גורם מאשר חדש בעולם החתימות האלקטרוניות בישראל

אולי יעניין אותך גם

רשם גורמים מאשרים ברשות למשפט טכנולוגיה ומידע (רמו"ט) במשרד המשפטים, עו"ד עמית אשכנזי, אישר את חברת פרסונל אי.די בע"מ כגורם מאשר להנפקת תעודות אלקטרוניות לפי חוק חתימה אלקטרונית. האישור לחברה ניתן לאחר בחינה מקיפה של תשתיות אבטחת המידע ונוהלי העבודה של החברה, שכן החברה אמורה לפעול בתפקיד הרגיש של הנפקת תעודות אלקטרוניות המשמשות לחתימה אלקטרונית לפי החוק. האישור מלווה בתנאים שקבע רשם גורמים מאשרים שמילויים יאפשר את פעילות החברה בהיקף רחב.

שוק החתימה האלקטרונית צמח מאוד בשנים האחרונים בשל מספר יוזמות ממשלתיות למעבר לממשק אלקטרוני בין הממשלה לאזרחים. הפעולה המשמעותית ביותר הייתה שינוי בכללי הדיווח למע"מ, אשר מחייבים ציבור הולך וגדל לדווח לרשות המיסים באופן אלקטרוני תוך חתימת הדיווחים בחתימה אלקטרונית. בשנים האחרונות פעלה בישראל חברה אחת כגורם מאשר, חברת קומסיין בע"מ.

מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף, ברך את רמו"ט על סיום התהליך של אישור גורם מאשר נוסף "אשר יתרום ליצירת תחרות בשוק החתימה האלקטרונית וישפר את השירות לציבור". רשם הגורמים המאשרים והיועץ המשפטי של הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע, עו"ד עמית אשכנזי, אמר כי "כניסה של חברה נוספת לתחום זה צפויה לשפר את היצע השירותים ואיכותם. הליך הרישום בחן את ההתאמה על מנת שלא להתפשר על  איכות השירות לאזרחים". מקור: הודעת דובר משרד המשפטים.

גילוי נאות: עוה"ד חיים רביה ודן אור-חוף ממשרד פרל כהן צדק לצר משמשים יועצים משפטיים לפרסונל איי.די וליוו את תהליך אישורה מתחילתו.