נמשך המאמץ לכונן את 'מגן הפרטיות' בין אירופה לארה"ב

אולי יעניין אותך גם

הרשויות באירופה ובארצות-הברית עושות מאמצים לשפר את טיוטת הסדר 'מגן הפרטיות' שהוצגה לפני כמה חודשים במטרה לאפשר העברת מידע אישי מאירופה לארצות-הברית. השיפורים התבקשו לאור הביקורת שנמתחה על טיוטת ההסדר בין היתר על-ידי פאנל הרגולטורים לפרטיות באירופה. כזכור, 'מגן הפרטיות' הוא הסדר משפטי שנועד להחליף את מתווה ה-Safe Harbor להעברת מידע אישי מאירופה לארצות-הברית, שנפסל באוקטובר 2015 על-ידי בית המשפט האירופי.

את המאמצים לשיפור 'מגן הפרטיות' מובילה נציבות האיחוד האירופי שמקיימת בנושא זה מו"מ עם הממשל האמריקאי. בין הנושאים שנדונו במו"מ וצפויים להשתנות בנוסח הסופי של ההסדר - מעמדו הבלתי תלוי של נציב התלונות הייעודי במשרד החוץ האמריקאי שיטפל בתלונות בנוגע לשימוש פסול של רשויות מודיעין אמריקאיות במידע אישי שמקורו באירופה. נדונה כעת גם האפשרות למנות גוף אירופאי שירכז את התלונות האירופאיות שיועברו לטיפול הנציב האמריקאי.

מקור המעורב בדיונים שמקיימות מדינות האיחוד האירופי על אישור המתווה החדש ציין כי המדינות אינן ששות לפסול את ההסדר אך מצד שני הממשל האמריקאי הנוכחי מוטרד מכבילת ידיו של הממשל הבא בהתחייבויות הנובעות מההסדר. המקור הביע תקווה שההסדר החדש יאושר לפני פגרת הקיץ של מוסדות האיחוד האירופי. מקור: ArsTechnica (מאת: ג'ניפר בייקר).