פרטיות לילדים - קנסות לחברות מפרות + עוד אכיפה בקרוב

אולי יעניין אותך גם

שירות הדירוגים וההמלצות Yelp ישלם 450,000 דולר במסגרת הסדר פשרה עם נציבות הסחר הפדראלית בארצות-הברית (ה- FTCׂׂ), לאחר שנמצא שמשנת 2009 ועד 2013 אפליקציות הסמארטפון של השירות אפשרו למשתמשים להירשם ולפתוח חשבון - גם כאשר פרטי תאריך הלידה שהזינו הראו שמדובר בקטינים מתחת לגיל 13. הנציבות טענה שבדרך זו השירות אסף מידע אישי על קטינים מבלי לקבל את הסכמת הוריהם כנדרש לפי החוק הפדראלי להגנה על פרטיות ילדים ברשת (Children's Online Privacy Protection Act). 

באופן דומה הסכימה חב' TinyCo לשלם קנס בסך 300,000 דולר, גם היא לאחר שנמצא שאספה מידע על קטינים בלי קבלת הסכמה כנדרש. 

בחודש יולי 2013 נכנסו לתוקפם תיקונים שהרחיבו את תחולתו של החוק הפדראלי להגנה על פרטיות ילדים ברשת. מאז העניקה הנציבות תקופת חסד לא רשמית במטרה לאפשר לחברות להיערך לשינויים וללמוד אותם. תקופת החסד הזו הסתיימה בחודש שעבר, עם ביצוע פעולות האכיפה מול Yelp ו- TinyCo. 

עו"ד בכיר בנציבות הסחר, קנדי פרסונס, התריע שה- FTCׂׂ מתכננת לאכוף את הכללים לשמירה על פרטיות ילדים ברשת. הוא ציין כי פעולות האכיפה האחרונות צריכות לשמש כתמרור אזהרה למפעילי יישומים, הן כאלו המכוונים לילדים והן כאלו שיש להם ידיעה על כך שהם אוספים מידע מקטינים. מקור: Law360 (מאת אליסון גרנד).

באותו הכנס נשאה דברים גם נציבת הסחר הפדראלית, טרל מקסוויני, אשר ביקשה להזכיר כי אין להתעלם מדרישות ה-COPPA שעניינן באבטחת מידע וציינה כי אירועי אבטחת המידע האחרונים ממחישים את חשיבות הנושא. מקור: Law360 (מאת אליסון גרנד).