נדחתה תביעה נגד אפל על הפרת זכויות יוצרים באיורי אמוג'י

אולי יעניין אותך גם

אפל השתמשה רק ברעיון של אמוג'י המאוירים עם גיוון אתני (racially diverse) ולא העתיקה את האיורים כיצירות מוגנות בזכות יוצרים - כך פסק בית משפט פדרלי בקליפורניה שסילק תביעה שהוגשה נגד אפל בטענה כי העתיקה את האמוג'י מאפליקציה אחרת.

כתב התביעה האשים כי אפל העתיקה מגוון איורי אמוג'י של איברי גוף כגון ידיים, אצבעות, ואוזניים בגוונים שונים של עור בהיר עד כהה. בית המשפט דחה את התביעה וקבע כי יש מעט מאד דרכים לבטא את הרעיון של איברי גוף בגווני צבע שונים: "יש מספר מוגבל של דרכים לאייר זקיפת אגודל. ומנעד הצבעים שניתן לבחור גם הוא צר - רק צבעי עור ריאליסטים (גווני חום, שחור ובז', להבדיל מכחול או סגול) נופלים בגדרי הרעיון". מטעם זה פסק בית המשפט כי האיורים של מפתחת האפליקציה זכאים להגנה צרה מאד בזכויות יוצרים - רק מפני העתקה כמעט זהה שלהם.

בית המשפט מצא כי איורי האמוג'י של אפל לא מהווים העתקה זהה של איורי האמוג'י באפליקציה (השוואה בין מקבצי האמוג'י מוצגת בעמודים 12-15 לכתב התביעה). למשל, איור זקיפת האגודל של אפל הוא עגלגל בעוד שבאפליקציה האיור שטוח יותר, ואיורי האפליקציה כוללים צללית שאין באיורי אפל. בית המשפט התיר למפתחת האפליקציה שבועיים להגיש כתב תביעה מתוקן אם תרצה לטעון להפרה אחרת של זכויותיה.