הרגולטורים באירופה מסתייגים מהסדר ה-Privacy Shield

אולי יעניין אותך גם

פאנל הרגולטורים לפרטיות באירופה (Article 29 Working Party) המורכב מנציגי הרגולטורים הלאומיים לפרטיות של מדינות האיחוד האירופי, משהה את תמיכתו במתווה ה-Privacy Shield החדש המסדיר העברת מידע אישי מאירופה לעיבוד ואחסון בארה"ב. פאנל הרגולטורים, שרמז לפני כחודשיים כי הוא לא בהכרח רואה בעין יפה את ההסדר, העלה כעת מספר חששות קונקרטיים הנוגעים לטיב ההסדר. הרגולטורים הבהירו כי עד שנציבות האיחוד, שגיבשה את ה-Privacy Shield, לא תניח את דעתם לגבי חששות אלה, הם לא יתמכו בהסדר החדש שלדבריהם אינו טוב מספיק.

פאנל הרגולטורים חיווה את דעתו כי ההסדר החדש לא נהיר, מסובך מדי, מורכב מאינספור מסמכים משפטיים שלעתים אינם תואמים זה לזה ולא מאפשר לנושא המידע לדעת בבירור מי הגורם שאליו הוא צריך להגיש תלונה אם רצונו בכך. הפאנל ציין עוד כי ההסדר החדש לא משקף בצורה נאותה את עיקרון "צמידות המטרה", שלפיו שימוש במידע מותר רק למטרה שלשמה נמסר ושלגביה ניתנה הסכמת נושא המידע. הפנאל גם הצביע על כך שההסדר לא מביא בחשבון את השינויים הדרמטיים הצפויים בדיני הגנת הפרטיות במידע באירופה, והביע חוסר שביעות רצון מהערבויות המשפטיות שהעניק הממשל האמריקאי לכך שרשויות המודיעין בארצות-הברית לא יאספו מידע אישי ממשתמשי אינטרנט באופן מאסיבי, גורף וחסר אבחנה.

דעתו של פאנל הרגולטורים אינה מחייבת משפטית את נציבות האיחוד האירופי ואינה מונעת מנציבות מלהמשיך בהליכי האישור הפורמליים של ההסדר החדש במוסדות האיחוד האירופי. מקור: ComputerWorld (מאת: פיטר סאייר).