ישראל: נעצרו חשודים בפריצה לנט המשפט וגניבת מסמכים

אולי יעניין אותך גם

משטרת ישראל חשפה היום פריצה לכאורה למאגרי המידע של מערכת המשפט, "נט המשפט", והוצאת אלפי מסמכים חסויים ממאגרים אלו. החשוד המרכזי בפרשה הוא משה הלוי, אושיית אינטרנט, הידוע בכינויו "הלמו".  ביחד איתו נעצר עו"ד בועז גוטמן, שהיה בעבר ראש מפלג עבירות מחשב במשטרה בדרגת סנ"צ. הוא חשוד שקיבל מהלוי מסמכים שניטלו שלא כדין מתוך מערכת נט המשפט. שמו של עצור שלישי, תושב חולון, לא פורסם. החקירה הסמויה בפרשה נפתחה בחודש יוני האחרון, בעקבות תלונה שהגישה פרקליטות מחוז תל-אביב, לאחר שכתב האישום החסוי בפרשת האונס בחניון גן-העיר התפרסם ברשת.

המשטרה מסרה כי במחשבו של הלמו נמצאו אלפי מסמכים רגישים (לרבות צווים שניתנו במעמד צד אחד, פרוטוקולים חסויים ומסמכים נוספים). לפי החשד, חלק מהמסמכים הופקו לבקשת צדדים שלישיים שפנו אל הלמו.  רפ"ק ירון בן צבי, ראש מחלק עבירות מחשב במחוז תל אביב, שמוביל את החקירה, צוטט בהארץ כאמור שבשלב זה ברור כי הלוי הצליח להגיע למסמכים מסווגים ביותר הנוגעים לפרשות מסוקרות ורגישות כמו פרשת ענת קם והמסמכים שהוגשו לשופט בדיונים בה, ובפרשת הולילנד.  החשודים שוחררו היום (ב') למעצר בית.

הלמו מסר בתגובה כי טוען כי לא פרץ לשום מחשב, אלא גלש באופן חוקי באתר האינטרנט של בתי המשפט, שסבל מבעיית אבטחה וגרם לחשיפת המסמכים החסויים לעיני כל. "זה לא פריצה למאגר מידע, זה גלישה לאתר אינטרנט. כל אחד בעל סקרנות יכול היה להיכנס למסמכים האלה", הסביר. "אני נכנסתי עם מספר תעודת הזהות שלי ולא השתמשתי בשום כלים".

פרקליטו של עו"ד גוטמן מוסר כי הוא מכחיש את החשדות נגדו: "מרשי נעצר בשבוע שעבר על ידי המשטרה, ובו ביום שוחרר על ידי בית המשפט בתנאים מגבילים. הוא כופר בחשדות המיוחסים לו ושמו השתרבב לפרשה רק משום שבמשך שש השנים האחרונות ייצג את משה הלוי במסגרת הליכים משפטיים רבים, ללא כל תשלום. מרשי מבקש למסור כי בנסיבות שנוצרו הוא מפסיק את הייצוג של הלוי".

law.co.il מציין, לפחות בכל הנוגע להלמו, כי לאחרון יש היסטוריה ארוכה ומתועדת מול רשויות אכיפת החוק, לרבות חשדות ואף הגשת כתבי אישום. לרוב, החלו אלו בקול תרועה רמה והסתיימו בקול דממה דקה.