תדפיס מאתר האינטרנט law.co.il

| חדשות: אינטרנט RSS

גוגל RSS

ניסיונות פישינג באמצעות דוא"ל נמשכים - ומצליחים |more

11.11.2014
גוגל
דו"ח חדש של גוגל מגלה שחרף המודעות הגוברת בקרב גולשים - ניסיונות לבצע פישינג באמצעות הודעות דואר-אלקטרוני ממשיכים לרשום הצלחה בהיקף מדאיג. גוגל מדווחת בין היתר על מקרי פישינג בהם כמעט אחד מכל שני נמענים מתפתה להקליק על הקישור העוין שמצורף לגוף ההודעה, וכי גם במקרים בהם ניסיון הפישינג בולט למדי, אחוזים בודדים מהגולשים בכל זאת ניגשים לקישור. לפי המחקר, אחד מכל שבעה גולשים בממוצע ממשיך ומזין את פרטי החשבון האישי שלו במסך המתחזה שאליו מוביל הלינק העוין.

קראו עוד

קנדה: תמונת מחשוף ב'מבט לרחוב' מזכה בפיצוי |more

03.11.2014
גוגל
תמונה של שירות "מבט לרחוב" של גוגל שתיעדה אישה עם מחשוף יושבת על מדרגות הכניסה לביתה בקנדה מהווה פגיעה בפרטיות המזכה בפיצויים - כך קבע בית משפט לתביעות קטנות בפרובינציית קוויבק בקנדה. התמונה (שלטובת הסקרנים מופיעה כעת בציוץ טוויטר של העיתון טורונטו סאן) הופיעה כאשר רק פניה של האישה טושטשו. בית המשפט קבע שאין בטשטוש כזה כדי למנוע את זיהוי הגברת, בין היתר משום שכתובת מגוריה גלויה לגמרי ב"מבט לרחוב". האישה טענה שהתמונה פגעה בפרטיותה ובכבודה, בשמה הטוב, ובזכותה ... קראו עוד

פרטיות בדובאי? גוגל גלאס עם זיהוי פנים למשטרה |more

09.10.2014
גוגל
העתיד כבר כאן. מזמן. משטרת דובאי מציידת את בלשי המשטרה המקומיים ב- Google Glass הכולל תוכנה לזיהוי פנים. דובר מטעם רשויות אכיפת החוק אישור כי התוכנה תקשר בין השוטר הממושקף לבין מאגר מידע אודות מבוקשים. ברגע שהתוכנה מזהה התאמה בין חשוד לבין מאגר המבוקשים, היא שולחת התראה לעדשת ה- Google Glass של השוטר. עם זאת, עד להשלמת הפיתוח, ישמשו המשקפיים כדי לתעד ולעקוב אחר רכבים המבצעים עבירות תנועה. גוגל מצדה, הכריזה כבר מזמן כי לא תאפשר להוסיף תכונות זיהוי פנים ... קראו עוד

צרפת מתערבת בתוצאות החיפוש של גוגל.קום |more

05.10.2014
גוגל
בעוד שבישראל קבע בית המשפט כי אין לחייב את גוגל באחריות לפרסום תוכן מאמר באתר צד שלישי, הורה בית משפט בצרפת לגוגל להסיר מתוצאות החיפוש הגלובאליות (Google.com) קישורים למידע משמיץ. רוב הפסיקות בעניינים דומים הגבילו את עצמן לתוצאות חיפוש מקומיות, כגון התוצאות המוצגות בנגזרת הצרפתית של מנוע החיפוש Google.fr. במקרה זה, בית המשפט הגבוה בפאריס קבע כי זה לא מספיק, מפני שמשתמשים מצרפת יכולים לחפש באתר הכללי של מנוע החיפוש, בכתובת Google.com.

ההליך שונה מפסק-הדין של ... קראו עוד

דליפת תמונות הסלבז: גוגל על הכוונת |more

03.10.2014
גוגל
עורכי הדין המייצגים חלק מהידוענים שתמונותיהם (לרבות עירום) הודלפו לרשת על-ידי האקרים, מאיימים בתביעה בסך 100 מיליון דולרים נגד גוגל. הם מאשימים את מנוע החיפוש בכך שהוא מרוויח מיליונים על גבם של קורבנות הפרשה. כזכור, תמונות אינטימיות רבות של כוכבים כגון ג'ניפר לורנס, קייט אפטון, ריהאנה ואחרים התפשטו ברשת כאש בשדה קוצים בחודש שעבר, לאחר שהאקרים חדרו לחשבונות ה- iCloud של הכוכבים והעתיקו את הצילומים.

מרטין סינגר, עורך הדין המייצג חלק מהקורבנות, פנה לגוגל ודרש כי החברה תפצה ... קראו עוד

המחוזי: באנר באתר תוכן אינו 'דואר זבל' |more

29.09.2014
גוגל
בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה לפני מספר ימים בקשה לאישור כיצוגית תביעה נגד גוגל שביקשה להכיר בפרסומות שאתרי תוכן מציבים בבאנרים כ"דואר זבל" אסור לפי ההסדר הקבוע ב"חוק הספאם" (סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982).

התביעה עסקה בשירות הפרסום "Remarketing" שגוגל מציעה ללקוחותיה. התובע שביקש לאשר את התביעה כיצוגית טען שגולשים "נרדפים" על-ידי פרסומות המותאמות אליהם אישית על-פי היסטוריית הגלישה שלהם וכי השירות של גוגל מפר את הוראות חוק התקשורת בעניין דואר זבל.

בפסק הדין ... קראו עוד

השלום בת"א: זכות להישכח? לא בישראל |more

28.09.2014
גוגל
"אין לחייב את גוגל, כמנוע חיפוש, באחריות לפרסום תוכן מאמר המפורסם ע"י האתר המפרסם, צד שלישי" - כך קבע בית המשפט השלום בת"א (השופטת חנה ינון) ערב השנה החדשה.

התובע, עו"ד עמי סביר, ייצג את לשכת עורכי הדין בהליכים משמעתיים שניהלה נגד עורך דין אחר. האחרון הורשע בחמש פרשיות בבית הדין למשמעת של הלשכה. עו"ד סביר טען כי חיפוש שמו במנוע החיפוש Google מציג בדף תוצאות החיפוש את הכותרת "הינו עו"ד אשר הורשע בחמש פרשיות שונות". לטענתו, מי שצופה בדף ... קראו עוד

הסרט "תמימות המוסלמים": שחקן נוסף תובע את גוגל |more

16.09.2014
גוגל
שחקן נוסף, שני במספר, הגיש תביעה נגד גוגל שעניינה בהצגת הסרט מעורר המחלוקת "תמימות המוסלמים", שעם פרסומו עורר מהומות דמים בעולם הערבי. כזכור, הסרט מציג את הנביא מוחמד כמושא ללעג, ופרסומו באתר שיתוף הוידאו הוביל להגשת עתירה בעניין גם בישראל (עתירת המפלגה הדמוקרטית הערבית),שנמחקה בסופו של דבר.

השחקן Gaylord Flynn טוען בתביעה כי הוא חושש לחייו בעקבות איומים שקיבל, בעת שגוגל ממשיכה לספק למשתמשיה גישה לסרט באמצעות אתרי טורנטים שונים. התביעה הוגשה לביהמ"ש הפדראלי בקליפורניה. פלין, שהגיש את תביעתו גם ... קראו עוד

צרפת: קץ לסכסוך בעניין מכירת מילות חיפוש בגוגל |more

07.09.2014
גוגל
גוגל ותאגיד מותגי היוקרה הצרפתי LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton הודיעו כי הגיעו לפשרה המביאה לסיומו עשור של מאבקים משפטיים סביב האפשרות לרכוש במנוע החיפוש מילות מפתח כשמות המותגים, המקפיצות מודעות ב- Google Adwords. שתי חברות הענק הודיעו כי החליטו לשתף פעולה במאבק נגד פרסום מוצרים מזויפים ברשת.

המאבק בין שתי החברות, שהגיע עד בית המשפט האירופי (ה- ECJ), נסב על טענת בעלי המותגים כי רק בעלי הזכויות בסימני המסחר רשאים להתיר את מכירת הסימנים כמילות חיפוש במנוע החיפוש (פרקטיקה המוכרת ... קראו עוד

ארה"ב: אין תוקף לפטנט לשיטה לאבטחת רכישות מקוונות |more

05.09.2014
גוגל
בית המשפט הפדראלי לערעורים בארצות-הברית קבע כי הפטנט של חברת buySAFE Inc, ביחס לשיטה לאבטחת עסקאות רכישה מקוונות, הוא נעדר תוקף משום שהוא מבוסס על רעיון מופשט.

ההחלטה מהווה ניצחון לגוגל, שהואשמה בהפרת הפטנט. בהכרעתו, הסתמך בית המשפט על החלטת בית המשפט העליון האמריקאי מחודש יוני השנה, בעניין Alice Corp, בה קבע ביהמ"ש העליון כי לא ניתן להגן על רעיונות מופשטים באמצעות פטנטים רק מפני שהם משלבים תכנה ומחשב, מבלי להוסיף לרעיונות אלה שום אלמנט חדש ויצירתי.

קראו עוד
12345678910>
לעמוד
43 עמודים