סקס אדיר לא בבית ספרנו

אולי יעניין אותך גם

בית המשפט המחוזי בת"א (השופט בני שגיא) הורה להסיר מהאינטרנט את אתר "סקס אדיר" וארבעה אתרי אינטרנט נוספים הקשורים עמו, לאחר שקבע כי הם מפרסמים שירותי זנות.

ההחלטה ניתנה בהמשך לבקשה שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה בחודש יוני 2018, בהתאם לחוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עבירות באמצעות אתר אינטרנט,  למתן צו הסרה של אתרי האינטרנט. הבקשה הוגשה לבית-המשפט במקביל לפתיחה בחקירה פלילית של מפעיל האתרים.

תחילה, השהה בית המשפט את הבקשה עד לסיום החקירה הפלילית כדי שיתאפשר למפעיל האתרים לקבל חומרי חקירה הדרושים לו לטענתו לשם הגנתו. לאחר מכן בית המשפט העליון הפך את החלטת ההשהיה והחזיר את הדיון למחוזי. כעת דחה בית המשפט את טענתו של מפעיל האתר כי המודעות אינן מציעות במפורש שירותי מין, ומצא שהן מתייחסות לשירותי "עיסוי אירוטי" וכוללות תמונות של נשים בתנוחות מיניות. מודעות אלה, אמרה ההחלטה, נועדו לפרסם שירותי זנות ואילו היה מדובר בשירותי עיסוי הן היו מתמקדות באופי הטיפול ולא במראה החיצוני של המעסה. 

בית המשפט הוסיף וקבע כי: "המציאות מלמדת כי פעמים רבות נעשות "מניפולציות מילוליות על מנת להסוות את העובדה כי הלכה למעשה, עסקינן במכירת שירותי מין. הציבור הגולש לאתרים אלה מבין זאת, המפרסמים באתר מבינים זאת, ובוודאי שגם בעלי האתרים המספקים את פלטפורמת הפרסום מבינים זאת. כשם שאין ציפייה אמיתית למצוא רופא ב"מכון בריאות", כשם שתפקידה של "נערת הליווי" לא מסתכם ב"ליווי" כך גם ה"עיסוי האירוטי" המפורסם באתרי האינטרנט אינו מסתכם רק ב"עיסוי". על "מכבסת מילים" מעין זו עמדו יוסי בנאי ושלישיית "הגשש החיוור" במערכון "השליח בבנק", בטובעם את הביטוי – "ישראבלוף". 

בית המשפט קבע כי ההחלטה תיכנס לתוקף תוך 15 ימים, אולם ככל שמפעיל האתרים יציג תכנית להמשך פעילות האתר ללא המודעות המהוות פרסום בדבר שירותי זנות, יסויג הצו בהתאם. מקור: הודעת דובר משרד המשפטים. לעיון בהחלטה: בצ"א 24237-06-18 מדינת ישראל נ' פיש ואח' (29.10.2018).