תדפיס מאתר האינטרנט law.co.il

| חדשות: אינטרנט RSS

גוגל RSS

ארה"ב: ערעור על הסרת הסרט "תמימות המוסלמים" מהרשת |more

16.12.2014
גוגל
הרכב מלא של 11 שופטי בית המשפט הפדרלי לערעורים בחוף המערבי בארצות-הברית (ה-9th Circuit) קיים אתמול דיון בערעור שהגישה גוגל על החלטת בית המשפט המחוזי מתחילת השנה, שחייבה את החברה להסיר מהרשת את הסרט "תמימות המוסלמים". בהחלטתו אז, קיבל בית המשפט המחוזי הפדרלי את תביעתה של שחקנית שהופיעה בסרט למשך שניות ספורות, ופסק כי עומדת לה הזכות לדרוש את הסרתו, משום שהיא שמרה על זכויות היוצרים בהופעתה בו וכי הוטעתה על-ידי הבמאי לגבי הליהוק והתפקיד שלה.

אחת השופטות ... קראו עוד

דרישה לחייב אפליקציות בהצגת מדיניות פרטיות |more

10.12.2014
אפל
קואליציה של 26 רגולטורים בתחום הפרטיות מרחבי הגלובוס פנתה אתמול במכתב למפעיליהן של שבע חנויות אפליקציות מקוונות, בהם אפ-סטור וגוגל-פליי, בבקשה לחייב כל בעל אפליקציה להציב קישור למדיניות הפרטיות שלו בדף האפליקציה בחנות. הפניה לחנויות באה חודשים ספורים לאחר שקואליציית הרגולטורים פרסמה דו"ח שמצא שיעור גבוה מאוד של אפליקציות שלא מיידעות את המשתמש כיצד נעשה שימוש במידע אישי שהן אוספות.

הקואליציה - שבה רגולטורים מישראל, קנדה, אוסטרליה, ניו-זילנד, אנגליה ומדינות אירופיות אחרות - מדגישה שהצבת קישור למדיניות ... קראו עוד

אירופה לגוגל: הסירי קישורים בכל העולם |more

03.12.2014
גוגל
כחצי שנה לאחר פסיקת בית המשפט האירופי, שקבעה כי על גוגל להסיר תוצאות חיפוש שפוגעות בפרטיותו של אדם, פאנל הרגולטורים האירופאים להגנת הפרטיות במידע (ה- Article 29 Working Party) מפרסם כעת הנחיות למנועי חיפוש על אופן יישום פסק הדין. ההנחיות קובעות בין היתר כי:
  • הסרת תוצאות חיפוש צריכה להתבצע ביחס לפעילות מנוע החיפוש על פני כל שמות המתחם שהוא פעיל בהם ברשת, ולא רק בשמות מתחם המשויכים למדינות האיחוד האירופי (כגון google.fr או google.co.uk). ההנחיות מדגישות שהסרת התוצאות ... קראו עוד

פשרה באנגליה: גוגל תסיר תוצאות חיפוש משמיצות |more

25.11.2014
גוגל
גוגל הגיעה להסדר פשרה בתביעת לשון הרע שהגיש נגדה איש עסקים בריטי, שבו היא מתחייבת להשיקע מאמצים ניכרים להסיר מתוצאות החיפוש קישורים לאתרים המשמיצים את התובע, בין היתר בכינויי "רוצח, פדופיל ומזדהה עם הקלו קלוקס קלאן". מדובר בפשרה חריגה בהתחשב בעמדתה של גוגל בתביעות מעין אלה - כי היא אינה אחראית לתכנים משמיצים שאתרים אחרים מפרסמים ושהיא רק מפנה אליהם בתוצאות מנוע החיפוש. גוגל עצמה הודתה שמדובר במקרה חריג מבחינת היקף הפרסומים המשמיצים והתהודה הרחבה שלהם. תביעתו של איש ... קראו עוד

ניסיונות פישינג באמצעות דוא"ל נמשכים - ומצליחים |more

11.11.2014
גוגל
דו"ח חדש של גוגל מגלה שחרף המודעות הגוברת בקרב גולשים - ניסיונות לבצע פישינג באמצעות הודעות דואר-אלקטרוני ממשיכים לרשום הצלחה בהיקף מדאיג. גוגל מדווחת בין היתר על מקרי פישינג בהם כמעט אחד מכל שני נמענים מתפתה להקליק על הקישור העוין שמצורף לגוף ההודעה, וכי גם במקרים בהם ניסיון הפישינג בולט למדי, אחוזים בודדים מהגולשים בכל זאת ניגשים לקישור. לפי המחקר, אחד מכל שבעה גולשים בממוצע ממשיך ומזין את פרטי החשבון האישי שלו במסך המתחזה שאליו מוביל הלינק העוין.

קראו עוד

קנדה: תמונת מחשוף ב'מבט לרחוב' מזכה בפיצוי |more

03.11.2014
גוגל
תמונה של שירות "מבט לרחוב" של גוגל שתיעדה אישה עם מחשוף יושבת על מדרגות הכניסה לביתה בקנדה מהווה פגיעה בפרטיות המזכה בפיצויים - כך קבע בית משפט לתביעות קטנות בפרובינציית קוויבק בקנדה. התמונה (שלטובת הסקרנים מופיעה כעת בציוץ טוויטר של העיתון טורונטו סאן) הופיעה כאשר רק פניה של האישה טושטשו. בית המשפט קבע שאין בטשטוש כזה כדי למנוע את זיהוי הגברת, בין היתר משום שכתובת מגוריה גלויה לגמרי ב"מבט לרחוב". האישה טענה שהתמונה פגעה בפרטיותה ובכבודה, בשמה הטוב, ובזכותה ... קראו עוד

פרטיות בדובאי? גוגל גלאס עם זיהוי פנים למשטרה |more

09.10.2014
גוגל
העתיד כבר כאן. מזמן. משטרת דובאי מציידת את בלשי המשטרה המקומיים ב- Google Glass הכולל תוכנה לזיהוי פנים. דובר מטעם רשויות אכיפת החוק אישור כי התוכנה תקשר בין השוטר הממושקף לבין מאגר מידע אודות מבוקשים. ברגע שהתוכנה מזהה התאמה בין חשוד לבין מאגר המבוקשים, היא שולחת התראה לעדשת ה- Google Glass של השוטר. עם זאת, עד להשלמת הפיתוח, ישמשו המשקפיים כדי לתעד ולעקוב אחר רכבים המבצעים עבירות תנועה. גוגל מצדה, הכריזה כבר מזמן כי לא תאפשר להוסיף תכונות זיהוי פנים ... קראו עוד

צרפת מתערבת בתוצאות החיפוש של גוגל.קום |more

05.10.2014
גוגל
בעוד שבישראל קבע בית המשפט כי אין לחייב את גוגל באחריות לפרסום תוכן מאמר באתר צד שלישי, הורה בית משפט בצרפת לגוגל להסיר מתוצאות החיפוש הגלובאליות (Google.com) קישורים למידע משמיץ. רוב הפסיקות בעניינים דומים הגבילו את עצמן לתוצאות חיפוש מקומיות, כגון התוצאות המוצגות בנגזרת הצרפתית של מנוע החיפוש Google.fr. במקרה זה, בית המשפט הגבוה בפאריס קבע כי זה לא מספיק, מפני שמשתמשים מצרפת יכולים לחפש באתר הכללי של מנוע החיפוש, בכתובת Google.com.

ההליך שונה מפסק-הדין של ... קראו עוד

דליפת תמונות הסלבז: גוגל על הכוונת |more

03.10.2014
גוגל
עורכי הדין המייצגים חלק מהידוענים שתמונותיהם (לרבות עירום) הודלפו לרשת על-ידי האקרים, מאיימים בתביעה בסך 100 מיליון דולרים נגד גוגל. הם מאשימים את מנוע החיפוש בכך שהוא מרוויח מיליונים על גבם של קורבנות הפרשה. כזכור, תמונות אינטימיות רבות של כוכבים כגון ג'ניפר לורנס, קייט אפטון, ריהאנה ואחרים התפשטו ברשת כאש בשדה קוצים בחודש שעבר, לאחר שהאקרים חדרו לחשבונות ה- iCloud של הכוכבים והעתיקו את הצילומים.

מרטין סינגר, עורך הדין המייצג חלק מהקורבנות, פנה לגוגל ודרש כי החברה תפצה ... קראו עוד

המחוזי: באנר באתר תוכן אינו 'דואר זבל' |more

29.09.2014
גוגל
בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה לפני מספר ימים בקשה לאישור כיצוגית תביעה נגד גוגל שביקשה להכיר בפרסומות שאתרי תוכן מציבים בבאנרים כ"דואר זבל" אסור לפי ההסדר הקבוע ב"חוק הספאם" (סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982).

התביעה עסקה בשירות הפרסום "Remarketing" שגוגל מציעה ללקוחותיה. התובע שביקש לאשר את התביעה כיצוגית טען שגולשים "נרדפים" על-ידי פרסומות המותאמות אליהם אישית על-פי היסטוריית הגלישה שלהם וכי השירות של גוגל מפר את הוראות חוק התקשורת בעניין דואר זבל.

בפסק הדין ... קראו עוד
12345678910>
לעמוד
43 עמודים