קנסות על חברות תקשורת שלא הציעו שירותי סינון תכנים

אולי יעניין אותך גם

משרד התקשורת הטיל עיצומים בסך 903,540 ₪ על שבע חברות תקשורת, רובן מהגדולות ומהמובילות בשוק, בגין הפרת החובה להציע ללקוחותיהן שירות סינון אתרים ותכנים פוגעניים. השירות נועד להגן בעיקר על קטינים, ללא עלות, וחובה להציעו לפי רשיונותיהן של החברות והחוק. "בימים אלו בהם הסכנות ברשת גואות, בפרט בקרב ילדים, אנו מצפים מהחברות לעמוד במחויבויות שלהן", אמרה מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, "לא נאפשר לחברות התקשורת להפר הוראה זו, ולפגוע בזכותם של המנויים לקבל את השירות החשוב הזה".

לפי הנתונים שפורסמו באתר משרד התקשורת, הקנסות הכספיים הגבוהים ביותר הוטלו על חברת סלקום ועל חברת פרטנר, בסך 277,420 ₪ ו-270,840 ₪ בהתאמה. הקנס הכספי הנמוך ביותר, בסך 15,480 ₪, הוטל על חברת אקספון.

ההפרות התגלו במסגרת הליך פיקוח שבוצע על ידי מינהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת. על אף שבחודש ספטמבר האחרון הוזהרו חברות התקשורת מפני כוונת המשרד לקנוס אותן אם לא תפעלנה ליישום הוראות החוק, בהליך פיקוח עוקב התגלה כי רק טלזר 019 ופלאפון החלו להציע ללקוחותיהן את שירותי הסינון. כתוצאה, בוטל העיצום הכספי על טלזר 019, והעיצום הכספי על פלאפון הופחת. מקור: משרד התקשורת