ארה"ב: תביעה יצוגית נגד יאהו! על ניטור דוא"ל

אולי יעניין אותך גם

בית משפט פדרלי מחוזי בקליפורניה אישר לנהל תביעה יצוגית נגד יאהו! על ניטור וסריקה שהחברה מבצעת להודעות הנשלחות למשתמשי דוא"ל יאהו!, לצורך הגשת פרסומות ממוקדות. תושבי ארצות-הברית שאינם מנויים לשירות הדוא"ל של יאהו! אך התכתבו עם מנוי יאהו! במהלך השנים האחרונות, רשאים להכלל בקבוצת התובעים.

התובעים המייצגים טוענים כי הנוהג של יאהו! לסרוק את תוכן הודעות הדואר האלקטרוני התבצע ללא ההסכמה הנדרשת מאלה שאינם מנויי יאהו! אך התכתבו בדוא"ל עם מנוייה. התובעים המייצגים טוענים כי סריקת התוכן בהעדר ההסכמה הנדרשת מפרה הן את חוק האזנת הסתר הפדרלי והן את החוק המדינתי המקביל בקליפורניה. התובעים דורשים מיאהו! לחדול מסריקת תוכן המיילים אם לא התקבלה הסכמת כל הצדדים לתכתובת, וכן למסור רשימה של גורמים אליהם העבירה יאהו! את המידע שאספה עד כה מהודעות הדוא"ל.

שופטת בית המשפט בקליפורניה הסבירה כי החלטתה להעניק להליך מעמד של תביעה יצוגית, להבדיל מהחלטתה המנוגדת בתביעה דומה מאוד שהוגשה נגד גוגל, נובעת מכך שנסיבות התביעה נגד גוגל דרשו בחינה אינדיבידואלית של טיב ההסכמה שכל משתמש נתן לניטור התיבה שלו, ולכן היא לא התאימה לבירור עובדתי במסגרת תובענה ייצוגית. מקור: ComputerWorld (מאת:זאק מיינרס).