כתב אישום בגין סחר במידע אישי של עשרות אלפי מבוטחים

אולי יעניין אותך גם

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד תשעה נאשמים בגין סחר נרחב במידע אישי של עשרות אלפי מבוטחים בחברות ביטוח מובילות. שישה מהנאשמים הם עובדי חברות הביטוח הראל, הפניקס וכלל ביטוח או חברות בנות שלהן והפרשה נחשפה בעקבות חקירה פלילית מורכבת של יחידת החקירות ברשות להגנת הפרטיות.

על פי כתב האישום, שלושת הנאשמים האחרים הקימו סוכנות ביטוח והתחילו לרכוש מידע אישי אודות עשרות אלפי מבוטחים במטרה לעשות בו שימוש עסקי. המידע האישי נרכש מעובדי חברות הביטוח והסוכנות שילמה עבורו כמיליון ש"ח. עובדי חברות הביטוח היו בעלי גישה למידע אישי רב וניצלו גישה זו כדי למכור את המידע לסוכנות הביטוח, ללא ידיעת הממונים עליהם.

כתב האישום טוען כי מעשי הנאשמים פגעו בפרטיותם של עשרות אלפי מבוטחים, מעלו באמונם ומהווים ניצול לרעה של גישתם למאגרי המידע האישי שניתנה להם מתוקף תפקידם. המידע שבו סחרו הנאשמים כלל, בין היתר, את שמות המבוטחים, מספרי תעודות זהות, מספרי טלפון ניידים, פרטים על פוליסות הביטוח שלהם והתעריפים שניגבו עבורן. בחלק מהמקרים הועברו גם פרטים נוספים כגון גיל, עיר מגורים, עיסוק ותאריך הנפקת תעודת הזהות של המבוטחים.

בכתב האישום מצוין כי הנאשמים, כל אחד לפי חלקו, פגעו במזיד בפרטיות זולתם, הפרו חובת סודיות כלפי הלקוחות לגבי עניניהם הפרטיים ומסרו ידיעות לגבי ענינים אלה לצד שלישי לאחר שהושגו בדרך של פגיעה בפרטיות. מקור: Israeldefense (מאת עמי רוחקס דומבה)