו של האדם וההגנה על תחושת הביטחון של הציבור. הפגיעה ...