קליפורניה תחייב לשלב אמצעים נגד גניבת ניידים

אולי יעניין אותך גם

חקיקה חדשה בקליפורניה תחייב יצרנים לצייד כל סמארטפון שמשווק במדינה באמצעים שיאפשרו למשתמשים לנעול את המכשיר בפקודה מרחוק במקרה של גניבה. החוק החדש, שיכנס לתוקף ב-1 ביולי 2015, מפרט את התכונות הדרושות מסמארטפונים כדי לעמוד בחובה הסטטוטורית:
  • היצרן או ספק מערכת ההפעלה יטמיעו אמצעים טכניים שיאפשרו לנטרל את הפונקציונליות העיקרית של הסמארטפון כאשר המכשיר נמצא בחזקתו של משתמש לא מורשה. משתמש מורשה שקיבל לידיו את המכשיר בחזרה לאחר שנוטרל יוכל לבטל את הנטרול ולהשמיש מחדש את המכשיר.
  • בעת תהליך האתחול הראשוני המכשיר יציע למשתמש את האפשרות להפעיל את המנגנון הטכנולוגי להתמודדות עם גניבות.
  • המנגנון יכול שישלב מערכות תוכנתיות וחומרתיות ונדרש לשרוד אתחול קשיח (Hard Reset) והחלפת מערכת הפעלה לגרסה קדומה יותר. המנגנון גם ימנע ממשתמש לא מורשה לבצע אקטיבציה מחודשת ברשת הסלולרית.
איגוד הסלולר (CTIA - Wireless Association), המאגד חברות הפועלות בתעשיית הסלולר בהן אפל, גוגל, מוטורולה HTC וסמסונג, לא קיבל בברכה את החקיקה החדש. לטעם האיגוד, החוק הקליפורני מיותר נוכח היוזמה הוולונטרית של חברי האיגוד להטמיע במכשירים תוצרתם אמצעים להתמודדות עם גניבה הדומים לאלה שנדרשים על-פי החוק החדש.

החקיקה החדשה מגיעה לאחר שרשויות אכיפה מקליפורניה וניו-יורק פרסמו ממצאים שלפיהם אמצעי הנעילה החדשים שאפל שילבה במערכת ההפעלה iOS 7 הביאו לירידה הדרסטית בגניבת אייפונים מאז תחילת 2014. מקור: The Verge (מאת: ג'וש לוונסון).