תדפיס מאתר האינטרנט law.co.il

| חדשות: אינטרנט RSS

גוגל RSS

ארה"ב: הסרט "תמימות המוסלמים" לא יוסר מיו-טיוב |more

19.05.2015
גוגל
יו-טיוב אינה מחויבת להיענות לבקשה להסרת הסרט "תמימות המוסלמים" שהגישה אחת השחקניות בו, משום שהופעתם של שחקנים, ככלל, לא מקנה להם חלק בזכויות היוצרים בסרטים, המאפשר להם למנוע את שידורם - כך הוחלט בדיון חוזר בהרכב מלא של בית המשפט הפדרלי לערעורים בחוף המערבי בארצות-הברית (ה-9th Circuit), בדעת רוב של 9 שופטים. ההרכב המלא הפך החלטה שקיבל לפני למעלה משנה הרכב של 3 שופטים באותו בית משפט לערעורים.

כזכור, הסרט מציג את הנביא מוחמד כמושא ללעג, ... קראו עוד

אנגליה: גוגל לא תחמוק מתביעת משתמשי ספארי |more

31.03.2015
גוגל
תביעה שהגישו משתמשי ספארי מאנגליה נגד גוגל, בטענה שענקית החיפוש עקפה את הגדרות הפרטיות בדפדפן כדי לעקוב אחר המשתמשים ללא ידיעתם ולהציג להם פרסומות, תידון באנגליה ולא בארה"ב. כך פסק לאחרונה גם בית משפט לערעורים באנגליה, שדחה ערעור של ענקית החיפוש על החלטה דומה שנתנה ערכאה נמוכה יותר בשנה שעברה.

גוגל טענה כי לבתי המשפט באנגליה אין סמכות שיפוט לדון בתביעה משום שהתובעים הם צרכנים של החברה האמריקאית של גוגל ולא של הנציגות המקומית של גוגל בבריטניה ... קראו עוד

הסיומת app. של גוגל |more

28.02.2015
גוגל
גוגל היא החברה שתנהל את מרשם שמות המתחם תחת הסיומת "app.", לאחר ששילמה סכום שיא של 25 מיליון דולרים לתאגיד להקצאת שמות מתחם וכתובות אינטרנט (ICANN) עבור הזכות הבלעדית לכך. החברה החליטה להתמודד על ניהול הסיומת בשנת 2012, כחלק מתוכניתו של ICANN להרחיב את מספר סיומות שם המתחם הגנריות (gTLD'sׂׂ). בנוסף לסיומת זו הגישה גוגל בקשות ביחס לסיומות רבות נוספות, כגון docs, android, free, fyi ו- foo.

החל מחודש יוני האחרון פרסם ICANN מכרזים ביחס לסיומות שונות. כך ... קראו עוד

רפורמה מקפת בהסדרי הפרטיות בגוגל |more

23.02.2015
גוגל
רגולטור הפרטיות באיטליה הגיע להסדר פשרה עם גוגל בעניין נוהגי הפרטיות שענקית הרשת מיישמת מ-2012. הסדר הפשרה מחייב את גוגל לערוך רפורמה בין היתר בתחומים הבאים:
  • שיפור מסמכי מדיניות הפרטיות על-ידי פירוט נוהגי הפרטיות הספציפיים לכל אחד משירותי גוגל - במקום המדיניות הגנרית שקיימת כיום ומכסה באופן כוללני את כל שירותי גוגל. (law.co.il מעיר שבכך נאלצת גוגל לחזור אחורה מהשלב הקודם שבו איחדה את כל הסדרי הפרטיות של שירותיה להסדר כוללני אחד). המדיניות החדשה נדרשת לפרט את המטרות לשמן ... קראו עוד

להסיר או לא להסיר (קישורים בכל העולם)? זו השאלה |more

09.02.2015
גוגל
גוגל לא צריכה להסיר תוצאות חיפוש מהמנוע שהיא מפעילה בשם המתחם הגנרי google.com - כך ממליצים רוב החברים בועדת מומחים שגוגל כינסה לבחינת אופן היישום של פסיקת בית המשפט האירופי לפני כשנתיים, שקבעה כי על גוגל להסיר תוצאות חיפוש שפוגעות בפרטיותו של אדם. ההמלצה, כמו גם המלצות אחרות שפרסמה ועדת המומחים בדו"ח שהוציאה, עומדת בסתירה להנחיות של פאנל הרגולטורים האירופאים להגנת הפרטיות במידע.

ועדת גוגל, שמנתה שמונה חברים בהם נציגים מהאקדמיה, ממליצה שבקשות הסרה ייבחנו לפי ... קראו עוד

פניה ל-Waze: הפסיקו לדווח על מיקום שוטרים |more

27.01.2015
גוגל
מפקד משטרת לוס אנג'לס פנה ל-Waze בבקשה להסיר מאפליקציית הניווט את הפונקציונליות המדווחת למשתמשים על מיקום שוטרים. מפקד המשטרה הסביר כי הדיווחים מסכנים את בטחון השוטרים, וכי רוצח השוטרים בניו-יורק בדצמבר 2014 השתמש באפליקציה למטרה זו. הנושא גם עלה בכנס משטרתי שנערך בוושינגטון, בו שריף מווירג'יניה הפציר בגוגל "לגלות את אותה אחריות אזרחית-תאגידית שגוגל תמיד פעלה לפיה ולהסיר את הפיצ'ר הזה מהאפליקציה, אפילו לפני שינקטו הליכי חקיקה בעניין זה". מקור: לוס אנג'לס טיימס (מאת: מאט המילטון וריצ'רד ווינטון).

צרפת: קנס יומי על גוגל בגלל אי-הסרת תוצאות מגוגל.קום |more

11.01.2015
גוגל
הזרוע הצרפתית של גוגל נקנסה ב-1,000 אירו ליום בשל סירובה של החברה האם - Google Inc בארצות-הברית לציית לפסק דין של בית המשפט בצרפת בתביעה שהגיש נגדה משרד עורכי דין צרפתי בעילה של "הזכות להישכח". משרד עורכי הדין תבע הן את גוגל האמריקאית והן את החברה המקומית שלה בצרפת, בדרישה להסיר תוצאות חיפוש שלטענת עורכי הדין אינן רלבנטיות עוד ופוגעות בשמם הטוב. התובעים זכו בתביעה, ובית המשפט הוציא צו המורה לשתי החברות להסיר את התוצאות. גוגל האמריקאית, שמפעילה ושולטת ... קראו עוד

מיליון דרישות ביום להסרת קישורים לתוכן פיראטי |more

07.01.2015
גוגל
בעלי זכויות יוצרים, רובם מתעשיית הסרטים והמוסיקה, דרשו מגוגל להסיר כ-345 מיליון קישורים לתכנים המפרים זכויות יוצרים בשנת 2014 לבדה. קצב של כמיליון דרישות הסרה ביום, המייצג עליה של 75% יחסית לשנת 2013. דרישות ההסרה נשלחות לגוגל בהתאם לנוהל ההודעה וההסרה בהוראות ה-DMCA האמריקאי. גוגל אינה מפרסמת דוחות שנתיים והנתונים מוצגים בהתאם לניתוח שערך האתר TorrentFreak לדוחות השבועיים של החברה.

לפי הדיווח, גוגל נעתרת למרבית הדרישות ומסירה את הקישורים, אך בחלק מהמקרים היא לא נוקטת בכל פעולה, בין אם ... קראו עוד

ארה"ב: ערעור על הסרת הסרט "תמימות המוסלמים" מהרשת |more

16.12.2014
גוגל
הרכב מלא של 11 שופטי בית המשפט הפדרלי לערעורים בחוף המערבי בארצות-הברית (ה-9th Circuit) קיים אתמול דיון בערעור שהגישה גוגל על החלטת בית המשפט המחוזי מתחילת השנה, שחייבה את החברה להסיר מהרשת את הסרט "תמימות המוסלמים". בהחלטתו אז, קיבל בית המשפט המחוזי הפדרלי את תביעתה של שחקנית שהופיעה בסרט למשך שניות ספורות, ופסק כי עומדת לה הזכות לדרוש את הסרתו, משום שהיא שמרה על זכויות היוצרים בהופעתה בו וכי הוטעתה על-ידי הבמאי לגבי הליהוק והתפקיד שלה.

אחת השופטות ... קראו עוד

דרישה לחייב אפליקציות בהצגת מדיניות פרטיות |more

10.12.2014
אפל
קואליציה של 26 רגולטורים בתחום הפרטיות מרחבי הגלובוס פנתה אתמול במכתב למפעיליהן של שבע חנויות אפליקציות מקוונות, בהם אפ-סטור וגוגל-פליי, בבקשה לחייב כל בעל אפליקציה להציב קישור למדיניות הפרטיות שלו בדף האפליקציה בחנות. הפניה לחנויות באה חודשים ספורים לאחר שקואליציית הרגולטורים פרסמה דו"ח שמצא שיעור גבוה מאוד של אפליקציות שלא מיידעות את המשתמש כיצד נעשה שימוש במידע אישי שהן אוספות.

הקואליציה - שבה רגולטורים מישראל, קנדה, אוסטרליה, ניו-זילנד, אנגליה ומדינות אירופיות אחרות - מדגישה שהצבת קישור למדיניות ... קראו עוד
12345678910>
לעמוד
44 עמודים