1984. האייפון עוקב אחריך

אולי יעניין אותך גם

האייפון עוקב אחר התנועות של בעליו ומאחסן את המידע בקובץ לא מוצפן הנשמר על גבי מכשיר הטלפון ומסונכרן עם המחשב האישי. כך גילו צמד חוקרים בריטים, אלאסדיר אלן ופיטר וורדן. לדבריהם, אפל שילבה את הפיצ'ר הזה במתכוון במערכת ההפעלה iOS 4 ששוחררה ביוני 2010. לא ברור אם המעקב מתרחש גם במכשירים שאינם כוללים תקשורת סלולרית (כמו גרסאות של אייפד ואייפוד טאץ' המשתמשות באותה מערכת הפעלה). החוקרים פיתחו גם כלי תוכנה המאפשר למשתמש לראות את המידע על תנועותיו שהטלפון אוגר. פניותיהם לאפל לא נענו והחברה לא הגיבה עד כה על הפרסומים בנושא. לדברי החוקרים אין זה ברור מדוע אפל אוספת את המידע, ואין הוכחה כי הוא נשלח אליה. ה- BBC מציין שהסכם המשתמש של האייפון מאפשר לאפל לאסוף מידע מסוג זה:

"We may collect information such as occupation, language, zip code, area code, unique device identifier, location, and the time zone where an Apple product is used so that we can better understand customer behaviour and improve our products, services, and advertising"

law.co.il חושב שאין דרך שמשפט סתמי כזה ייחשב כיוצר הסכמה מודעת לפגיעה בפרטיות, כדרישת סעיף 1 לחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981. מצד שני, ככל שהמידע אינו נשלח לאפל, נראה שהפגיעה בפרטיות היא בראש ובראשונה פוטנציאלית במקרה שמישהו ישים יד על האייפון של משתמש, כדין [דרך צו בית משפט לדוגמה] או שלא כדין [חוקר פרטי המחפש אחר בני זוג בוגדניים, לדוגמה]. או, במלים אחרות, בררר....